Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Łącznik elastyczny, plecionka AWX 1.9 TDI PD 131 KM


robertforum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniałem już 2 razy plecionkę wydechu. Niestety wczoraj znowu pojawił się basowy dźwięk i drgania na samochodzie.

Plecionki kupuję za każdym razem wzmacniane podobne do oryginału. Wystarczają na 2-4 miesięcy, później problem się pojawia.

Ktoś miał podobny problem, wie jak go rozwiązać?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

produkuje te wszystkie zamienniki do audi i sprzedałem setki i ani jedna mi się nie rozleciała, każda plecionka składa się z 3 albo 4 warstw i warunkiem wstawienia jest przy spawaniu przetopić wszystkie warstwy i nie morze się to rozerwać,może być coś innego ze aż dwie padły. :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie widziałeś stare plecionki ? W tym samym miejscu się rozpadają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki silnika są nowe, oryginalne audi. Poduszka skrzyni ok,koło dwumasowe wymienione, wtryski chodzą idealnie.

Problem polega na tym ze one nie pękają, ani nie rozlatują sie, ale po pewnym czasie (kilka miesięcy) pojawia się rezonans, który przenosi się na kabinę i buczenie.Po wymianie plecionki jest ok przez pewien czas.Ostatnio wstawiłem nową plecionkę i drugą na prostym odcinku rury za katalizatorem.

Było już tak dobrze (był komfort jazdy audi) ale rezonans wrócił znacznie mniejszy ale jednak. Wyczytałem że od temperatury mogą sie usztywniać i mimo że nie są zużyte to przenoszą drgania. Będę naprawiał do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiecie może gdzie w okolicy Warszawy, Sochaczewa wymienią mi to w miarę profesjonalnie, użyją przy tym odpowiedniej plecionki ?

Zastanawiam się jeszcze nad wymianą rury (tej za katalizatorem około 1m) dlatego ze była spawana przy kołnierzu, może ktoś to krzywo pospawał. Wiecie gdzie można kupic taką rurę ?

Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwne że Ci to tak siada, wygląda jakby wydech był za sztywno ustawiony i odbija się na plecionce, ale trochę ciężko spartolić taką robotę, chociaż sam trafiłem na szpeca, po którego "pracy" musiałem sam poprawiać robotę.

Na stegnach przy sobieskiego jest dobra firma od wydechów, wymienią Ci od razu tą rurę, bo chyba sam nie będziesz się z tym bawił, bo w okolicy to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Domyślam się ze to prosta robota, ale robiło już przy tym dwóch fachowców, każdy z nich mógł coś przestawić. Raczej nie mam innych problemów z autem ponieważ po wymianie plecionki wszytko jest naprawdę w porządku. A może ktoś z Was posiada taką formę do pospawania kata z plecionką, wtedy miał bym pewność ze to nie problem ustawień przy spawaniu.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...