Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Siwy dym z webasta


strus27

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem z webastem że kopci jakby się całe auto paliło nie wiem o co chodzi świece założyłem nówke z serwisu i dalej nic nie pomogło może ktoś coś wie za info zgóry dzięki zapomniałem dodać że to jest fabryczne webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w ogrzewaniu postojowym po wielokrotnych próbach jego uruchomienia nie dochodzi do prawidłowego powstania płomienia lub kilka razy z rzędu występuje usterka przerwa w wytwarzaniu płomienia , ogrzewanie postojowe zostaje zablokowane (w ogrzewaniu postojowym może znajdować się zbyt dużo paliwa :confused4:) . Ogrzewanie postojowe może zostać ponownie włączone dopiero po odczytaniu i skasowaniu pamięci usterek.

Podaj numer bledu :wink4:

Pewnie 01407 albo 01406 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną usterkę jak kolega, webasto kopci na biało jak szalone ale to jest do zniesienia bardziej mnie niepokoi dzwięk wydobywajacy się wraz z załączonym webastem jakby reaktor odrzutowy, wydaje mi się że to wentylator tak chałasuje, po podłaczeniu pod vag-a ukazal sie bląd 1414 - wentylator nadmuchu V6 za szybka predkość zmian. Czy ktoś wie co to może być i czy da sie to naprawić czy czeka mnie wymiana webasta ? Może ktoś może no polecic jakis dobry servis z okolic Częstochowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad 1414 dmuchawa powietrza spalania moze juz dopelnia zywota :confused4: Usterka moze byc w przewodzie łączącym biegnącym od komputera sterującego ogrzewania dodatkowego do dmuchawy powietrza spalania . Moze gdzies zwarcie z masa lub jest przerwa , trzeba sprawdzic :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba masz racje dokładnie Vag pokazał mi takie błędy:

1414 Wentylator nadmuchu-V6

zwarcie do masy

1414 Wentylator nadmuchu-V6

za szybka prędkość zmian

1414 Wentylator nadmuchu-V6

obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY

1414 Wentylator nadmuchu-V6

zablokowany lub brak napięcia - BŁĄD SPORADYCZNY

Czyli gdzie mam dokładnie szukać ten przewód łączący może masz jakiś schemacik czy fotkę gdzie można by zobaczyć który to ten przewód dodam że moje webasto ma oznaczenie 8E0 265 105A Standheizung Diesel 0110. Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoim V6 bedzie ciezka sprawa z dostaniem sie do sterownika webasta, wydaje mi sie ze musisz pierwsze sprawdzic kostke , moze cos zasniadzilo i nie ma styku :confused4: Odkrec zbiorniczek wyrownawczy i zobacz czy masz webasto lezace czy stojace

img5862.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam? Usunęliście ten siwy dym? U mnie jest podobnie, ale wszystko działa... tylko ten dymek mnie trochę martwi. Poczytałem troche na forum i niektórzy twierdzą, że tak ma być :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jeszcze jedno pytanie... no może dwa :D Tomcio83... ile Cię kosztowała taka wymiana?

Można jakoś wyłączyć webasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba masz racje dokładnie Vag pokazał mi takie błędy:

1414 Wentylator nadmuchu-V6

zwarcie do masy

1414 Wentylator nadmuchu-V6

za szybka prędkość zmian

1414 Wentylator nadmuchu-V6

obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY

1414 Wentylator nadmuchu-V6

zablokowany lub brak napięcia - BŁĄD SPORADYCZNY

Czyli gdzie mam dokładnie szukać ten przewód łączący może masz jakiś schemacik czy fotkę gdzie można by zobaczyć który to ten przewód dodam że moje webasto ma oznaczenie 8E0 265 105A Standheizung Diesel 0110. Dziękuje za pomoc

Witam. Kolego i jak sobie poradziles z tym?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. podobna sytuacje miałem w ciężarowce tam możne jest trochę większe webasto ale spec od webasta od razu wiedział co jest a mianowicie w komorze spalania przytkała się owa mała dziurka (chyba dolot powietrza / paliwa ) rozebrał dokładnie przeczyścił plus nowa świeca która się niestety urwała przy rozbieraniu. Około godziny roboty i problem ustał webasto jak nowe .


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...