Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Dziwne buczenie w przedziale 1900-2000tyś


Dawid89

Rekomendowane odpowiedzi

Poduszki skrzyni oraz silnika wymienione,3 gumy tłumika także a jednak buczenie(taki dziwny rezonans) w przedziale 1900-2000 dalej jest.Poniżej i powyżej tych obrotów nic nie buczy,autko ładnie przyśpiesza.Zastanawia mnie także to że po wymianie gum od tłumika tłumik dalej troszke trzęsie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na plecionkę, miałem podobnie że od pewnego zakresu obrotów dopiero zaczynało się buczenie.. a raczej odgłoś auta WRC :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak exe[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 23:22_________________________________________________

to wymień, trzeba zacząć od najprostszych rzeczy

Prosta ale nie zbyt tania... u siebie placiłem 150zł wraz z wymianą na ori od VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Ja mam wymienione wszystkie poduszki, dzisiaj wymieniłem plecionkę i niestety nic się nie poprawiło, dalej do 2000 obrotów strasznie buczy.

Myślałem że może to coś z mostem bo mam quattro ale z tego co opisujecie to w ośkach też występuje więc musi to być coś z wydechem.

Dajcie znać jakby ktoś rozwiązał ten problem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zauważyłem że nawet na jałowym mam straszne drgania, takie mrowienie na karoserii i że to samo powoduje drżenie przy przyśpieszaniu.

Posprawdzam jeszcze cały dolot czy jest szczelny no i podepnę pod VAGa bo może coś nie tak jest z dawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;) Wracam po jakims czasie i wymianie plecionki;) Wymiana oczywiscie zlikwidowała drgania wydechu,ale po przejechaniu kilku tyś km problem wraca ponownie.Silnik zaczął się trząść od nowa,także czeka mnie prawdopodobnie kolejna wymiana poduszek(w trakcie roku wymieniałem juz dwa razy poduszki silnika i raz skrzyni,poduszki oczywiscie nie były markowe tylko marki Topran).Buczenie ww przedziale jak było tak jest.Mało tego drgania silnika są przenoszone na karoserie,drżą mi szyby,kierownica,lusterka.Po przekroczeniu 2tyś wszystko sie uspokaja.Jakiej firmy poduszki kupic?Wymieniac wszystkie?Jak sprawdzic która jest padnięta?Chciałbym wyeliminować drgania silnika ,bo strasznie mnie to juz denerwuje.Koledzy mam nadzieje że pomożecie rozwiązać ten problem.

pozdrawiam,Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;) Wracam po jakims czasie i wymianie plecionki;) Wymiana oczywiscie zlikwidowała drgania wydechu,ale po przejechaniu kilku tyś km problem wraca ponownie.Silnik zaczął się trząść od nowa,także czeka mnie prawdopodobnie kolejna wymiana poduszek(w trakcie roku wymieniałem juz dwa razy poduszki silnika i raz skrzyni,poduszki oczywiscie nie były markowe tylko marki Topran).Buczenie ww przedziale jak było tak jest.Mało tego drgania silnika są przenoszone na karoserie,drżą mi szyby,kierownica,lusterka.Po przekroczeniu 2tyś wszystko sie uspokaja.Jakiej firmy poduszki kupic?Wymieniac wszystkie?Jak sprawdzic która jest padnięta?Chciałbym wyeliminować drgania silnika ,bo strasznie mnie to juz denerwuje.Koledzy mam nadzieje że pomożecie rozwiązać ten problem.

pozdrawiam,Dawid

z firmą Topran daj sobie spokój, wystarczy, że poczytasz w necie opinie na temat ich poduszek

wymień wszystkie poduszki (silnik/skrzynia) na lemforder lub ori z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze by były właśnie ori.Zastanawiałem sie własnie nad lemforderem lub Febi.Nie orientujesz sie gdzie bym kupił najtaniej?

Uderz do kolegi Tom77 i zapytaj o ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... a czy takie drgania/mrowienie na jałowym może powodować to że jedna z poduszek silnika jest HansPries czy jakoś tak?

Reszta oczywiście Lemforder ale tą jedną mi mechanior wymieniał, mówiłem mu że ma być Lema ale i tak zrobił swoje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...