Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z autem:

chodzi o to ze jak naciskam sprzeglo i proboje wbic 1 albo wsteczny to czesto albo wchodza te biegi z duzym oporem i musze to robic na sile, albo wogole nie wchodza i musze probowac z dwa, trzy razy.Problem dotyczy tylko 1ki i wstecznego.

Opublikowano

a jak silnik nie pracuje to biegi chodza normalnie?

bo jak tak to sprzeglo powoli kaputt

Opublikowano
  • Autor

hmm na wyl silniku biegi chodza ok. dzisiaj biegi wchodzily dobrze, jutro tez pewnie bedzie dobrze, a pojutrze bedzie juz do d*py........ i bede wchodzily albo wogole albo z oporem...nie ma na to zadnej reguly....

Opublikowano

moze pomysl o wymianie oleju w skrzyni - swierzy olej okazuje sie lekiem na wile problemów. ja wymienilem i mam z bani... tak cicha rada - 80W90 GL4 nalej.

Opublikowano

Ma byc GL4+ lub GL5

Opublikowano

może zmień płyn hamulcowy

owszem, ale zapomniałes dodac ze w układzie sterowania sprzęgłem

Opublikowano
  • Autor

hmm a jak wyglada sprawa wymiany sprzegla ? skomplikowane to jest ? bo z tego co doszedlem to mam chyba dwumase.. po nr silnika ahl 358954.

Tez mi sie wydaje ze to sprzeglo. Zauwazylem, ze jak np wcisne sprzeglo i dopiero po 2-3 sek bieg to jeszcze nigdy mi nie haczyly biegi. Czyli cos ze sprzeglem. Ile kosztuje wymiana sprzegla ?[br]Dopisany: 14 Listopad 2010, 15:28_________________________________________________Naprawde nikt mie umie mi pomoc ? :hi:

Opublikowano

Ale czego oczekujesz?

Że ktoś Ci napisze, ile kosztuje wymiana sprzęgła?

Przecież to zależy od tego, kto i gdzie będzie to robił, czy części ori, czy zamienniki, czy sam kupisz, czy zlecisz kupno warsztatowi.

Mieszkasz w Płocku - poszukaj w necie kontaktów do warsztatów, podzwoń, popytaj.

Opublikowano
  • Autor

Jak bys czytal uwaznie i ze zrozumieniem to w moim poscie zawarte bylo kilka pytan, takich jak ?

- jak wygalda sprawa wymiany

- czy jest skomplikowana

-czy mam 2mase

i ostatnie co do kosztow, a takie pytania regularnie pojawiaja sie na forum i nie widze zeby byly czyms zlym

Opublikowano

Jak bys czytal uwaznie i ze zrozumieniem to w moim poscie zawarte bylo kilka pytan, takich jak ?

- jak wygalda sprawa wymiany

- czy jest skomplikowana

-czy mam 2mase

i ostatnie co do kosztow, a takie pytania regularnie pojawiaja sie na forum i nie widze zeby byly czyms zlym

1. wymiana sprzęgła wiąże się z koniecznością wyjęcia skrzyni.

2. to zależy od umiejętności osoby/osób, które dokonują takiej wymiany. Na pewno przydałby się jakiś kanał lub podnośnik oraz dobre narzędzia.

3. dwumas w AHL od nr. silnika 060001, więc u Ciebie będzie zwykłe, ale lepiej zweryfikuj to sobie jeszcze dokładnie.

4. Odpowiedź w kwestii kosztów nie ulega zmianie :D

Mam nadzieję, że teraz pomogłem.

Opublikowano
  • Autor

Z tym 2masem cos nie tak. Ja mam numer AHL 358954, a ty piszesz ze od 060001 jest 2masa, czyli wg tych numerow mam kolo 2masowe!

Opublikowano

Z tym 2masem cos nie tak. Ja mam numer AHL 358954, a ty piszesz ze od 060001 jest 2masa, czyli wg tych numerow mam kolo 2masowe!

:shocked:

O w pupę jeża, masz rację.

Mój błąd.

Nie wiem jak, ale odczytałem Twój numer jako 35895.

[br]Dopisany: 17 Listopad 2010, 12:46_________________________________________________Czyli dwumasowe

Opublikowano
  • Autor

No to super ze mam 2 mase :) jak cos to 1.5 tysia w plecy bedzie jak padnie :)

Choc narazie nic dzownego nie slysze............

Opublikowano

No to super ze mam 2 mase :) jak cos to 1.5 tysia w plecy bedzie jak padnie :)

Choc narazie nic dzownego nie slysze............

Spoko, ma ten sam ból, w ADR też jest dwumas...

Ale nie kraczmy :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Na wiosne czeka mnie ladny wydatek:

- wahacze (nie bede wymienial na sztuki, przez rok wymienilem jeden, ale podobno juz polecialy 2nastepne), podobno dobre sa QAP - cena jakies 550 na all

- sprzeglo 350 od TOM77

- wentylator klimy- ten elektyczny 160 jakis zamiennik

- czujnik polozenia walu 110 zamiennik

Czyli daje to 1070zl plus jakies 600 robota... Niezle :)

Opublikowano

Chciales auto klasy premium to tereaz masz premium koszta. :hi:

Opublikowano

Na wiosne czeka mnie ladny wydatek:

- wahacze (nie bede wymienial na sztuki, przez rok wymienilem jeden, ale podobno juz polecialy 2nastepne), podobno dobre sa QAP - cena jakies 550 na all

- sprzeglo 350 od TOM77

- wentylator klimy- ten elektyczny 160 jakis zamiennik

- czujnik polozenia walu 110 zamiennik

Czyli daje to 1070zl plus jakies 600 robota... Niezle :)

Spoko, ja w swojego włożyłem już też ponad 1000 (przez miesiąc) :D

Ale część robiłem sam, w "zaprzyjaźnionym" warsztacie ;).

Więc za robociznę płaciłem grosze.

Chciales auto klasy premium to tereaz masz premium koszta. :hi:

E tam, ceny części wcale nie odbiegają jakoś specjalnie od cen do innych marek/modeli.

Dzięki TOM77 można te koszty jeszcze zbić.

Ja tam nie narzekam.

Wolę ładować kasę w Audi, niż w jakąś Astrę, Vectrę czy innego Golfa.

Opublikowano
  • Autor

No wlasnie, dziki audi mam tylko koszta premium :)

wczesniej mialem rozne marki, wiele aut i na prawde kazdy sie psuje :)

a jezeli chodzi o awaryjnosc to audi nie odstaje od innych, tylko koszta wieksze

ale kiedys myslalem inaczej..............

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.