Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVB] Kopcenie przy rozruchu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie czy to jest normalny objaw.

Po nocy, po uruchomieniu silnika jest duża chmura dymu, silnik trochę jest głośny.

Silnikiem trochę trzęsie (do lekkiego przegazowania).

Następne każde odpalanie jest :th:.

Nie dymi, silniczek równiutko pracuje.

Nie wiem co to może być za przyczyna - może świece.

A tak na marginesie to po jakim przebiegu wymienia się świece żarowe.

Opublikowano

Sam sobie odpowiedziales.

Opublikowano

niekoniecznie - sprawdz PD i czy turbo nie popuszcza oliwy

Opublikowano
  • Autor

Jasne, że sprawdzę, ale taka sytuacja ma miejsce tylko po nocy, przy pierwszym uruchomieniu silnika.

Potem cały dzień aż do nocy jest :th:

Silnik równiutko pracuje i nie dymi.

Opublikowano

lexpar

Od kiedy masz to auto? To Twoja pierwsza zima z nim? Kiedy objawy przyszly? Moze akurat teraz kiedy temperatury w nocy spadaja do zera? To norma :)

Opublikowano

tak tez mialem przed wywaleniem 1 turbo.... nie chce zapeszac. Pozniej PD zaczely lac (niedomykac)....ale to na 70% wina softu

Opublikowano
  • Autor

Autko mam od maja tego roku.

Jeżeli to norma to kamień z serca mi spadł :dance:

Dzięki :>

Opublikowano

jeszcze moze powiedz jaki kolor tego dymu

Opublikowano
  • Autor

Soft robił Rogal w lipcu i raczej nie podejrzewam, że to jest ta przyczyna.

Skłaniam się raczej do świec nie wiem kiedy były wymieniane.

[br]Dopisany: 15 Październik 2007, 23:30 _________________________________________________Po ciemaku trudno wyczuć, ale chyba czarny.

Opublikowano

czarny to luz... jak bedzie niebieskawy to zacznij sie bac :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Murzyn

Tak na zdrowy rozsądek to PD powinny być w porządku. Jak coś byłoby nie tak, to problemy byłyby cały czas, a to dzieje się tylko przy pierwszym odpaleniu.

Opublikowano

Ja tez dzis rano odpalalem auto przy 1.5 stopnia i sobie pokopcilo troche na zimnym, silnik tradycyjnie po nocy nieco glosniej sobie stukotoal. Rok temu jezdzilem Golfem 4 TDI i bylo to samo.

Moze poprostu jestes przewrazliwiony? ;)

Opublikowano
  • Autor

Flyer

Chyba masz rację.

Myślę, że jutro sprawdzę na spocie.

Opublikowano

Na spocie to mozesz zrobic logi. Jesli odpalales samochod np. z samego rana po calej zimnej nocy to ja sie wcale nie dziwie, ze kopcil i silnik inaczej chodzil :)

Opublikowano

Czasami nawet po zrobieniu logow to diagnoza jest albo na wyczucie, albo z doswiadczen, albo na zasadzie wrozenia z fusow :wink4:

U mnie nie bylo widac na VAG'u niedomykajacych sie wtryskow (gdzies jeszcze jest temat w diagnostyce VAG - [AJM]szarpanie przy odpuszczeniu gazu - czy jakos podobnie. Korekta softu pomogla (ale tez po pewnym czasie)

Dodakowo autko sobie sprawdzam regularnie, a 2 awarii turbiny nie dalo sie przewidziec :kwasny:

Jakie skutki:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,17085.0.html

wiec chyba lepiej dmuchac na zimne czy jak pisze Flyer - "byc przewrazliwionym" ;)

Wrzuce jeszcze foto jak wygladala rolka napinacza micro - awaria pewnie za 5k km czego tez nie dalo sie przewidziec

Opublikowano
  • Autor

Dobrze by to było :)

A silnik nierówno pracuje do czasu lekkiego podniesienia obrotó.

Dodam delikatnie i niewiele gazu i jest już :th:.

Następnie mogę go zgasić i ponownie odpalić i silnik pracuje jak szwajcarski zegarek i :no: dymi.

Opublikowano

lexpar sprawdz to sobie, bo naprawde objawy jak u mnie, najwyzej bedziesz marudzil ze przez Murzyna straciles flaszke dla chlopakow ze spotow warszawskich :tongue4:

Wyczysc jeszcze moze koncowki wydechu i popatrz czy sie nie bedzie syfic (bardzo widoczne jak syfi sie od oliwy a nie od dymu)

Opublikowano
  • Autor

Murzyn

Nastraszyłeś mnie okrutnie, chyba nie usnę dzisiaj :drool:.[br]Dopisany: 16 Październik 2007, 00:03 _________________________________________________Jasne, że sprawdzę i to z samego rana.

Opublikowano

wcale nie mialem zamiaru - dla pocieszenia dodam, ze u mnie byl siwo niebieskawy dymek, ale tez tylko rano przy 1 odpaleniu. Jutro masz spota, to koledzy pomoga :>

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Murzyn :notworthy:.

Jutro muszę koniecznie to sprawdzić.

Mnie się wydaje, że to w 99 % jest czarny dym.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.