Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Odpięcie przepływomierza 1.8T


Fritz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. Czy odpięcie przepływomierza w 1.8T powinno jakoś wpłynąć na moc auta? Bo u mnie jest coś takiego że jak go odpinam wyskakuje błąd a auto jak jechało tak jedzie a nawet odnoszę wrażenie jak by się lepiej zwijało z dołu i mocniej ciągnęło w górnych obrotach 5-6,2tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w vagu podczas logów dynamicznych niby przepływka działa vag pokazywał nawet do 147jednostek (czy to trochę nie za duzo?) Już od jakiegoś czasu borykam się ze zmuleniem mojego samochodu, wymieniłem ostatnio sondę przed KAt i rurkę idącą od wentylatora SAI do turbo bo była sparciała i pęknięta. Auto trochę odżyło nie wiem czemu to akurat zawdzięczać czy sondzie czy rurce ale jest lepiej. Ale to nadal nie to co powinno być. I właśnie myśle teraz nad tym przepływomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag blok 115 ładowanie turbo raczej w normie dobija ciśnienie nawet do 0,65 auto już zaczyna jechać przy 2,3tyś/obr to prawie książkowo. Nawet zaworek DV ładnie psyka przy 2tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno jechac juz ponizej 2000 obr/min. Zawor DV daje o sobie znac przy kazdym zdjeciu nogi z gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation tu chodzi o ten silnik co u mnie w opisie BFB on ma trochę inaczej moment podciągnięty. Książka podaje max NM przy 2,2tys/obr w starszych 150km 1.8T masz racje one już od 1900tyś/obr rozwijały max moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływka w tym silniku-o ile wciąż jest seria-powinna pokazywać ok 130g/s,po odpięciu przepływki-auto będzie jechać na wartościach domyślnych,ale zapali sie ESP :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mi nie wiadomo na temat tego czy coś by było dłubane... powinna być seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mi nie wiadomo na temat tego czy coś by było dłubane... powinna być seria

no to zloguj 120 niuty na silniku,ale na w miarę płaskiej drodze :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...