Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy to możliwe po 200 tysiącach dolne wahacze nadal sprawne??


lukaszkom

Rekomendowane odpowiedzi

witam tak jak w temacie, czy jest to mozliwe??

diagnosta powiedzial ze dolne wahacze mam sprawne tylko ze gorne sa koniecznie do wymiany??

nie chce sie wkopac w dodatkowe koszty i dlatego podpowiedzcie.

czy wymienic tak ja mi powiedzial gorne wahacze + laczniki stabilizatora i koncowki drazka czy caly komplet??

jesli mial bym wymieniac tylko gore to na lemforder drogo nie wychodzi ale jesli komplet to juz nie mam kasy na komplet lema i tutaj kolejne pytanie.

czy lepiej wybrac MS niby niemieckie czy RUVILLE tez podobno niemiecki.

podpowiedzcie.

pozdrawiam wszystki i z gory wielkie dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wahacze przeleciały 270k km i nie miałem dylematów czy wymieniać wszystko czy część założyłem MS prawie trzy tygodnie temu i 1200 kilometrów na razie cicho :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś bawilem się w mojej ADP w wymiane tych, co na to wskazywały (tak jak u ciebie tylko górne) i tak regularnie co 3 miechy lądowałem w warsztacie (aby wymienić pozostałe czyli dolne) :thumbdown:

- Kupując cały komplet LEMA wychodzi taniej i płacisz raz za robotę u mechanika :good:

ja jestem za zmianą calego kompletnego zawieszenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie wymieniałem te wahacze które padły, te do których diagnosta nie miał zastrzeżeń zostawiłem w spokoju chociaż i tak za jakiś czas będą do wymiany. Tak wymieniłem 5 z 8 wahaczy na febi i myślę że to był dobry wybór cena-jakość.

Wymieniaj tylko te które mają luzy, stukają na reszte przyjdzie czas :wink4:

Jeśli Cie stać na komplet Lema ok.1550 zł lub na komplet Febi ok. 1150 to kupuj komplet i wymieniaj jak chcesz, całość albo po jednym. Te dolne "banany" są najdroższe Febi ok. 220 zł :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jeszcze czy jesli wymienie tak jak pisalem sama gore + laczniki i koncowki drazka to nie bedzie cos takiego ze te dolne zaraz rozwala mi te nowe zalozone na gorze????

nie , bedzie odwrotnie , te nowe rozwala ci te stare do końca , za 2 miesiące odstawisz auto do mechanika zapłacisz mu kolejny raz 200pln za wymiane i znowu nie bedzie nic stukać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj komplet wahaczy + drązki kierownicze

Mam do wymiany jeden górny przedni prawy reszta ok.Mam zamiar kupić dwa górne Febi plus śruby.

Czy kupić jeszcze końcówkę drążka i łącznik stabilizatora na jedną stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj komplet wahaczy + drązki kierownicze

Mam do wymiany jeden górny przedni prawy reszta ok.Mam zamiar kupić dwa górne Febi plus śruby.

Czy kupić jeszcze końcówkę drążka i łącznik stabilizatora na jedną stronę?

kup dwa górne na strone gdzie ci wali (pewnie prawa :wink4: ) i końcówki drążka na obie strony bo wymienia sie parami :good:

łącznik stabilizatora jest zbędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj komplet wahaczy + drązki kierownicze

Mam do wymiany jeden górny przedni prawy reszta ok.Mam zamiar kupić dwa górne Febi plus śruby.

Czy kupić jeszcze końcówkę drążka i łącznik stabilizatora na jedną stronę?

kup dwa górne na strone gdzie ci wali (pewnie prawa :wink4: ) i końcówki drążka na obie strony bo wymienia sie parami :good:

łącznik stabilizatora jest zbędny

dzięki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku wymieniłem tylko górę ale całą, bo zaczęło stukać i końcówki drążków kierowniczych(wszystkie LEM) bo też były wywalone a dół był ok więc po co go ruszać, jak zacznie stukać to wymienię teraz cały dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...