Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Bardzo wielka prośba o pomoc z kluczykiem ( Dorobienie + IMMO ).


lasken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam do was wielką prośbę, ponieważ od samego początku kupna mojego audi mam tylko jeden kluczyk. Pech tak chciał iż lekko mi pęknął. Jak narazie jeszcze działa, lecz obawiam się że na dniach może mi całkiem pęknąć. Chciałbym zapytać czy jeśli kupię taki zestaw: http://allegro.pl/sterownik-2x-logo-audi-80-90-100-a3-a4-a6-a8-tt-i1313110746.html to będzie się dało dorobić grot bezproblemu ? Jak by wyglądała sprawa immobilizera, ponieważ w oryginalnym kluczyku pestkę immo mam zalaną, więc nie da się wyciągnąć? Czy taką dodatkową pestkę uda mi się zmieścić w tym kluczyku z allegro? Jak daleko ma być ta pestka od stacyjki? Bo wymyśliłem uciąć grot od starego kluczyka i dorobić nowy sam kluczyk z grotem i na kółeczku dopiąć górę starego kluczyka z pilotem i immo ? Wtedy zrezygnowałbym z zakupu kluczy scyzoryków na aukcji, dorabiając jeden kluczyk. Tak wygląda teraz mój kluczyk:

kluczyk1.jpg

kluczyk2.jpg .

Bardzo proszę was o pomoc, gdyż jest to dla mnie pilna i ważna sprawa. Z góry serdecznie Wam dziękuję za wszelką pomoc. POZDRAWIAM :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj zestawu który ma możliwość zamontowania pastylki immo do pilota(scyzoryka), miałem dokładnie takie same kluczyki oryginalnie u siebie i da sie wyciągnąć pastylkę immo bez problemu, z grotem też nie ma problemu po prostu zamawiasz do zestawu grot starego typu i dorobisz go u większości ślusarzy. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego kluczyka da się wyciągnąć pastylkę immobilizera ? Jak to zrobić, bo jak pytałem to mówili, że nie ma szans, chyba żeby wytopić :) Przeszukałem allegro i nie widze takiej z miejscem na pastylkę? Mógłbyś pomóc ? Z góry wielkie dzięki. POZDRAWIAM

Poszukaj zestawu który ma możliwość zamontowania pastylki immo do pilota(scyzoryka), miałem dokładnie takie same kluczyki oryginalnie u siebie i da sie wyciągnąć pastylkę immo bez problemu, z grotem też nie ma problemu po prostu zamawiasz do zestawu grot starego typu i dorobisz go u większości ślusarzy. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzisiaj byłem w Łodzi w Tesco i jest tam dorabianie kluczy z imobi., koszt dorobienia kluczyka tam to 250 zł. Szukałem w necie i można dorobić w cenie 150 zł. [br]Dopisany: 19 Listopad 2010, 22:49_________________________________________________Nie wiem jak to działa ale ten pan w Tesco mówił, że wkłada się kluczyk do urządzenia które kopiuje dane z pestki i wgrywa ją na nową i pozostaje tylko dorobienie kluczyka. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wkońcu :> da się wyciągnąć pastylke immobilizera z mojego oryginalnego pilota ? oraz drugie pytanie Czy da się zrobić tak jak mówiłem a mianowice dorobić sam kluczyk z grotem i obok na koleczku przypiac stary kluczyk z immobilizerem ( jak daleko musi być pastylka od immobilizera żeby zaskoczyło ) ? POZDRAWIAM :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw jak to z tymi kluczykami właściwie jest. Poszedłem do gościa który dorabia klucze bo chciałem dorobić żeby mieć w scyzoryku bo mam tego typu:

kluczyk.jpg

Zapytał który rocznik, powiedziałem że 97. A on do mnie że nie można dorobić w scyzoryk i dopiero od 2001 roku.

Mówił prawdę?

Bo ja myślałem że wystarczy dorobić grot a elektronikę można wymienić ze starego a on mówi że się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja się przymierzam do zmiany na scyzoryki i tak: mam 2 ori klucze i z jednego postanowiłem spróbować wyjąć immo.... i udało mi się wytopić czy wyciąć jak kto woli lutownicą tą pastylkę, a była cała zalana jakimś ustojstwem. Tylko trzeba uważać bo jest szklana (mój szwagier próbować to jakoś podważyć i pękła mu :wallbash:). Ale da się to zrobić bo mi się udało. Teraz muszę kupić zestaw takich scyzoryków i planuję pestkę immo na zwykły silikon przykleić w scyzoryk (miałem w rękach taki scyzoryk i miejsce jest). Także powodzonka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć bardzo ostry nóż i delikatnie podważyć ewentualnie wyciąć tą zaślepkę pod którą jest pastylka, ale musisz to bardzo delikatnie bo pastylka jest szklana, wygląda ona jak mały tictac :kox: masz tu aukcję która jest sprawdzona i przełożysz pastylkę : http://allegro.pl/sterownik-audi-80-100-a2-a3-a4-a6-a8-tt-i1303980666.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zrobić zdjęcie tej pastylki immobilizera i kluczyka bym mógł zobaczyć mniej wiecej jak sie zabrać za to wytapianie lutownicą lub wycinanie ?

Panowie ja się przymierzam do zmiany na scyzoryki i tak: mam 2 ori klucze i z jednego postanowiłem spróbować wyjąć immo.... i udało mi się wytopić czy wyciąć jak kto woli lutownicą tą pastylkę, a była cała zalana jakimś ustojstwem. Tylko trzeba uważać bo jest szklana (mój szwagier próbować to jakoś podważyć i pękła mu :wallbash:). Ale da się to zrobić bo mi się udało. Teraz muszę kupić zestaw takich scyzoryków i planuję pestkę immo na zwykły silikon przykleić w scyzoryk (miałem w rękach taki scyzoryk i miejsce jest). Także powodzonka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak dorabiałem klucz do innej furki to sprawa jest bardzo prosta, oddajesz jeden kluczyk, a dostajesz drugi skopiowany bez wyciągania pastylki z kodem immo, obydwa działają, za taki jak Twój nie scyzoryk zapłaciłem 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC00281.jpg

DSC00284.jpg

Lutownicą dobrałem się od dołu - wyciąłem dolne ścianki tam gdzie siedziała pastylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej poszukać jakiegoś używanego na szrocie albo allegro, dorobić grot i przekodować immo ??

Ja ostatnio kupiłem używany w bdb stanie scyzoryk 3 przyciski za 50 zł + 50 zł dorobienie (z grotem) noi sam zakodowałem immo Vagiem i działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ! Myślę że tak najlepiej jednak zrobić w moim przypadku :) To wystarczy kupić oryginalny kluczyk scyzoryk i wymienić grot ? Jak wyciąga się ten grot ? on jest wymienny ? ( wykrecany czy jak ? ). Oryginalny kluczyk scyzoryk muszę kupić od a4 b5 ? czy od dowolnego audi ? Jak mam szukać odpowiedniego by móc tak jak ty zaprogramować go Vagiem. Zwykłym Vagiem diagnostycznym to zrobię ? Mógłbyś powiedzieć jak ? Proszę o wskazówki i będę je realizował.

a nie lepiej poszukać jakiegoś używanego na szrocie albo allegro, dorobić grot i przekodować immo ??

Ja ostatnio kupiłem używany w bdb stanie scyzoryk 3 przyciski za 50 zł + 50 zł dorobienie (z grotem) noi sam zakodowałem immo Vagiem i działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi jednak kupić taki zestaw: http://allegro.pl/sterownik-2x-logo-audi-80-90-100-a3-a4-a6-a8-tt-i1313110746.html i wytopić pastylkę i wstawić do tego kluczyka, a żeby działała mi centralka z tego pilota zamontować sterownik z tegokompletu. Chyba innej już opcji nie ma. A co z tym moim pomysłem by dopiąć obok stary kluczyk jako breloczyk? Jaka musi być odległość immobilizera od pastylki żeby zaskoczyło ? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na tych akcjach jest napisane "Jeśli posiadasz centralny zamek działający tylko

z kluczyka to TEN STEROWNIK JEST DLA CIEBIE!". Ok ale jak mam w tym kluczyku pilot to da sie przełożyć elektronikę z tego starego kluczyka do scyzoryka i tylko skopiować grot czy nie da rady? Bo jak wcześniej wspominałem mam ten wcześniejszy kluczyk z 97r nie składany w dwoma przyciskami jako pilot. A zależało by mi na tym by mieć scyzoryk składany bo ten mój w kieszeni sporo miejsca zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pilot na podczerwień aktualnie. Lecz ten oryginalny alarm audi ( bynajmniej mój ) jest sterowany z centralnego zamka, więc jeśli połącze sobie ten modół to będzie się załączał alarm fabryczny i wyłączał tak jak dotąd tyle że nie będe go otwierał podczerwienią tylko poprzez nowy kluczyk z nowym modułem. Elektronike cieżko przełożyć by było, bo nie było by jak jej umieścić w kluczyku.

Tylko że na tych akcjach jest napisane "Jeśli posiadasz centralny zamek działający tylko

z kluczyka to TEN STEROWNIK JEST DLA CIEBIE!". Ok ale jak mam w tym kluczyku pilot to da sie przełożyć elektronikę z tego starego kluczyka do scyzoryka i tylko skopiować grot czy nie da rady? Bo jak wcześniej wspominałem mam ten wcześniejszy kluczyk z 97r nie składany w dwoma przyciskami jako pilot. A zależało by mi na tym by mieć scyzoryk składany bo ten mój w kieszeni sporo miejsca zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie dlatego nie wiem co zrobić. Bo u mnie faktycznie ta elektronika jest spora. A jak w tych scyzorykach sa te 3 przyciski to tam jest w nich pilot tylko może nie zakodowany? Bo ja ogólnie chyba nie mam alarmu w samochodzie (chyba że czegoś nie wiem) ale normalnie samochód zamykam pilotem nie kluczykiem w zamku. A miałem nadzieje że da rade zrobić sobie kluczyk w scyzoryku tylko własnie ze względu na to że zawsze nosze w kieszeni a zajmuje sporo miejsca. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...