Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Błąd P0601 Usterka sterownika czy chip?


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w opisie wystepuje u mnie bład "P0601 Uszkodzony sterownik" obczytałem rozne fora nie tylko polskie i w wielu przypadkach jest taki błąd jesli auto jest zchipowane! ja nie mam pojecia czy jest bo nie mam nikogo zeby sprawdzic jak zbiera sie zwykłe 1,8 T 150km, dodam iz poza tym ze ten blad widnieje po podłączeniu Vag-a i nie da sie skasować to silnik pracuje normalnie spalanie ok, kontrolki zadne nie siwecą? Wiem ze temat podobny był na tym forum ale nic o chipie nie było mowy i świeciły sie mu kontrolki, u mnie nic nie siewci a blad mnie denerwuje;) moze ktos spotkał sie z takim przypadkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jakie wartosci pokazuje przeplywka.

Spróbuj podmienic ECU z kims i zobaczysz czy dalej bedzie sie pojawial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podmienic ECU z kims i zobaczysz czy dalej bedzie sie pojawial

za dużo roboty-jak nie ma pojęcia o tym-lepiej zrobić logi i porównać z logami aut z Forum-jest ich tysiące na Forum-ew.Hamownia-to na pewno rozwieje wątpliwości co do mocy auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, narazie auo stoi na remont multitronika, ecu nie bede podmieniał bo trzeba pewnie immo kodowac itp, pojade do koszalina na hamownie. ale mysle ze to chip - jechałem kolegi 1,8 t tylko ze sedan, to moj do niego to wciska w fotel :good:

szkoda tylko ze ta skrzynia taka droga :wallbash: jak bym wiedział kupiłbym manuala ale madry polak po szkodzie;)[br]Dopisany: 01 Grudzień 2010, 22:09_________________________________________________ :hi: Powracam do tematu: a wiec jezdzilem z tym bledem jak widac do dzis i wszystko bylo oki, zapierdzielał troche chlal ale chyba musi :kox: , zanim nie zalozylem sekwencji, zaczely sie bledy o za bogatej mieszance <tylko na gazie> wkurzylo mnie kasowanie tego bledu co jakis czas, tymbardziej ze jesli sie pojawil to turbo odlaczal sterownik i kupa z jazdy. Pojechalem do tego gazownika a on do mnie no wiadomo ecu do wymiany , wysypany bo ktos zle "zchipowal na stole", a ja do niego ze na benzynie mi za bogato nie mieszal i turbo hulalo, a on mowi ze tak bedzie sobie radzil na benzynie a komp od gazu czyta dane z kompa ecu i jest kiszka na gazie. i teraz mam pytanko, ile mnie wyniesie ecu z wymiana, i pewnie jak zmienie ecu to bede mial moc seryjną;( jest ktos na forum komu powierzylbym ta operacje wraz z nowym chipem i ogarnieciem tego gazu bo juz mnie wku...wia na MAXXA :wallbash:

na koniec pozegnalem go slowami - "szkoda ze nie powiedzieliscie mi przy montazu ze wywalony ecu nie bedzie latal z lpg, bo bym nie zalozył" - westchnał ramionami - nic wiecej sie nie spodziewalem :kwasny: PANY POMOCY :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury Ci gazownik powiedział. Jeśli to jest faktycznie błąd od wgrania chipa to powinno wszystko chulać tak samo na benzynie i na gazie. Po prostu gazownik nie potrafi ogarnąć tego auta i gada głupoty. Jakie masz wsadzone klamoty od gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury Ci gazownik powiedział. Jeśli to jest faktycznie błąd od wgrania chipa to powinno wszystko chulać tak samo na benzynie i na gazie. Po prostu gazownik nie potrafi ogarnąć tego auta i gada głupoty. Jakie masz wsadzone klamoty od gazu?

kurde teraz jestem na wczasach i wszystkiego nie pamietam, stag 300+, reszte jak wroce do chaty zczytam i Ci podam. juz zaplacilbym komus podwojnie zeby mi to ogarnął, spalanie gazu jest takkie ze na 38 l robie ok 300 km wiec nie wiem czy to duzo czy malo, ale te bledy o za bogatej mieszance sa wk........, powiem Ci ze on mi mowil, ze przez ten blad to wywanoly ecu soft, :wallbash: jest zle dawkowanie paliwa, ze nie ma normy zachowanej, np. ze na postoju powinno sie wahac 3 do 0 a mi skacze 8 -0 itp. nie wiem juz sam sterownik nie jest drogi na alledrogo koszt ok 200 zl, koles mi tez ogarnie wlozenie tego z kodowaniem itp. ale strace moc po chipie wejde na serie i czy to pomoze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury Ci gazownik powiedział. Jeśli to jest faktycznie błąd od wgrania chipa to powinno wszystko chulać tak samo na benzynie i na gazie. Po prostu gazownik nie potrafi ogarnąć tego auta i gada głupoty. Jakie masz wsadzone klamoty od gazu?

kurde teraz jestem na wczasach i wszystkiego nie pamietam, stag 300+, reszte jak wroce do chaty zczytam i Ci podam. juz zaplacilbym komus podwojnie zeby mi to ogarnął, spalanie gazu jest takkie ze na 38 l robie ok 300 km wiec nie wiem czy to duzo czy malo, ale te bledy o za bogatej mieszance sa wk........, powiem Ci ze on mi mowil, ze przez ten blad to wywanoly ecu soft, :wallbash: jest zle dawkowanie paliwa, ze nie ma normy zachowanej, np. ze na postoju powinno sie wahac 3 do 0 a mi skacze 8 -0 itp. nie wiem juz sam sterownik nie jest drogi na alledrogo koszt ok 200 zl, koles mi tez ogarnie wlozenie tego z kodowaniem itp. ale strace moc po chipie wejde na serie i czy to pomoze.....

skoro na benzynie nie ma bledu to na gazei tez nie moze byc, albo zmien gaziarza (postrasz ze jak nie zrobi to zadasz zwrotu pieniedzy) albo jedz do innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury Ci gazownik powiedział. Jeśli to jest faktycznie błąd od wgrania chipa to powinno wszystko chulać tak samo na benzynie i na gazie. Po prostu gazownik nie potrafi ogarnąć tego auta i gada głupoty. Jakie masz wsadzone klamoty od gazu?

kurde teraz jestem na wczasach i wszystkiego nie pamietam, stag 300+, reszte jak wroce do chaty zczytam i Ci podam. juz zaplacilbym komus podwojnie zeby mi to ogarnął, spalanie gazu jest takkie ze na 38 l robie ok 300 km wiec nie wiem czy to duzo czy malo, ale te bledy o za bogatej mieszance sa wk........, powiem Ci ze on mi mowil, ze przez ten blad to wywanoly ecu soft, :wallbash: jest zle dawkowanie paliwa, ze nie ma normy zachowanej, np. ze na postoju powinno sie wahac 3 do 0 a mi skacze 8 -0 itp. nie wiem juz sam sterownik nie jest drogi na alledrogo koszt ok 200 zl, koles mi tez ogarnie wlozenie tego z kodowaniem itp. ale strace moc po chipie wejde na serie i czy to pomoze.....

skoro na benzynie nie ma bledu to na gazei tez nie moze byc, albo zmien gaziarza (postrasz ze jak nie zrobi to zadasz zwrotu pieniedzy) albo jedz do innego.

tak juz mowilem, on mowi wymien kompa i bedzie oki, pojade do innego jeszcze ale ogolnie to mam jakiegos pecha i nigdy wiecej audi ...... tfu tfu Gazu :polew: Audi jest oki i bez gazu smiga jak ta lala, na gazie w sumie tez do zakopca koszt 236 zł tylko ten blad wywala czasem i nie daja sobie z tym rady, np cala droge 846 km do zakopca nie wywalil ani razu, a w zakopcu juz dwa razy, i lapek w rece vcds kasuj..... szkoda mi wymienac tego kompa.... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniaj tego komputera bo to nie jego wina. Gość od gazu powinien ustawić to na podstawie korekt krótko i długo terminowych. Jak wsadził tobie wtryski valteki to już na pewno tego auta nie ogarnie. Bo jak bedzie na wolnych w miarę ok to góra będzie muł. Nie daj się namówić na wymianę komputera. Niech to porządnie wyreguluje. Regulował chociaż z tobą ta instalke podczas jazdy czy tylko po kalibracji cie puścił i powiedział że powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniaj tego komputera bo to nie jego wina. Gość od gazu powinien ustawić to na podstawie korekt krótko i długo terminowych. Jak wsadził tobie wtryski valteki to już na pewno tego auta nie ogarnie. Bo jak bedzie na wolnych w miarę ok to góra będzie muł. Nie daj się namówić na wymianę komputera. Niech to porządnie wyreguluje. Regulował chociaż z tobą ta instalke podczas jazdy czy tylko po kalibracji cie puścił i powiedział że powinno być ok?

regulował, nie raz jezdził, to autogaz Kameleon koszalin, sprawdze jak wroce co to za wtryski, są takie niebieskie, a na nich bedzie napisane?? kurde u nas w zachodnioporskim wogule nie ma porzadnych fachowcow......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...