Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Rytmiczne drgania silnika


michcio1985

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o cierpliwość

panowie, drży mi silnik(delikatne poszarpywanie)zarówno na biegu jałowym jak i w przedziale 1800-2200 obrotów. silnik pali od strzała ciepły i zimny, ma moc, spalanie śr. ok.6,5 litra, jadąc na wyższych biegach 4,5,6 po wciśnięciu pedału gazu w podłoge(od 1500obr)(tylko dla sprawdzenia :gwizdanie: )) nie dławi go i nie muli,rwie do przodu.

po podpięciu do kompa blok 13 na wszystkich cyl (-0.5do+0.5), blok 18 same zera, blok 23 na 3 pompce podwyższone bipy, czasem skoczy do +30, reszta od 0 do 15.

przebieg oryginalny 215000,sprzegło i dwumas fabryczny.

drgania są delikatne,nie rzuca budą.teraz moje pytanie.

przy wczuciu sie w te drgania,szczególnie przy ok 2000obr. można wyczuć ich rytmiczne objawy. jest to w równym odstępie czasu ok 1,5 sekundy takie podwójne szarpnięcie

chcąc to zobrazować wygląda tak

--------II--------II--------II--------II-------II------ gdzie "I" oznacza szarpnięcie :decayed:

powiedzcie mi czy to wina pompek czy kończącego sie dwumasa(albo jeszcze czegoś innego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie zobrazowales to szarpniecie a czy pojawia sie ono zawsze w takim samym tempem niezaleznie od obrotow? Tzn zawsze jest odstep ok 1,5s ? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas jazdy tego nie odczuwam,ale jak chodzi na jałowym to jest zauważalne,zwłaszcza przy podwyższonych obrotach. najbardziej ok.2000obr.[br]Dopisany: 24 Listopad 2010, 21:45_________________________________________________nie wiem dokładnie czy to 1,5 czy 2,0 sekundy ale cały czas ten sam rytm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo tylko przy 1200-1300 obrotów na minute, jak silnik jest zimny to jest to mniej odczuwalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba faktycznie na zimnym jest to mniej odczuwalne.

obroty na VAGu skaczą 860-880 i tak na zmiane,raz tyle raz tyle.

Jaki kąt synchro? Jak u mnie skakaly obroty to wlasnie kąt synchro byl w okolicach +5 i tak samo bardziej odczuwalne to bylo na rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blok 23 na 3 pompce podwyższone bipy, czasem skoczy do +30, reszta od 0 do 15.

3 cia pompka ma problemy, sprawdz szczelnosci ukladu paliwowego. (podokrecaj wszystkie opaski lub wymien je)

zalej w zbiornik paliwa srodk do czyszczenia ukladu paliwowego i obserwuj.

jezeli nic sie nie zmieni. w kolejnosci:

- docisniecie konektora PD

- do wymiany uszczelniacze tego PD, profilaktycznie warto wszystkie, dobrze aby obejrzec gniazda PD.

- jezeli nie pomoze do wymiany PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opaski podociskać gdzie? pod pokrywą zaworów są jakieś? :mysli: bo na wierzchu mam ok(przynajmniej nic nie cieknie i nie poci się)

szczerze to liczyłem na dwumas bo ma już nalatane.v i wolałbym go wymienić razem z sprzęgłem.przynajmniej nie ma lepszych gorszych.wstawiasz LUK'a i latasz. a z pompkami różnie bywa, znając życie trzeba będzie wymienić wszystkie.[br]Dopisany: 25 Listopad 2010, 13:17_________________________________________________up :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...