Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Chrobotanie przy hamowaniu, chyba ABS


texwit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Przy mocniejszym dociśnięciu hamulca zaczyna mi coś trzeć, rzęzić, chrobotać. Ciężko to nazwać, ale uczucie takie, jakby nadwozie w okolicy przedniej osi tarło o asfalt :)

Wydaje mi się, że dzieje się to w momencie załączenia ABS. Wcześniej rzadko to się zdarzało, przy suchej nawierzchni, raczej nie miałem ostrzejszych hamowań. Ale dziś, gdy popadało trochę śniegu, to prawie przy każdym zatrzymaniu samochodu, przy lekkim uślizgu kół, to występuje. I to przy prędkości 0-10km/h.

Przy większej prędkości nie próbowałem wciskać hamulca do końca, żeby czasem do końca czegoś nie dobić.

Jadę zmienić dziś koła na zimówki, może coś pomoże? Lekko mi też w prawo ściąga samochód, więc może jedno koło jest źle dokręcone?

A jeśli nie, to jaka jest Wasza diagnoza? Co to może być i czy to problem mechaniczny czy raczej do elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma się czym martwić? :)

to mój pierwszy samochód z ABS, więc nie wiem..

żadne kontrolki się nie palą, więc niby wszystko OK. jednak te odgłosy, drgania są dość mocne i mnie martwiły :)

tak działa prawidłowo ABS :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi wygląda na to że masz liche kapcie, na dobrych to trzeba naprawdę mocno nadepnąć pedał, żeby ABS zadziałał, co innego warunki panujące dzisiaj :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...