[B5 AFN] Wymiana przednich lamp na lampy z wbudowanymi halogenami

marcel173

Witam wszystkim kupiłem ostatnio po atrakcyjnej cenie lampy z wbudowanymi halogenami do mojej audi a4 (moja audi jest na zwykłych lampach valeo) i chcę je zastąpić tymi z wbudowanymi halogenami. Zauważyłem że wszystko jest takie same ale jak podłącze pod taką samą wtyczkę w mojej audi tą lampę z wbudowanym halogenem to świeci tylko światło mijania ,pozycyjnego nie ma a jak zmieniam na drogowe to gaśnie mijania i świeci tylko drogowe.A wiem ze powinno świecić przy drogowych wszystko (pozycyjne,mijania,i drogowe) jak to przerobić pozdrawiam Sad :confused4:

Będziesz musiał pozmieniać kabelki, to Ci powinno pomóc: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=15032.0 Są tam różnice w instalacji między lampami Valeo i Bosch. Z halogenami będziesz miał więcej roboty, gdzieś na forum to było opisywane.

Kolega założył takie lampy jakie są u mnie czyli Bosch dzielone z wbudowanymi halogenami, żarówki H7,H7,H1 + postojowa. W lampach Valeo i Bosch są inaczej połączone kable we wtyczce.

(A ZDJĘCIA NIE DODAM BO NIE UMIEM ) :embarrassed:

Witam, a ja mam pytanie, mam obecnie fabryczne lampy przednie boscha , muszę je wymienić, tylko nie wiem już na jakie, chciałbym jakieś ładniejsze, może z ringami, ale żebym nie musiał nic przerabiać i żeby miały w sobie przeciwmgielne.

Raczej jak masz włączone długie to świecą tylko długie i pozycyjne - mijania i przeciwmgłowe powinny się wyłączyć. Co innego jak mrugniesz to wtedy nie są odłączane inne światła. Może mnie pamięć zawodzi ale tak właśnie powinno być (aż sprawdzę dziś)

Zeby nie gasły mijania to musisz przełozyc kabel przy przełaczniku długi/krótkie dokładnie chodzi o kabel żółty i nalezy go przełożyc po skosie dokładnie nie pamietam oznaczeń pinów.

Nie koniecznie. Ja u siebie nic nie przedkładałem i świecą mi zarówno długie jak i mijania. :wink4: Możliwe że po pierwszym lifcie wprowadzili tą zmianę. Albo ja mam wyjątkowy model :decayed:

A jeżeli nie świecą jednocześnie to patrz tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ahu_swiatla_drogowe_po_przekladce_lamp_z_h4_na_soczewke_lub_xenon-t29283.0.html