Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Badziewie z biedronki zamiast G12 w chłodnicy! Czy może się coś stać?


Grzegorz76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem że w zbiorniczku wyrównawczym układu chłodzenia pojawiła się jakaś piana. Nie będę się rozpisywał kto, dlaczego, w jakim celu, w każdym razie w układzie chłodzenia znalazło się badziewie z biedronki. Oczywiście jak tylko to zobaczyłem to zlałem cały płyn (zupa z zawiesinką) z układu i zalałem G12. Nie wiem ile na tym jeździłem, myślę, że ze 2 miesiące. Czy mogło się coś stać niedobrego?

I jeszcze jedno pytanko. Czy zaworek odpowietrzający w termostacie jest, jakby to powiedzieć, do użytku stałego czy to tylko zabezpieczenie, które jak raz puści to termostat należy wymienić?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swojego AKNa to w układzie chłodzenia był prawdopodobnie petrygo (zielony), przy okazji wymiany rozrządu zmieniłem płyn na g12. Negatywnych skutków jazdy na innym płynie nie zauważyłem, a jeżdżę już czwarty rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak krótkim okresie użytkowania, inny płyn nie powinien narobić szkód, co najwyżej jeżeli był bardzo agresywny - mógł wypłukać z układu wszelkie syfy. Termostat nie jest częścią wymienialną okresowo, czyli zaworek powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...