Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Moduł centralnej elektryki


meidzer

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 2 dni ciekła mi woda przez okno i w pewnym momencie jak otwierałem pilotem autko to włączyły się wycieraczki. Odpaliłem autko i manetka nie działała - nie mogłem opanować wycieraczek, nie wyłączały się. Teraz jak włączam tylko zapłon to juz same się włączają i nie można ich wyłączyć. Dostałem się do modułu komfortu i okazał się suchy, ale na wszelki wypadek jeszcze go podsuszyłem. Nie pomogło. Dostałem się dziś do modułu centralnej elektryki i patrze a w nim do połowy woda i to zamarznięta już ;) rozebrałem go i wysuszyłem powoli przez pół dnia. Tylko nie wiem czy wnętrze przekaźnika który był w nim jest suche, bo z niego też wylewało się. Wszystko spryskałem sprejem Kontakt U. Podłączyłem i nic. Nadal wycieraczki chodzą jak im się podoba. Włączają się i zatrzymują skokowo.

Sprawdziłem Vagiem i błędy:

Control Module Part Number: 8E0 907 279

Składników i / lub wersji: int. Lastmodul RDW 0510

Software Coding: 00001

2 Wady Found:

01753 - silnik wycieraczek przedniej szyby (V) Etap 1

31-10 - Otwarte lub zwarcie do masy - Przerywany

01754 - silnik wycieraczek przedniej szyby (V) Etap 2

31-10 - Otwarte lub zwarcie do masy - Przerywany

Adres ---------- -------------------------------------- 16 -------

Kontroler: 8E0 953 549 J

Składnik: Lenksáulenmodul 0204

Kodowanie: 02001

Sklep #: WSC 63351

1 Fault Found:

00884 - Ignition Switch (D) X

57-10 - Electric Brak Circuit - Przerywany

Adres 46 ---------- -------------------------------------- -------

Kontroler: 8E0 959 433 N

Składnik: Komfortgerát T87 0112

Kodowanie: 06720

Sklep #: WSC 63351

2 Wady Found:

00457 - Control Module for Network (J519)

49-10 - Brak komunikacji - Przerywany

01560 - drzwi pasażera

61-00 - Won't De-Safe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy Ci się tam woda dostała ? Pytam z ciekawości bo jakiś czas temu miałem zalany moduł komfortu ale akurat centralna elektryka była sucha. W moim przypadku wyjęcie i osuszenie komfortu oraz zalanie go kontaktem pomogło na miesiąc, później zaczęły się cyrki pomimo tego, że moduł wydawał się suchy. W moim przypadku wymiana modułu załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrec obudowe ECU.Tamtędy dostala sie woda.Osusz,sprawdz przekazniki i uszczelnij,lub wymien obudowe. Jesli sie nie poprawi bedziemy myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi woda ciekła przez nieszczelność pomiędzy przednią szybą a lewym słupkiem i tamtędy ściekała w dół, tak że miałem wodę również na osłonie pod kolumną kierownicy, ale znów na podłodze i pod wykładziną sucho i moduł komfortu też suchy. Nie wiem czy też nie dostał się woda do ECU. Jeśli tak to inną drogą. Jak się wyśpię i kupię nasadkę do odkręcenia wycieraczki to otworzę puszkę z ECU i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na 99% woda dostała się właśnie przez obudowę ecu bo miałem zapchane kanały odpływowe. Woda stała pod fotelem ... ale na osłonie pod kolumna kierownicy jej nie zauważyłem. Ostatnio kupiłem ściągacz do wycieraczek z myślą o profilaktycznym przejrzeniu szczelności obudowy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować,ja swego czasu smarowałem mechanizm wycieraczek i bez ściągacza nie chciało mi zejść ale pewnie komuś się udało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...