Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Różnica między skrzynią EEN z Passata 110KM a EEN z Passata FL 101KM?


fireman tom

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś różnica miedzy skrzynią o tym samym oznaczeniu ale montowaną do silnika 110KM a montowaną do silnika 101KM? Czy obie te skrzynie będą pasowały do AHU 90KM?

Napisałem już kilka pytań na forum i na żadne nie uzyskałem odpowiedzi. :confused4: A niestety mam coraz mniej czasu na podjęcie decyzji :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam EEN z paska B5 FL śmiało zakładaj ;)[br]Dopisany: 02 Grudzień 2010, 12:41_________________________________________________wejdź w wątek mojej fury tam masz dokładnie napisane jaka skrzynia z jakiego roku i z jakiego samochodu :) pozdro i powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info. Niektórzy piszą że na EEN auto jest słabsze czy to prawda, jak u ciebie z przełożeniani? Mam jeszcze tylko jeden problem. W mojej skrzyni DVS jest tylko ten drażek wybieraka co wychodzi od skrzyni i idzie do wajchy zmiany biegów. W skrzyni EEN widziałem jeszcze jeden drażek przymocowan do skrzyni z boku obok miejsca gdzie wchodzi do skrzyni wybierak. Wstawiłem tu gdzieś nawet foto z zaznaczeniem ale nie mam jak podać linka bo pisze z tel. Czy w swojej EEN tylko jeden drażek i czy jeśli jest ten drugi to jest do czegoś potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim AFN też mam skrzynie EEN zamontowaną z passata 101kM. Do 1Z też będzie pasować. Moja EEN jest na jednym wybieraku. Niektóre modele aut miały 2 drążki jeden jako wybierak a drugi przykręcony do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info. Niektórzy piszą że na EEN auto jest słabsze czy to prawda, jak u ciebie z przełożeniani? Mam jeszcze tylko jeden problem. W mojej skrzyni DVS jest tylko ten drażek wybieraka co wychodzi od skrzyni i idzie do wajchy zmiany biegów. W skrzyni EEN widziałem jeszcze jeden drażek przymocowan do skrzyni z boku obok miejsca gdzie wchodzi do skrzyni wybierak. Wstawiłem tu gdzieś nawet foto z zaznaczeniem ale nie mam jak podać linka bo pisze z tel. Czy w swojej EEN tylko jeden drażek i czy jeśli jest ten drugi to jest do czegoś potrzebny?

widziałem to zdjęcie które wrzuciłeś w innym wątku ale ja Ci powiem że u mnie nie było takiego drążka co na Twoim zdjęciu.. podłączyli tylko ten mój który szedł do seryjnej skrzyni

i nie wiem jak to w Twoim przypadku rozwiązać :confused4: niestety w tym Ci nic nie podpowiem.. auto od trzeciego biegu jest słabsze niż było ma są dłuższe przełożenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy faktycznie aż tak bardzo odczuwalny jest ten spadek mocy? Ten drugi drażek chyba jest tylko przykrecony do obudowy skrzyni więc chyba można go odkręcić. Biorę jednak skrzynie od 110KM a nie od 101 z fl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku bardzo odczuwałem tą zmianę.. ale teraz już się przyzwyczaiłem i wiem po prostu że trzeba ograniczyć ryzyko przy wyprzedzaniu i tej straty tak nie odczuwam :wink4:

a czemu bierzesz od 110 a nie od 101?? ze względu na ten wybierak? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę tą od 110 bo mam po nią blisko a i sprzedawca wydaje się być solidniejszy. Trzyma dla mnie skrzynie nawet wycofał ją z allegro, udzielił konkretnych informacji. Ten od 101 ma ich niby kilka ale tylko powiedział że ma skrzynie od passata roczniki 00-05 ale już nic ponadto. Ta 110 jest z anglika i jeszcze miesiąc temu jeździła.

Skrzynia na aucie, na razie śmiga, wymieniłem też kompletne sprzęgło choć jak się okazało nie było to konieczne bo stare nie różniło się praktycznie od nowego. Jak ktoś chce to mogę sprzedać swoje zdemontowane sprzęgło w bardzo dobrym stanie. Ori SACHS ze znaczkami 0000 - tarcza, docisk + łożysko oporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...