Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wibracje, Stukanie po dźwiganiu silnika


empire20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem zaczął się od momentu kiedy wymieniłem uszczelkę miski olejowej mechanicy aby ją wymienic podnieśli silnik oraz skrzynie biegów ( nie wypinali jej z silnika) i po wymianie po rzejechaniu około 30 kilometrów na autostradzie przy prędkości około 120km/h zdjąłem noge z gazu bo troche tłoczno się zrobiło usłyszałem poczułem stuki i takie dziwne wibracje zjechałem na bok zajrzałem pod autko i zobaczyłem że bardzo podskakuje skrzynia na prawej tylnej poduszce niestety bylem zmuszony zrobic troche kilometrów (około 2000 ) do czasu kiedy wymieniłem poduszkę na oryginalną z ASO kosztowała około 40Ł lecz po jej zmianie nadal były odczuwalne drgania wibracje tylko że słabsze i postępuje na gorsze. Najgorsze wibracje czuc w momencie gdy jadę po rondzie skręcam w prawo na dośc ostrym łuku naprzykład na 2 biegu gdy mam około 2500rpm sciagam nogę z gazu lub gdy wjeżdżam na tzw policjanta wtedy słychac stuknięcie jakby łapa skrzyni biła o metalową częśc poduszki stuki słychac też w momencie odpalania lub gaszenia samochodu choc zalerzy to w dużym stopniu od tego jak ustawione jest auto (jak np przodem z górki to czasami nawet nie stuknie ) Byłem u mechanika ale ten mimo że czuł stukanie i wibracje nie może zlokalizowac przyczyny bo gdy autko stoi na wolnych obrotach na luzie to nic mu się złego nie dzieje.

Wiem że zrobiłem trochę długi wykład ale chciałem jak najlepiej opisac objawy usterki i to co zrobiłem aby się jej pozbyc a tak naprawde skończyły mi się pomysły więc jeśli ktoś wie to niech napisze co powinienem jeszcze sprawdzic czy inne poduchy mogły się posypac ?? czy może to byc coś jeszcze bardziej poważnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z ponownej wizyty u mechanika z negatywnym skutkiem nie ma pojęcia co sie dzieje a problem jest taki że gdy odebrałem samochód po przejechaniu 4 kilometrów wszystko jest dobże nie ma wibracji ani stukania na policjancie podczas gdy autko gdy odpaliłem je rano na parkingu pod robotą stukanie było okropne jedyna różnica pomiędzy parkingiem a warsztatem jest taka że rano było około 2 stopni temperatury i auto stało na nierównej powierzchni

dodam że mechanik stwierdził że poduszki silnika są O.K[br]Dopisany: 24 Październik 2007, 15:59 _________________________________________________panowie i panie mam pytanie czy poduszka o oznaczeniu 8D0399151J jest odpowiednią poduszką pod moją skrzynię ?? (prawa poduszka skrzyni ) taką zakupiłem w aso ale mogli się tam pomylic i mi inna złą sprzedac i mi stuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He, a ja mam benzyniaka i sprzedali mi 8D0399151M a po wymontowaniu starej orginalnej okazalo sie ze mialem 8D0399151J. Czyli wyglada na to ze "J" jest do benzyny a "M" do ropniaka :-) Dodam ze ta M dala sie zamontowac ale wibracje sie zwiekszyly. [br]Dopisany: 05 Listopad 2007, 17:42 _________________________________________________A i pytanie, ile dales za ta "J" w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe info tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,8163.0.html

8D0399151M :VOLKSWAGEN A4 (8D2, B5) 2.4,2.8; A4 Avant (8D5, B5) 2.4,2.8; A6 (4B, C5) 3.0 quattro; A6 Avant (4B, C5) 3.0 quattro; PASSAT (3B2) 1.9 TDI Syncro/4

Lemforder ok. 70zł

8D0399151J: AUDI A4 (8D2, B5) 1.6,1.8,1.8 T,1.9 TDI; A4 Avant (8D5, B5) 1.6,1.8,1.8 T,1.9 TDI; PASSAT (3B2) 1.6,1.8,1.8 T,1.9 TDI; PASSAT kombi (3B5) 1.6,1.8,1.

Lemforder: ponad 60zł

Reasumując - z "M" jest do ciężkich silników typu V (bardziej sztywna). Wizualnie różnią się.

Polecam zajrzeć do e-katalogu http://www.intercars.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...