Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Problem ze wspomaganiem


rafand76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegos czasu mam problem ze wspomaganiem, a objawy sa takie:

1. Wspomaganie działa duzo słabiej niz kiedys, nawet teraz kiedy mam założone opony 16"

2. Rano po całej nocy nie mogę skrecic kierownicy w prawo, tak jakby była zablokowana (w lewo działa bez problemu) i dzieje sie to tylko w zimne dni, bo jak jest ciepło to problem nie występuje. Po kilku minutach, jak sie samochód troche nagrzeje, problem ustępuje.

3. Zauważyłem ze pompa wspomagania jest mokra (na górze)

Od czego zacząć sprawdzanie, co wymieniać etc.?

Płyn nie był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wymiany płynu,

kiedy był ostatnio wymieniany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wymiany płynu,

kiedy był ostatnio wymieniany ???

Nie był w ogóle, ale czy płyn moze blokowac kierownice? A wyciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana plynu co 2lata lub co 60tkm. Plyn jest mineralny i musi byc czesto i regularnie wymieniany. Duzy jest wyciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana plynu co 2lata lub co 60tkm. Plyn jest mineralny i musi byc czesto i regularnie wymieniany. Duzy jest wyciek?

Autko jest z 2005 r, przebieg 30tkm. Wyciek jest minimalny, moze pierscien uszczelniajacy puszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to zapodaj foto. Pora na wymiane plynu ale tylko ori VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to zapodaj foto. Pora na wymiane plynu ale tylko ori VAG

Płyn oczywiscie wymienie. Fotke postaram sie wrzucic do jutra.[br]Dopisany: 02 Grudzień 2010, 16:07_________________________________________________Płyn wymieniony, pompa uszczelniona, ale problem występuje nadal.

Szukam pompy, chyba ze macie jeszcze jakies sugestie? Dodam jeszcze, że płyn ma podejrzany kolor (bardzo ciemny, prawie czarny) i mimo wymiany płynu nadal taki tak jest. :angry:[br]Dopisany: 09 Marzec 2011, 21:02_________________________________________________pompa wymieniona, płyn 2 litry, przepłukany układ i niestety dalej to samo. Wspomaganie działało super 2 godziny po wymianie. Dzisiaj rano jes to samo. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się może pod temat

mam identyczną sytuacje w mojej audiczce ( 1,9 tdi AVF )

z tą tylko różnicą że w prawo można skręcić bez problemu a w lewo jest problem ( po długim postoju ) na początku też wymieniłem płyn łącznie z przepłukaniem układu, na końcu wymieniłem pompe, i problem pozostał

uważam że może to już być tylko kolumna kierownicza, zastanawiam się nad regeneracją co sądzicie ?

p.s w poniedziałek byłem na przeglądzie i płyta silnikowa jest mokra tak jakby coś sie pociło, ale otworzylismy maske i silnik suchy, cóż to może byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się może pod temat

mam identyczną sytuacje w mojej audiczce ( 1,9 tdi AVF )

z tą tylko różnicą że w prawo można skręcić bez problemu a w lewo jest problem ( po długim postoju ) na początku też wymieniłem płyn łącznie z przepłukaniem układu, na końcu wymieniłem pompe, i problem pozostał

uważam że może to już być tylko kolumna kierownicza, zastanawiam się nad regeneracją co sądzicie ?

p.s w poniedziałek byłem na przeglądzie i płyta silnikowa jest mokra tak jakby coś sie pociło, ale otworzylismy maske i silnik suchy, cóż to może byc ?

No ja jestem po wymianie magla i problem rozwiazany. Juz sie nie blokuje, a i samo wspomaganie dziala duzo lepiej.

Zatem proponuje Ci jednak rowniez wymienic maglownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...