Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Głośna praca zimnego silnika (gruchotanie)Problem roziwazany


karl88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy i mam taki problem se swoim audikiem 1.8ADR z sekwencja w automacie i mam taki problem auto po odpaleniu po nocy strasznie gruchota cos w silniku przy ruszaniu kierownica jest coraz glosniej. Auto gdy sie rozgrzeje wszystko cichnie co to moze byc?? [br]Dopisany: 04 Grudzień 2010, 14:08_________________________________________________koledzy pomozcie niewiem czy moge tak jezdzic i co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam według mnie a twój opis przypomina to co sam mam to jest pompa wspomagania. U mnie słychać brzęczenie tak jak by pisk, przy dodaniu gazu jest głośniej ale jak się już silnik rozgrzeje jest oki. Rada hmmm czekaj na cieple dni :) można zmienić płyn od wspomagania, ale ogólnie niczym się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miliony tematów o tym, pewnie to szklanki... Hydrauliczne popychacze, lub np. niedomaga pompa oleju. Najpierw objawia się tylko przy zimnym silniku podczas rozruchu słychać trykanie tak jak diesel, potem jest to i na ciepłym i na zimnym silniku. Prześladuje mnie ten problem od około 4 miesięcy. [br]Dopisany: 04 Grudzień 2010, 19:40_________________________________________________Najlepiej nagraj filmik i tu wrzuć bo tak to se możemy strzelać albo wróżyć z fusów. Lub na dyktafon zapodaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zmierz ciśnienie oleju,zapłacisz parę groszy,jeśli ciśnienie jest ok to pewnie góra rzęzi łańcuch,popychacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz znajomy jezdzil z tym problemem niespełna rok, ja z popyhaczami jezdze juz 4 miechy nie mam kasy narazie na zrobienie choc slychac ze sie domagaja wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rzęzi,może się okazać że to rozrząd wtedy na twoim miejscu bym uważał

Jedz do mechaniora niech zlokalizuje przyczynę,będziesz miał pewność bo z tym gruchotaniem to różnie bywa przyczyn może być dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem jak chodzi audi jest tam link posluchaj jak to rzezi[br]Dopisany: 06 Grudzień 2010, 08:07_________________________________________________wymienilem napinacz z łancuchem i dalej to samo gruchotanie dalej jest popychacze i pompa oleju jest ok tak stwierdzil mechanik i niema pojecia co to moze byc, gruchot slycac dodatkowo teraz jak w czasie jazdy puszcze gaz i auto hamuje silnikiem czyli ja motor dostaje obciazenia dodam ze skrzynie mam automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten filmik co podałeś to tam w ogóle nic prawie nie słychać. Co Ci szkodzi stanąć gdzieś w cichym miejscu i nagrać na dyktafon dźwięk, wtedy może coś ktoś poradzi a takto nie wiadomo o co tu chodzi w tym filmiku co podałeś raz odpala ten samochód raz gaśnie niewiadomo kiedy to pracuje a kiedy nie. Nagraj w zaciszu wrzuć i na pewno ktoś coś powie na ten temat, tymczasem nikt z fusów nic nie wywróży, chociaż w ADR najczęściej walą popychacze... tzw. szklanki. Podjedź do innego mechanika ewentualnie... [br]Dopisany: 11 Grudzień 2010, 13:39_________________________________________________słyszałem też coś o niejakim WARIATORZE ... podobne są objawy, dziwne dźwięki etc.[br]Dopisany: 11 Grudzień 2010, 13:53_________________________________________________U mnie tak to gra (osobiście robiłem filmik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo co wy panowie, ale moja historia jest nie smaczna.

Dałem do mechanika auto , po 2 minutach diagnozy zostawiłem mu auto powiedział ze się tym zajmie ,ale tras niema czasu i musiałem zostawić auto u niego. Po 3 godzinach dzwoni i mówi że wymienił mi szklanki (w 3 godziny) ok.

Pojechałem do niego , mówił ze sprawdzał ciśnienie jest ok , i szklanki wymienił , auto chodzi niesamowicie cichutko.

Po dwóch dniach w trakcie jazdy coś jebut pod maską , dzwonie do niego a on jak mnie usłyszał to obrazu tel wyłączył.

Auto scholo wałem do innego mechanika , okazało się że poprzedni mechanik wjebał uszczelniacza do silnika i coś się zapchało i nie było smarowania, dwie świece miały zerwany gwint ( mówił że sprawdzał ciśnienie na tłokach )

głowica miał wypalone wszystkie zawory remont tego wszystkiego był cholernie drogi.

auto chlało olej na 1000 km musiałem dolewać 1 litr oleju.

Problem ten miałem 2 lata temu . teraz mam obecnie drugi silnik ( od bardzo dobrego znajomego )

na 12000 dolewam 3 setki oleju. coś pięknego.

Także uważajcie na mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadoma sprawa teraz dobry mechanik i uczciwy graniczy z cudem ;).

Więc od czego mamy forum :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnawiam temat bylem swoim audikiem na komputerze i wykazal stuk drugiego i trzeciego cylindra, mechanik mowi ze moze byc obrocona panewka lub pękniety tłok czy to jest mozliwe?? Auto jezdzi chodzi niema problemu tylko te grzechotanie jest coraz gorsze. jezeli jest tak jak mechanik mowi to trzeba szukac drugiego motoru takze pomozcie panowie bo niewiem co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego obrócona panewka charakteryzuje się tym że, w miarę rosnących obrotów silnika ,

wzrasta stukanie panewki na wale korbowym w silniku. słychać pukanie , na zimny i ciepłym niema różnicy .

Wiec radze się tym szybko zająć aby coś więcej się nie stało.

W temacie jest ''głośna praca zimnego silnika''.

Więc po rozgrzaniu jest cichutko ?

Jeśli tam to zmień mechanika.

mogą stukać zawory na zimnym silniku.

Jaki lejesz olej 10w40 półsyntetyk?

Mechanika wymyślił zmianę oleju na gęściejszy na olej 15w40 i pomogło na jakiś czas.

i po jakimś roku znowu było słychać stuki

Czasem nie wlewaj SILNIK DOKTOR wygłuszający stuki , bo po przejechaniu 100 km strzeli silnik i amen.

Może 100ml tego SILNIK DOKTOR by u ciebie pomogło ale nie polecam.

Ja tak miałem w poprzednim motorku i mechanik tak mi naprawił że wlał ( powtarzam wlał całą butelkę ) preparat uszczelniający SILNIK DOKTOR do oleju i była elegancka cisza nic nie stukało, a pużniej BUUUUUMMMMM i koniec.

Okazało się ze głowica byłą cała do regeneracji zawory powypalane ale auto szło jak burza tylko stukało coś .

A pęknięty tłok to myślę ze przesada , auto straciło by kompresje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie najgorzej jest rano jak odpalam auto rzezi niesamowicie jak sie auto zagrzeje tak tego juz nie slychac, olej leje polsyntetyk mobila, łancuch i napinacz wymienilem dalej to samo, auto ma moc przyspiesza oleju nie bierze, ten grzechot pojawia sie podczas gdy motor dostaje obciazenia np skrecenie kół do konca lub w czasie jazdy odpuszczenie pedalu gazu wtedy gruchocze i na cieplym i niewiem co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...