Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem: Angielska lampa- prawy przód


msckA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłem na przeglądzie ostatnio (pierwszy raz po kupnie Audi A4 Avant) i okazało się że mam lampę z anglika i muszę wymienić. Na lampie jest takie oznaczenie " <----- ----->" i nie wiem co to znaczy. W związku z tym mam pytanie czy można to jakoś przerobić na wymogi Polskie czy czeka mnie kupno nowej lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest wymóg że lampy mają świecić asymetrycznie, i wydaje mi się że regulacja wysokości przyniosła by pożądany efekt. Nie gadałeś z gościem od przeglądów jak on to widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gość powiedział że muszę wymienić. No ale gdzieś wyczytałem że te strzałki które wyżej pokazałem mają znaczenie. Tylko nie wiem czemu tam są w prawo i w lewo strzałki na jednej lampie hm... regulacja wysokości nie ma sensu bo będzie za wysoko i oślepia kierowców. Na zdjęciu jest opisane że to lampa do prawego lub lewego ruchu. Ale jak to się zmienia hm...

Bez_tytu_u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego opisu to ta lampa jest przeznaczona do lewo i prawo stronnego ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawa to powinna świecić wyżej. W książce sam naprawiam... masz opis na stronie 297 jak ustawić ale nie wiem o ile lewa powinna świecić niżej i wtedy wszystko by grało.

A tak poza tym na staci powinien ci ustawić :) tam są fachowcy. Chyba że tak czepliwy homologacji.

A z doświadczenia, jeśli tam ci nie powiedział co by wypadało zrobić to zmień stacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że powinien ustawić no ale powiedział od razu jak sprawdził tym sprzętem co mierzy światło że lampa jest nie dopuszczalna. Powiedział mi że poprzedni właściciel celowo opuścił lampę żeby kierowców nie oślepiała no ale ja jestem zielony z tematu. Jutro jadę do mechanika bo nie mam nawiewu na szybę i nogi to powiem żeby coś poradził na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest audi b6 w soczewce to na spokojnie przerabiasz na europejczyka (bez rozbierana lampy) i żaden diagnosta się nie pozna i prawdopodobnie każdą lampę w soczewce da się tak zrobić ponieważ ostatnio w nissanie też przestawiałem na Europę A tak ogólnie to w ogóle to audi to może anglik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 jest taka przeslonka specjalna w soczewce ktora przestawiasz i masz prawostronna:) looknij moze w b5 jest tak samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z profilu wynika że masz polifta więc i lampy soczewkowe i tam też są wspomniane przesłonki. Jak wyjmiesz żarówkę to i zajrzysz to je widać. I tą przesłonkę pasowałoby odwrócić. Tak żeby linia światła była mniej więcej tak ______/-------- Problem w tym, że tą lampę łatwo rozłożyć ale bardzo trudno złożyć. Ja bym po prostu wymienił lampę na europejską i problem z głowy.

PS. W profilu masz napisane że masz w polifcie silnik AFF 75km Serio jeszcze do poliftów go montowali czy pomyliłeś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...