Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Prośba o ocenę zgodności i stanu tarczy sprzęgła.


lone_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! (nie jestem pewien co do zgodności działu, ale postanowiłem wrzucić tutaj)

Miałem okazję za niewielkie pieniądze kupić sprzęgło (tarcza+docisk). Sprzęgło jest od audi 80 2.8 V6 Q.

Czy będzie ono pasowało do A4 B5 2,6 V6 Q? Chyba istnieje pewna zgodność, jeżeli chodzi o te silniki? Słyszałem, że powinno pasować, dlatego kupiłem, a teraz chciałbym się upewnić.

Dodatkowo załączam zdjęcia, proszę powiedzieć w jakim stanie jest tarcza sprzęgła.

Pozdrawiam.

bf864dfd5e95f45dm.jpg2544f919d314976fm.jpgaf6e5ce73a80d781m.jpg84c576c0e5d289a9m.jpg0fdcda5948a11eb0m.jpgf652b7cdafce092bm.jpg501cd995cbca5709m.jpg

* poprawiłem tytuł wątku - [lukaszr]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Twoja wypowiedź naprawdę pomogła. Następnym razem założę temat: "wyraź swoją opinię na temat zakładania używanego sprzęgła". Oszczędźcie sobie takich komentarzy, które nic nie wnoszą do rozmowy.

Za 5 dych to jak za darmo, docisk jest ok, więc sam docisk mogę sprzedać za ok 100 zł (dane z allegro) będzie takie "dojazdowe" - awaryjne, do czasu uzbierania hajsiwa na nowe, ponieważ moje jeszcze nie daje żadnych oznak zużycia, a nowe trochę kosztuje, więc jeżeli mi się zepsuje to nie będę miał na drugi dzień nowego.

Czy to Ci wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ci pokazac fotki sprzegla ktore wyglada jak nowe a slizgalo sie.Wiec po samym wygladzie nic nie sprawdzisz.Pozatym wyglada na zajechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie!

Żadne zamknięcie i żaden kosz, PLS.

lone_wolf, koledzy podeszli do tematu dosyć emocjonalnie (moze nie do końca potrafili pomóc, a mieli wrażenie, ze używane sprzegło to nie do końca dobra droga), ale moim zdaniem temat jest wart podsumowania (ja należę do tych, którzy jak Ty jednak kombinowaliby z używką :decayed:) - daj znać co Ci powiedział mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za słowa wsparcia :D

To chyba jasne, że nie zamierzam tego sprzęgła montować jako drugie "niby nowe z bezterminowym czasem używania" - kupiłem je tylko i wyłącznie dlatego, iż jest w miarę ok i za całość (docisk + tarcza + łożysko oporowe) dałem 50 zł. Ma ono mi posłużyć wtedy, kiedy moje obecne padnie i nie będę dysponował kasą, aby od razu kupić nowe, a będę potrzebował samochodu. Gdy będzie mnie stać, żeby od razu kupić nowe - tak zrobię (nie jestem zwolennikiem używanych rzeczy, ale jak mus...)

Opinia mechanika - "spokojnie jeszcze pojeździ", więc nie uważam zakupu, za wyrzucenie pieniędzy w błoto. Takie małe zabezpieczenie na nagłą potrzebę.

Poprosiłem o skierowanie tematu do kosza, gdyż uzyskałem już żądane informacje, a z tego co widać to bardzo mało osób kombinuje w taki sposób, bo przecież "trzeba nowe" - niezależnie od warunków. Swoją drogą, niektórzy podeszli aż nazbyt emocjonalnie do tematu :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...