Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy mam podgrzewane lusterka?


Voucher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mozecie mi powiedziec czy mam moze podgrzewane lusterka? Zdjalem wklad lewego lusterka (ktory byl bez maty grzewczej) i to ujzalem:

dsc00150ur1.th.jpg

dsc00151jn4.th.jpg

W kodach wyposazenia mam tylko:

5RQ Right outer mirror,convex

5SL Left outer mirror,wide angle

A na tych zdjeciach widze podobne kabelki do moich podlaczone do lusterka:

http://www.planet-security-polska.info/zdjecia/podgrzewane_lusterka_B5//PICT0001.JPG

http://www.planet-security-polska.info/zdjecia/podgrzewane_lusterka_B5/PICT0003.JPG

Fotki baskecior'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to że mozesz mieć podgrzewanie lusterek, przynajmniej instalacja jest, z tym że albo poprzedni właściciel wymienił (i oszczędził) wkłady na te bez mat grzewczych, albo ich w ogóle nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak sie zastanawiam czy sobie nie zamowic tych wkladow: http://allegro.pl/item258475607_wklad_audi_a3_a4_a6_a8_vw_b5_komplet_asfogrz_nieb.html

Bo stare wklady tez juz sa troche sfatygowane (maja brazowy nalot), a i na zime przydalyby sie z ogrzewaniem :).

Tylko jak sprawdzic czy te kabelki dzialaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzic czy w kabelkach jest napięcie, lub pożyczyć od kogoś wkład z matą i zobaczyć czy będzie grzac. w jednych modelach podgrzewanie lusterek włącza sie wraz z ogrzewaniem tylnej szyby a w innych po uruchomieniu silnika.(temat o podgrzewaniu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18336.0.html 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyglada na to ze mam podgrzewane lusterka gdyz posiadam bezpieczniki nr 9 i 26.

Zamowilem juz komplet wkladow takze niedlugo przekonam sie na wlasnej skorze :).[br]Dopisany: 28 Październik 2007, 15:14 _________________________________________________No i cos nie dziala :kwasny:. Podlaczylem kable tak jak na fotkach u baskeciora i nic. Od strony pasazera probowalem raz tak, raz tak i tez nic. Szyba byla ciepla a lusterka zimne. Nie mam pojecia czemu to nie dziala....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cos nie dziala :kwasny:. Podlaczylem kable tak jak na fotkach u baskeciora i nic. Od strony pasazera probowalem raz tak, raz tak i tez nic. Szyba byla ciepla a lusterka zimne. Nie mam pojecia czemu to nie dziala....

A jaka była temperatura powietrza ?? Bo u mnie ogrzewanie lusterek działa tylko poniżej 5 albo 4 stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bylo cos kolo 10* wiec i moze to przez to :wallbash:. Tylko kto mi powie jak mam podlaczyc te kabelki abym mial pewnosc ze sa dobrze podlaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób na sprawdzenie czy w kabelkach do podgrzewania lusterek płynie prąd to podłączenie do owych kabli żaróweczki 12w. A jeżeli chodzi o podłączenie samej maty grzewczej to nie ma znaczenia czy + będzie "na dole czy u góry " maty nie da się źle podłączyć. :) Zrób tak: podłącz żarówke zamiast maty odpal autko i włącz ogrzewanie tylnej szyby jeżeli żarówka zaświeci będziesz wiedział że instalacja jest oki... jeżeli nie to sprawdź bezpieczniki itd ... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku gdy ogrzewanie zalacza sie ponizej 5* tak jak pisze gugas? :)

Wtedy zarowka chyba rowniez sie nie zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyczytałem na forum cos takiego:

Ja też się dałem nabrać na te dwa kabelki. Myślałem że skoro jest instalacja to sobie zafunduję w prosty sposób grzane lusterka, ale te kabelki kończą się zaraz po wejściu w drzwi. Kostka ta jest schowana pod tym takim trójkątnym plastikiem maskującym od wewnętrznej strony drzwi.

Ja na razie temat zarzuciłem, muszę ciągnąć przewody a to trochę czasu potrzeba no i ciepła :lol:

Także dziwna sprawa z tymi lusterkami... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez lewe lusterko jest zawsze cieple - nie wiem czy na prawym szwaby oszczedzili czy zos w nim sie spierdzielilo.

Sprawdz ta strone ktora Ci nie dziala, albo padla okladzina albo poprostu masz zasniedziale styki.

Ale wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne ze przepalila sie okladzina, skoro jedno z nich grzeje caly czas to jest to bardzo prawdopodobne, powodzenia,

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mozna tez wziasc miernik i przemierzyc sama okladzine, jezeli jest obieg to znaczy ze musi grzac, jezeli jednak miernik pokaze jakies wartosci ale nie pokaze zwarcia to znaczy ze okladzina jest uszkodzona, u mnie bylo tak ze jak podpialem miernik pod uszkodzona wykladzine to pokazywal jakies wartosci ale nie piszczal, to znaczylo ze obwod jest nie zamkniety i okladziny nie grzeja! tak lopatologicznie :D Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...