Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jaki wybrać filtr powietrza? Zwykły z papieru czy "sportowy" (bawełniany)?


tadziktoja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukując na allegro filtra powietrza natrafiłem na tzw. sportowe filtry zrobione z bawełny.

Przykład:

http://www.allegro.pl/item255881205_filtr_sportowy_wkladka_powietrza_audi_vw_polo.html

Chciałem zapytać czy warto kupić taki filtr powietrza? czy jest jakaś odczuwalna poprawa pracy silnika (spalanie, moc) w porównaniu do standarowego filtra?

Dzięki. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą zaletą "sportowych filtrów powietrza" jest znacznie większy w stosunku do tradycyjnych przepływ powietrza (przy doskonałym oczyszczaniu). Większa ilość powietrza to lepsze spalanie benzyny w cylindrach, a to oznacza zwiększenie mocy i zmniejszenie zużycia paliwa.

Olej utrzymywany w warstwie bawełny zatrzymuje nawet najdrobniejsze cząstki brudu i uniemożliwia im wnikniecie do silnika. Co więcej, brud osadzający się na zewnętrznej części filtra pracuje jako dodatkowy filtr i przedłuża żywotność filtra. Gdy filtr bardzo się zabrudzi - po ok. 50 000 km - po prostu trzeba go umyć, ponownie nasączyć specjalnym olejem i z powrotem zainstalować w samochodzie.

Mimo to, zdarzają się wypadki, kiedy sportowy filtr powietrza zmniejsza moc i moment.

Tak naprawdę dobry filtr sportowy nie kosztuje 95 zł,tylko 300-500zł. Więc jeśli nie chcesz aż tyle przeznaczyć to proponowałbym tak jak rob zwykły papierowy filtr,który wymienia się co 15000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bys sie zdecydował na sportowy filtr powietrza to tylko K&N, bardzo dobre i znane filtry.

W sumie trzeba dać troszke więcej kasy niż za ten co podałeś ale warto.

Ja nie długo będę się przymierzał do kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bys sie zdecydował na sportowy filtr powietrza to tylko K&N, bardzo dobre i znane filtry.

W sumie trzeba dać troszke więcej kasy niż za ten co podałeś ale warto.

Ja nie długo będę się przymierzał do kupna.

z hamuj :audi: teraz i po wymianie, będzie czarno na białym, czy to coś daje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :>

A może, któryś z forumowiczów ma taki sporotowy filtr w swojej niuni więc może wypowie się na temat... Czekam z niecierpliwością. Bo producenci piszą o zaletach tych filtrów, a chciałbym dowiedzieć się jak to jest w rzeczywistości, bo nie sztuka wydac 250zł za K&N jeśli nic mi to nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie wkladke K&N i jesli jest juz jakis zwrost parametrow, to jedynie minimalny, niezauwazalny. Jedynie odglosik silnika sie poprawil i jest bardziej rasowy:)

Mam pytanko jesli chodzi o nasaczenie takiego filtra. Mozna to zrobic zwyklym olejem czy koniecznie musi byc to dedykowany przez producenta? Bo wczoraj go wypralem ale gdziez zapodzialem olejek ktory kupilem razem z wkladem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...