Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Słabe podświetlenie radia. Jak sobie z Tym poradzić?


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam mały problem a mianowicie słabo podświetlone radio. Wyświetlacz za dnia jest widoczny więc wypaleniu się segmentów nie ma mowy. Tylko w nocy nic nie widać bo słabo całe radio świeci. (przyciski i podświetlenie wyświetlacza) Wiecie Może jak sobie z Tym poradzić?

PS. Wiem wiem że napiszecie że już było ale ja nic na ten temat nie znazłem.

pozdro :audi: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu: mama podobny problem. Podświetlenie radia jest jak najbardziej OK ale mam problem z podświetleniem licznika. po prostu słabiusieńko świeci w nocy. podobno jest tam jakaś automatyczna regulacja ale nie działa tak jak bym chciał. chodzi mi o to aby licznik był mocniej (soczyściej :) )podświetlony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie była aluzja tylko jedna z dobrych rad, nie musisz sie denerwowac jak by to była aluzja to dodałbym emota :wink4:[br]Dopisany: 18 Listopad 2008, 20:26_________________________________________________pozatym jezeli t własnie ten potencjometr padł i daje najmniejsze napiecie i nie daje sie rególowac to moze byc przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze trzeba pokręcic lewym przyciskiem na desce rozdzielczej. tym od zegarka.

Trzeba pokręcić prawym przyciskiem tym od zerowania licznika dziennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry OZI, nie chciałem Cię urazić. a więc u mnie nie działa regulacja podświetlenia bo tam jest podobno automatyczna regulacja ( ciemne okienko przy wskazaniu "0" ). chciałbym aby podświetlenie licznika świeciło mi mocniej. czy ewentualna wymiana żarówek na diody o większej mocy pomoże ???

YATES, u mnie to pokrętło o którym piszesz kręci się wkoło bez żadnego ogranicznika. czy tak ma być czy tam faktycznie jest jakiś ogranicznik który u mnie może być uszkodzony i cały potencjometr do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być ogranicznik - coś masz zerwane. U mnie można regulować nie więcej jak pół obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...