Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] A6 C5 Uaktywniony immobilaizer- problem z odpaleniem auta


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeżdżę audi A6 1.8T. W sobotę po odpaleniu samochodu i załączeniu świateł drogowych licznik zawiesił siętzn żadne wskazówki nie działały pozapalały się niektóre wskaźniki. Tak przejechałem ok 2 km po czym wróciłem do domu. Postanowiłem że odłączę klemy od akumlatora aby zresetować zegary. Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy prócz tego że uaktywnił się immobilaizer tzn kontrolka miga, silnik gaśnie po 2s. Od tego czasu nie mogę odpalić auta. Wezwałem gościa który zna się na przekodowywaniu kluczyków, potrafi odczytać nr pin z silnika, opanowane ma też operowanie programami m.inn vag. Gość przy aucie spędził ok 6 godz. a i tak nie udało się mu usunąć usterki. Jak oświadczył nie może połączyć sie z immobilaizerem mimo iż probował to zrobić na rożne sposoby. Nie jest w stanie również wyłączyć immo. Według niego okablowanie jest ok, sterownik immobilaizera również jest w porzadku, pestki przy kluczykach tez są ok, cewka przy stacyjce też jest ok. Według tego speca przyczyna niemożność połączenia sie z immo to jego usterka. Twierdzi że prawdopodobnie trzeba będzie wymienić licznik (wewnątrz jest immo). Czy według Was gość ma rację? Czy może cos byście mi poradzili w tej sprawie. Będę wam wdzięczny za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie nie połączył sie z zegarami/immo to albo zmiana zegarów albo atak na sterownik silnika (jesli jest to bosch )- pamięć eprom 24cXX i wywalenie chwasta na zawsze :) Pozostaje tylko wtedy zakleić kontrolkę po immo w liczniku i smigasz autkiem które można odpalić nawet z gwożdzia .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer licznika? Raczej da się go postawić na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niestety nie znam numeru licznika, wiem tylko że ma biały tył. Jutro zawoże samochód do Krakowa na teren giełdy RTV. Tam jest magik ktory zajmuje się takimi rzeczami. Dziś z nim rozmawiałem to powiedział mi że to zrobi na spokojnie. Jeśli skończy się to tylko jakims tam wgrywaniem to będzie mnie to kosztowało 300 zł a jeśli trzeba będzie coś przelutowywać to ok 400 zł. Nic węcej nie napisze bo siena tym nie znam. Jak wróce do domu to ewentualnie napisze co bylo przyczyną zaistnienia tej usterki i jak sobie z nią poradził. A mam jeszcze jedno bytanie, mianowicie w swojej A6 zamontowałem xenon hid. Mam je włożone ok 5 miesięcy. Przez ten czas dwókrotnie zawiesił siemi licznik no i uszkodził sieimmobilaizer. Jak jeździłem na oryginalnych lampach to wszystko było ok. Czy według Was hidy mogły mi uwalic immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam zakłócenia w instalacji sieją, ale to dziwne, żeby licznik uszkodziło;/ W każdym razie - powinna wystarczyć zmiana wsadu licznika i dogranie kluczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz licznik z pół fise firmy Jager jeśli tak to w nim problem

Jesli faktycznie był Jagger to napewno wina lezy po jego stronie !!! Ja u siebie jak miałem jaggera to w czasie zimy musiałem czasami z 3 razy wkładac kluczyk zeby załapał immo. A o zawieszajacych sie wskazówkach nie bede wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a więc dziś dostarczyłem samochod do magika z kraka ktory zajmuje sie elektroniką samochodową. Jak się okazało wszystko jest oki z immobilaizerem tylko jakiś program trzeba było na nowo wgrać. Auto odbiore jutro od niego i wszystkiego dokładnie będe się starał dowiedziec. Mimo wszystko nadal nie dają mi spokoju hidy xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...