Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] 2.8 ALG Tip. Falujące obroty ...


alukard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu pojawiły się u mnie dziwne falowania obrotów. Najczęściej dzieją się tak między 1000 a 2000 obr/min ... przy spokojnej jezdzie za samochodami i niskimi predkosciami. Obroty faluja mi tak mniejwiecej o 200 obr/min , jakby skrzynia chciala zmienic bieg ale w ostatniej chwili sie powstrzymywała i tak w kolko, jakby nie mogła wyczuć mocy jaką ma toczyć samochód w danym momencie.

Natomiast gdy jade już szybciej, mam więcej gazu obroty zachowują się normalnie ...

Czym może to być spowodowane ??

Dodam że obroty przestały falowac na jakis czas po zmianie plynu chladzace i po odpieciu przy tej zmianie duzej ilosci kostek od instalacji samochodu...

Aż tu nagle dzisiaj obroty znów zaczęły falować, a szczerze to w...ia mnie to strasznie :evil:

takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw VAG i może jakieś błędy pokazuje bo dziś mi szklana kula nie działa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzynia dostała takich objawów po 300 tysiącach przebiegu, rozpadło się wyeksploatowane sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać

Vag nie pluje zadnymi błędami a skrzynia idealnie zmienia biegi[br]Dopisany: 08 Grudzień 2010, 14:51_________________________________________________Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?? sorry że dubluje ale naprawde mnie to męczy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło hydrokinetyczne do regeneracji

zwany konwerterem

regeneracja to okolice 600pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem do pracy -20stopni jakies 18km (samochód przed wyjazdem stał w ciepłym garażu) . Zauważyłem że im są niższe temperatury to problem jest praktycznie tylko do 1400 obr/min ...

Z czym to może być związane ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zx gestościa oleju, masz skrzynie do roboty, jesli bedziesz dalej jezdził bedziesz szukał skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...