Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Posiadam Audi A4 (B5) 1.9 TDI AHU (90KM),

Ostatnio brakuje mu mocy, szczególnie u dołu zakresu.

Proszę o ocenę logów (robiłem pierwszy raz :))

Statyczne:

grupa 000

statyczny000.jpg

grupa 001

statyczny001.jpg

grupa 003

statyczny003.jpg

grupa 004

statyczny004.jpg

grupa 011

statyczny011.jpg

grupa 013

statyczny013.jpg

Dynamiczne:

grupa 000

dynamiczny000.jpg

grupa 001

dynamiczny001.jpg

grupa 003

dynamiczny003.jpg

grupa 004

dynamiczny004.jpg

grupa 008

dynamiczny008.jpg

grupa 010

dynamiczny010.jpg

grupa 011

dynamiczny011.jpg

Opublikowano

Własciwie to jest OK.

Dwie rzeczy:

1. Kat jest ?

2. Filtr paliwa dawno zmieniany ?

Opublikowano
  • Autor

Kat jest. Filtr wymieniany 2 miesiące temu.

Czyli wartości w 003 grupie OK? EGR w porządku?

Ciśnienie doładowania też? W pełnym zakresie?

Opublikowano

EGR - OK

Przy 4032 obr jest tyle co powinno byc wiec idealnie.

Wywal kata i powtorz logi dynamiczne.

Pzdr

Opublikowano

zanim pojedziesz na kastracje kata wyczyść ERG i kolektor ssący oraz przedmuchaj wężyk wchodzący do ECU(odepnij od ECU i przedmuchaj o ile w tym silniku tak jest to rozwiązane..) i pokaż komplet logów, dynamiczne rób od 1000obr, możesz podmienić N75 od drugiego takiego silnika i zrobić basic setting 003, 010 011 oraz dynamicznego 011 no bo te zaworki lubią padać w AHU

nie stuka ci silnik jak kowal? bo masz duża dawkę ustawioną, małą korekta vag'iem pomoże

nie szarpie podczas przyspieszania? proponuje zdjąć pokrywkę nastawnika i wyczyścić tyle co dostaniesz odkurzaczem czy wacikami, to na pewno oddali nie nieuniknione czyszczenie nastawnika w przyszłości :>

Opublikowano
  • Autor

Z wywaleniem kata się na razie wstrzymam.

Pytanie do ciahciah: najpierw bawić się w ustawianie dawki vagiem czy czyścić nastawnik? Przy czyszczeniu nic tam nie uszkodzę? Nigdy tego nie robiłem...

A rzeczywiście trochę stuka. Podszarpuje jak jest zimny.

Opublikowano

najpierw zdejmij pokrywkę, po czyszczeniu korekta dawki może nie będzie potrzebna :wink4: w 001 ma być nie mniej niż 1.36V

ja zaproponowałem zdjęcie jedynie pokrywki nastawnika i wyczyszczenie z wierzchu, nie będziesz kręcił w środku nic nie uszkodzisz, biedzisz miał problem z trójkątną śrubką, z piłuj nasadkę od kompletu 7mm trzy ścianki i będzie idealna, w twoim przypadku nie ma co rozbierać całego nastawnika gdyż na razie działa w miarę ok.., jak by było idealnie o nastawniku bym w ogóle nie mówił.. po zdjęciu pokrywki trzeba założyć nową uszczelkę pokrywki, na alledrogo spokojnie kupisz(21zł) no bo stara pewnie jest zgnieciona i po ponownym montażu może nie być szczelna

odepnij wtyczkę impulsatora przy skrzyni biegów, jak przestanie poszarpywać to znaczy ze nastawnik kwalifikuje się do czyszczenia

co do erg to czyścisz naftą, a kolektor najlepiej wypalić ropą, jedyne ryzyko przy tym to odkręcanie śrub, musisz mieć dobry komplet imbusów, przy składaniu nowa uszczelka kolektor-głowica no i śruby dokręcasz 25Nm czyli nie za mocno, jak to twój pierwszy samochód w życiu radze dużo poczytać przed jaką kol wiek operacją, to forum to skarbnica wiedzy :)

Opublikowano

Uszczelkę pod pokrywę nastawnika kupisz osobno w InterCarsie za ok.8zł. :naughty:

Już to rozpracowałem, więc nie potrzeba kupować z alledrogo czyteż kompletu za 65zł.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki wszystkim za porady. Jak zrobi się trochę cieplej to przy nim pogrzebię :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.