Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pytanie o kodowanie (nowy aku + xenon)


darus161

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem kilka rzeczy do mojej audiczki. Nowe światła (normalne bez xenonów), zestaw xenon, nowy aku oraz vaga: http://moto.allegro.pl/diagnoza-golf-passat-b4-b5-a4-a6-a8-a3-audi-fva-cd-i1349611594.html :)

Słyszałem, że po zmianie aku na nowy, należy przeprogramować auto vagiem. Czy to prawda? Jeśli tak - w jaki sposób ?? Oraz po wstawieniu xenonów. Co należy przeprogramować i czy jest to potrzebne? Znalazłem chaotyczne odpowiedzi na podobne pytania na forum, ale nikt nie napisał jednoznacznie ...

Dzięki za odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 8E nie koduje się akumulatora, gdyż nie ma modułu zarządzania napięciem akumulatora (adres 61). Takie coś jest m.in w A6 (4F) oraz innych nowszych Audi (w 99% tam, gdzie komunikacja oparta jest w pełni po magistrali CAN oraz pojawia się dodatkowo magistrala światłowodowa MOST). Co do kodowania xenonów - należy przekodować odpowiednio moduł centralnej elektryki pojazdu, zwany Bordnetz'em (adres 09). Oto rozpiska kodowania do Audi A4 B6/8E:

* 0?xxx: Light Sensor

o 0 = Light Sensor not installed

o 1 = Light Sensor installed

* 0x?xx: Trailer Hitch

o 0 = Trailer Hitch not installed

o 1 = Trailer Hitch installed

* 0xx?x: Headlights

o 0 = Halogen Headlights

o 1 = Xenon Headlights

* 0xxx?: Country

o 1 = Rest of World

o 2 = Northern Countries (Finland, Sweden, Norway, Denmark)

o 3 = USA

o 4 = Canada

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co kodować HID'y :?: :mysli:

Żeby nie wypluwało błędów ABS ESP :decayed:

co Ty pier@#$isz :?: :?: :?: :mysli:

ja nic nie kodowałem i wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniasz kodowanie-komputer zmienia gospodarkę prądem-hid,xenon-potrzebuje więcej prądu na rozgrzanie palników-dlatego lepiej jest zmienić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm niby to przekodowałem i dalej raz na jakiś czas (średnio 50% włączeń zimnych świateł) sypie błędami ... To samo co wielokrotnie opisywane na forum. ABS itd... Radio śnieży. Wydaje mi się, że w miarę wygrzewania przetwornic coraz mniej, ale pewien nie jestem. Nie miałem czasu dłużej pojeździć. A niby zestaw kupiłem specjalnie to B6 ;/ Jeszcze pytanie odnośnie kodowania:

Wchodzimy w moduł i klikamy na "Recode". Wpisujemy odpowiedni kod dajemy "DO IT!" i wszystko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzimy w moduł i klikamy na "Recode". Wpisujemy odpowiedni kod dajemy "DO IT!" i wszystko

wszystko :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czytałem już chyba wszystkie posty na temat kodowania xenon i dalej nie wiem czy to zrobić. Mam wymienione lampy z H7 na ori Xenon z przetwornicami Can Bus, wszystko działa, nie ma błędów ale czy dla świętego spokoju zminić kodowanie na xenon, czy to rzeczywiście zmienia coś z używaniu xenon, może teraz nie rozpalają się jak powinny? Audi B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...