Treść opublikowana przez kuba.goller
-
Wakacje w Chorwacji
Panowie, pilna sprawa. Jesteśmy w Orebic a kolega zgubił kluczyk od samochodu, zapasowy jest w Warszawie, czy ktoś z Was nie jedzie na południe Chorwacji np jutro? mila dzisiaj lecieć samolotem ale się popsuł hahaha
-
Wakacje w Chorwacji
Ja jadę do Hotelu, więc powinno być ok. Zawsze lepiej niż nad polskie morze, gdzie długo wyczekiwany urlop może się skończyć siedzeniem w pokoju z dziećmi bo będzie 18 stopni i będzie lało, w knajpie zapłacę 2 x tyle co w Chorwacji. Kolega wrócił z Władka, był na skraju samobójstwa, tłum wszędzie, w knajpach, żresz albo won. Nie to że nie lobię polskiego morza bo uwielbiam ale...
-
Wakacje w Chorwacji
Panowie, macie jakieś nowe wieści z drogi do Chorwacji? ja wyruszam w sobote z Wawy, przez Czechy, Austrie, Słowenie i do Opatija.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Kup Ori w ASO. Sugestia do wszystkich, płuczcie układy przed zakładaniem nowych dyszy, osuszaczy a szczególnie jak jest syf na dyszy po jej wyjęciu. Kilka opiłków może załatwić kompresor za 2000 zł. Kupcie sobie pistolet i płyn do płukania, to chyba z 150 zł kosztuje. Ja właśnie tak uwaliłem nowy kompresor Denso, po awarii wymielili mi, działał z kilka godzin. Drugim razem sam się za to zabrałem. ps. sprawdzajcie ilość oleju w nowym kompresorze, czasem są suche albo brakuje.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
W kompie, w klimie masz ciśnienie na postoju a jak odpalisz i włączysz klime to pokazuje ile nabija kompresor.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Kompresory Denso są fabrycznie zalane. Przy nabijaniu klimy prosiłem aby dołożyli 2x więcej niż standardowo. Jak przejedziesz 10 km nic się nie stanie.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Tak, najlepiej jedz aby Ci wyciągnęli bo pisales ze masz ciśnienie i umów się ze przyjedziesz do nich napełnić. Ja miałem dość blisko czyli 4 km
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Kupiłem nowy Denso chyba z 600-700 zł. Założyli mi bez płukania itd i zatarł się po 2 miesiącach. Kupiłem kolejny, do tego nowy skraplacz/chłodnica (chyba 300-400), osuszacz 100, dysza w ASO ok 50, oringi w ASO z 30 zł, pistolet do płukania Allegro ok 100 i płyn 5l do płukania chyba z 150 zł. Jak zdejmujesz zderzak do bez problemu wszystko sobie zrobisz. Nie oszczędzaj i rób uważnie bo układ klimy jest bardzo wrażliwy na zanieczyszczenia. Ja był duzy opór na kompresorze ze zerwało sprzęgło to na pewno jakieś opiłki poszły w układ. Pamiętaj aby się upewnić czy kompresor który kupisz jest fabrycznie zalany odpowiednia ilością oleju.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Może po prostu się rozwalił, u mnie tak było. Sprzęgło według mnie nie zrywa się samo z siebie tylko wtedy kiedy dostaje mega opór. Według mnie jak chcesz się cieszyć klima na następne lata to trzeba wymienić kompresor i przepłukać cały układ. Ja to sam robiłem.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Sprawdź czy kompresor chodzi, czy kręci się koło i czy nie jest uwalone sprzęgło. Jak to będzie ok, to kup sobie zestaw i płyn do płukania układu, nowy osuszacz i dysze dławiącą. Nabij układ, sprawdź czy jest szczelny i musi działać. Dobrze przy takiej operacji sprawdzić i ewentualnie dolać oleju do sprężarki.
-
Audi A4 B6 nie działa klimatyzacja
Sprzęgło dobrze sprawdź, na oko bez rozebrania nie zobaczysz czy jest zerwane a na to wygląda.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Kup sobie regenerowane, przynajmniej nie ma chińskiej jakości. Szkoda roboty, kosztów geometrii.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Czy czujni padnięty to wcale nie takie przesądzone, może nie być czynnika w układzie. W VCDS można sprawdzić ile bar jest na wyłączonym silniku. Jak masz czynnik to powinno być 4-5 bar (na wyłączonym silniku).
-
Schowki foteli przednich - montaż
Panowie, linki już nie działają, jakie nr schowków pasują pod płaskie elektryczne fotele? Czy as tylko dwa rodzaje, uchylne i wysuwane, czy wysuwane tez są w dwóch rodzajach ( do elektrycznych i manualnych foteli?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Wszystkie śruby są jednorazowego użytku
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja do dolnych nie dostałem śrub, nie było nawet do sworznia. Kupiłem komplet trw
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja wymieniłem tylko dolne bo górne LM i sa OK. Ceny maja na stronie wiem skąd te pytanie ile kto dał. Można zwrócić TRW jak ma znaczek audi - mi tak mówili.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja mam od nich wahacze, zrobiłem dopiero z 5000 km. Moim zdaniem warto, bo tuleje są LM a sworznie jednak wole jak ktoś u nas zrobi niż dostanę jakąś chinszczyzne. Przyjmują do zwrotu tylko te z znaczkiem audi.
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
Wywaliłem dzisiaj te spryskiwacze i wróciłem do swoich "wysokowydajnych" potrójnych dysz.Teraz nie będę musiał zatrzymywać się na autostradzie aby umyć spryskiwaczem szyby:) Tak na serio od 80 km/h był dramat.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Pierwszy raz słyszę aby były w wahaczach tuleje gumowo-olejowe
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
Dokładnie jak piszesz. Zastanawiam się czy mamy złe dysze, piszą tu inni że bez podcięcia nie działało jak trzeba - jak to możliwe? Serio się zastanawiam czy przed wyjazdem na ferie nie zmienić na 3 drożne, po w trasie bę∂zie 10% spryskiwacza.
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
Ja kupiłem w Wrocławiu i zamontowałem. Regulacje mam w połowie i nie wiem dlaczego inni podcinają. Gdy podniosę wyżej to cały strumień haczy o rant maski. Ogólnie efekt jest fajny na postoju, ale od 80 KM/h w górę leci biednie, nie mówiąc o autostradę gdzie nie poleci pewnie nic (nie sprawdziłem jeszcze). Moje poprzednie wysokowydajne (opis ASo) potrójne dysze były bardziej uniwersalne.
-
Duze spalanie i wyciek oleju 2.0 tdi
Ja bym zrobił minus 1. Wymień najpierw rozrząd jak masz to robić i wtedy zobaczysz jaką masz synchronizacje bo może się zmienić po wymianie. Kup tez ten odbój silnika, który jest z przodu, grosze kosztuje a widać ze jest popękany.
-
Duze spalanie i wyciek oleju 2.0 tdi
4 grupa 4 okno (pierwsze od prawej). Jest dużo napisane o tym na forum, poszukaj. Zbyt krótko jeździłem aby zobaczyć różnice ale z relacji innych ma to wpływ na spalanie. Musisz umyć i popatrzeć, u mnie tez coś leci i za cholerę nie mogę dojść z czego.
-
Duze spalanie i wyciek oleju 2.0 tdi
Masz +1,49 a najlepiej (podobno) parują na minus 1,00, przestaw i zobaczysz wtedy wtryski i spalanie. Ja pisałem gdzieś jak było u mnie po zmianie rozrządu, nagle zrobiło się prawie -3 i korekty były jak na nowych wtryskach, jak ustawiłem na -1 to mam jak pisałem.