Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z otwarciem bagażnika(sedan)-naprawione


wild80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni mam problem z otwarciem klapy bagażnika gdy chce go otworzyć naciskając na ten przycisk nad rejestracją w ogóle nie słychać żeby działał ,natomiast otwarcie kluczem nie stwarza żadnych problemów.Zauważyłem to podczas mrozów,czy jest to spowodowane właśnie mrozami czy to jakiś sygnał że zaczyna się pieprzyć centralny? Może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dokładnie to samo w moim poprzednim właśnie podczas mrozów więc nie masz sie co zbytnio zamartwiać jak mnie juz to bardzo wkurzało to fukałem wd40 lub wstrzykiwałem strzykawka odrobine oleju i działało bez zarzutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest po lifcie ale w przedliftowych autach (czyt. np w moim) jest centralka pneumatyczna i z powodu mrozów może niedomagać, choć u mnie działa. ja miałem problem zimnych lutów przy pompce i też z kluczyka się otwierał a przez centralkę nie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak, zimą się włącza ogrzewanie tylnej szybki, śnieg czy lód się rozpuszcza, następnie spływa w szparkę między karoserią a szybą tylną, samochód odstawiamy na noc pod blok i rano mamy efekt. :cool1:

Zamek swoją drogą, odmrażaczem można pyknąć w środek, ale to i tak nic nie daje jeśli zamarznięta jest szczelinka. Zawsze jak uda mi się otworzyć bagola to zdrapuje lód z tej szczeliny i potem jest jakiś czas ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo- wystarczy parę stopni mrozu i muszę otwierać bagażnik z kluczyka. Guma pod która znajdują się sensory jest wtedy twarda jak beton i nie poddaje się pod naciskiem. Ewidentnie gromadzi się tam woda lub wilgoć, która po zamarznięciu uniemożliwia otwarcie bez kluczyka. Na razie nie mam pomysłu co z tym zrobić- chyba należałoby zdemontować całą listwę znad tablicy rejestracyjnej i usunąć wilgoć ze środka. Tyle, że będzie z tym trochę dłubania a nie wiadomo na jak długo pomoże (do pierwszego mycia lub deszczu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo na jak długo pomoże (do pierwszego mycia lub deszczu?)

otóż to[br]Dopisany: 20 Grudzień 2010, 16:45_________________________________________________Pany odgrzewam kotleta bo sprawa się rypła,tak jak pisałem na początku postu centralny nie otwierał bagażnika tylko podczas większych mrozów a teraz nie otwiera w ogóle,nie słychać nawet żeby chodziła pompka gdy naciskam na pilocie przycisk do otwierania klapy.Ponawiam pytanie,miał ktoś taki problem? Dodam że kluczem otwieram bez problemu.Czytałem chyba wszystkie podobne tematy ale każdy ma podobny lecz nie ten sam problem.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić (przyda się nie raz, nie dwa a po dwóch podłączeniach już jesteś na +

Ja posiadam dokładnie ten:

http://www.viaken.pl/pl/viaken-professional/interfejs-vw-audi-skoda-seat-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2-104.html

Jeśli masz lapka z wejściem COM (ostatecznie stacjonarką też podejdzie- robiłem tak xD) to tu jest tańszy:

http://www.viaken.pl/pl/viaken-professional/vag-kkl-line-2-linie-k-com-rs232-we-wtyku-obd2-czarny-277.html

A tu jest chyba jakiś made in China (nie próbowałem ale kumplowi działa):

http://www.viaken.pl/pl/viaken-chine/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2-niebieski-7.html

i do tego jakiś programik VCDS-lite (wystarczy) ze strony:

http://www.ross-tech.com/vcds/download/

ewentualnie można poszukać vag-com 208 w polskiej wersji językowej, wystarczy wpisać w google: "Vagcom 208 PL" i znajdziesz

Jak podłączysz to może coś vag powie w tym temacie, jeśli nie to ja bym się przyjrzał pompce. A może w pilocie przycisk padł :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki program podejdzie pod te interfejsy które podesłałeś wyżej?

http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=15[br]

Do kolegi

KAMYK-kawałek rozmowy z prof.Janem Miodkiem.

Natomiast ludzie, atakując mnie za ów liberalizm, nie wyczuwają, że we wszystkich językach świata bardzo wielka liczba kategorii gramatycznych rzeczywiście jest obsługiwana przez dwie lub więcej form. Bo ja na pytanie: Czy się mówi "zajęcy" czy "zająców", nie mogę nie odpowiedzieć, że obie formy są poprawne: i "zajęcy", i "zająców". Na pytanie, czy się mówi "otwarł" czy "otworzył", ja nie mogę nie odpowiedzieć, że obie formy są poprawne.

Tak samo "pejzaży" czy "pejzażów"?

Obie są poprawne

ze strony http://wroclaw.naszemiasto.pl/archiwum/1731104,sorry-profesorze-czy-full-wypas-jest-okej,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg,

sorry, aż to sprawdziłem i zwracam honor

Otwarł, otwarła, otwarło, otwarli, otwarły to formy poprawne, ale rzadsze niż otworzył, otworzyła, otworzyło, otworzyli, otworzyły. „Nie mogąc znaleźć drzwi wyjściowych, otwarłam okno i postanowiłam z niego wyskoczyć” – czytamy w książce Sny – klucz do podświadomości. Do śmiechu to nie jest.

— Mirosław Bańko, PWN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie mam jak sprawdzić na razie, ale program to nie problem. Na 100% działa vag 208 który jest po Polsku. Na podstawy wystarcza. Test ledów jest ok w tym programie a przy aucie nie sprawdzałem bo nie ma mnie w domu. Kup kabelek a program ów już jest pełno. (odradzam polski vag - polecam ze stronki viakena)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie mam jak sprawdzić na razie, ale program to nie problem. Na 100% działa vag 208 który jest po Polsku. Na podstawy wystarcza. Test ledów jest ok w tym programie a przy aucie nie sprawdzałem bo nie ma mnie w domu. Kup kabelek a program ów już jest pełno. (odradzam polski vag - polecam ze stronki viakena)

:hi:

ok.dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...