Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Usterka Unidena 510xl


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam duży problem z unidenem. Jechałem z radyjkiem w trasie i w pewnym momencie zauważyłem że nie mam odbioru, później kilka razy odżyło na paręnaście sekund w odstępach czasu, aż wreszcie zamilkło na amen. W przebłyskach odbioru pytałem o drogę i dostawałem odpowiedź, także nadawanie działa. Kiedyś parokrotnie miałem problemu z urwanymi kablami przy wtyczce i nie było odbioru, także od tego zacząłem ale kabelki były całe chociaż dla pewności zarobiłem wtyczkę na nowo.

Może ktoś ma jakiś pomysł co się mogło stać? Chodzą mi po głowie zimne luty na łączeniu gniazdo mikrofonu- płyta urządzenia, ale nie wiem jak zdjąć przedni panel żeby to obejrzeć :mysli: Dodam, że radio kilka razy w przeszłości upadło, ale działało normalnie, a przed wyjazdem leżało nieużywane ze 2 tygodnie.[br]Dopisany: 12 Grudzień 2010, 15:31_________________________________________________Po podłączeniu zewnętrznego głośnika również nic nie słychać. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruchę sprawdzałem i podmieniałem na inną. Doszedłem do tego, że gdy radio jest zimne to działa ok, gdy tylko trochę się rozgrzeje przestaje dawać głos. Oddałem wczoraj do serwisu, jutro odbieram i będę wiedział co było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw zimne luty kolego, przelutowanie może tymczasowo poratować ale problem powóci. Do żyda z radyjkiem i szukac sobie czegoś nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem radio, przyczyną awarii były zimne luty. Ogólnie radio w środku było dość naruszone bo spadło mi kilka razy dość solidnie, ale o dziwo usterka wyszła dopiero po dłuższym czasie. Na razie z tym jeżdżę, jak znowu padnie to zmienię na inne.[br]Dopisany: 01 Styczeń 2011, 22:41_________________________________________________Po dłuższym czasie radyjko znowu z dnia na dzień zamilkło. Przyczyną okazał się uwalony wzmacniacz mocy oparty na układzie scalonym la4446. Wymieniłem scalaka i pracuje jak nówka. Poprzednia usterka wynikła z powstania zimnych lutów w obrębie układu, tym raze wysypał się on sam. Może będzie to pomocne dla kogoś z głuchym unidenem czy to 510, czy 520, końcówkę mocy mają tą samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...