Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Blaupunkt Hamburg MP57 vs. Alpine CDE 9871.


Marekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym kupił Alpine , miałem kilka radyjek tego producenta, od bardzo tanich to dość drogich modeli i nigdy nie było problemów , a dźwięk warty słuchania.

Co do Blaupunkta nie przepadam mi jakość nigdy się ani nie podobały ani nie grały jakoś rewelacyjnie.

Ale najlepiej byłoby udać się do jakiegoś sklepu z Car Audio z możliwością obejrzenia i posłuchania obu radyjek, coby sobie wyrobić zdanie i kupić ładniejsze/lepiej grające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine to zdecydowanie lepsza marka zarówno pod względem niezawodności jak i dźwięku, który ma naprawdę bardzo dobry.

Tylko pamiętaj, że jak zmienisz radio to warto też rzucić okiem na głośniki jakie są zamontowane i okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupie radio Alpine to głośniki tez będe zmieniał na ta markę i na odwrót oczywiście

Jesteś w błędzie - to nie jest reguła, że tak trzeba robić.

Głośniki Alpine wcale nie są znowu takie dobre.

Lepiej poszukaj coś innego - poszukaj jakiegoś forum car-audio i tam wszystkiego się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupie radio Alpine to głośniki tez będe zmieniał na ta markę i na odwrót oczywiście

Jesteś w błędzie - to nie jest reguła, że tak trzeba robić.

Głośniki Alpine wcale nie są znowu takie dobre.

Lepiej poszukaj coś innego - poszukaj jakiegoś forum car-audio i tam wszystkiego się dowiesz.

Hmmm. myślałem że tak będzie dobrze, ale faktycznie nie znam sie na tym aż tak dobrze. Narazie chcę wybrać radio a później zmienic głośniki. OK wstrzymuję się z decyzja co do głośników i tak aż do czasu kupna radyjka, a później zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poleciłbym oczywiście alpine, blaupunty sypią się, miałem model Los angeles mp72, opuszczanie elektrycznie się rozwaliło, i standardowo w blaupunktach wyświetlacz, cyferki zaczynają znikać itp. w poprzednim podobnie było, u kolegi wyświetlacz 2 razy był robiony.... miałem kilka alpinek w życiu i szczerze moge polecić..... ale za taką kase to niewiem co są warte te alipnki,nie słyszałem tych najnowszych modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajcie w manię Alpiny bo Blaupunkty nie sa gorsze. Każda z tych firm ma wiele produktów jedne lepsze drugie gorsze.

Co do wyboru to najlepiej wybrać sie do sklepu i samemu ocenić co lepiej pasuje. Co do Blaupunkta to warto zwrócić uwagę na Memphis MP66 gdyż ma obsługe kart pamięci. Niestety nie pasuje pod kolor bo srebny i dziwię się czemu nie wygląda jak Queens MP56.

Co do głośników: oj myślę że Alpine ma dobre i bardzo dobre woofery (nie licząc najtańszych serii), suby ze względu na ceny mało popularne ale myślę że też warte zainteresowania i na tym polu myślę że Blaupunkt nieco ustępuje Alpine (które wyraźnie się ceni). Sugesia lukaszr by poszukać czegoś innego jak najbardziej trafna - nie trzymał bym się koniecznie jednego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru to najlepiej wybrać sie do sklepu i samemu ocenić co lepiej pasuje.

Tak by było najlepiej, ale pamiętaj, że "środowisko", w którym będzie grało radio ma duże znaczenie.

To że odsłuchasz w półce w markecie da Tobie tylko ogólny pogląd na dźwięk, albo nawet nie i nic więcej.

Niestety to jest car-audio i nie ma tak jak ze sprzętem domowym, ze można pożyczyć i posłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że odsluch ma tu drugorzędne znaczenie, róznice znikome bo B5 konstrukcyjnie pod kątem akustyki jest wręcz tragicznie zrobiona. Bardziej zwracał bym uwagę na funkcjonalność sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...