Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Centralny głośnik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

O ile się nie mylę to głośnik i tak jest wpięty pomiędzy plus jednego kanału a minus drugiego kanału.

Umiejscowienie kondensatora w przypadku gdy jest tylko kondensator (przed czy za) głośnikiem nie gra roli stąd taki układ jest do przyjęcia.

pin plus-głośnik-kondensator-pin minus.

Nie wiem dlaczego, tak odwrotnie niż zwyczajowo się przyjęło, producent to zrobił.

Opublikowano

No to teraz z tej samej beczki jeszcze jedno. Czy oznaczenie plus i minus na magnesie odnosi się do pinów w kostce (kolor na rysunku czerwony i zielony) czy też do miejsc lutowania kondensatora (kolor żółty na rysunku) wbrew pozorom ale podłączenie kondensatora w układzie audio ma duże znaczenie. Jeżeli któryś z kolegów będzie na tyle miły i napisze mi do któego pinu w kostce mam podłączyć plus a do któego minus będę wdzięczny (specjalnie kolory oznaczyłem na czerwono i zielono).

link do zdjęcia: http://postimage.org/image/lbw0hkd9n/

Opublikowano

No to teraz z tej samej beczki jeszcze jedno. Czy oznaczenie plus i minus na magnesie odnosi się do pinów w kostce (kolor na rysunku czerwony i zielony) czy też do miejsc lutowania kondensatora (kolor żółty na rysunku) wbrew pozorom ale podłączenie kondensatora w układzie audio ma duże znaczenie. Jeżeli któryś z kolegów będzie na tyle miły i napisze mi do któego pinu w kostce mam podłączyć plus a do któego minus będę wdzięczny (specjalnie kolory oznaczyłem na czerwono i zielono).

link do zdjęcia: http://postimage.org/image/lbw0hkd9n/

oznaczenia biegunów na naklejce dotyczą wtyku

Opublikowano

Wielkie dzięki chłopaki za okazaną mi pomoc. Zrobię tak jak mi radzicie, choć ciągle kręcę głową z niedowierzaniem, że tak to inżynierki wymyślili.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam

Kompletuje pełne audio do mojej audicy. Mam zamiar kupić głośnik centralny, bo sprawdziłem i pusto.

Teraz pytanie, czy ktoś przeciągał instalacje i jak to zrobić może ktoś mi pomoże w tym temacie. Jeśli jest dużo zabawy z tym.. oddam do CarAudio to mi pociagną cała instalacje bo do suba w bagaju też nie mam kabli. Ale chciałbym ograniczyć koszty, jakoś boję sie rozbierać autko na cześci ;)

Pozdrawiam

Ponawiam pytanie czy ktoś wie jak najlepiej przeprowadzić kable pod głośnik centralny..?

Opublikowano

Na pewno się panowie spotkali z upalonym przewodem lub kabelkiem w gniazdku i cóż to było a no minus lub zero jak kto woli i dlatego na nim jest kondensator.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Opublikowano

Panowie , posiada ktoś taki głośnik centralny na sprzedaż?? Kupie od ręki!!! u mnie ktoś wyjął prawdopodobnie...

Opublikowano

Proszę nie piszcie bzdur o jakimś tam oporniczku. Na zdjęciu jest kondensator elektrolityczny który ma biegun + i - jak zresztą wszystkie elektrolity.Tak samo jest w magnesach one też mają bieguny + i -...

Opublikowano
Panowie , posiada ktoś taki głośnik centralny na sprzedaż?? Kupie od ręki!!! u mnie ktoś wyjął prawdopodobnie...

dlaczego uważasz, że ktoś go wyjął? zwisa złączka a głosnika niet? pytam bo żeby był ten głośnik to auto musiało wyjść z zestawem Audi Sound System czyli z fabrycznym radiem i 10-cioma głośnikami w tym sub. Wychodziły też wersje bez radia i z bardzo okrojoną ilością głośników

Opublikowano
Panowie , posiada ktoś taki głośnik centralny na sprzedaż?? Kupie od ręki!!! u mnie ktoś wyjął prawdopodobnie...

dlaczego uważasz, że ktoś go wyjął? zwisa złączka a głosnika niet? pytam bo żeby był ten głośnik to auto musiało wyjść z zestawem Audi Sound System czyli z fabrycznym radiem i 10-cioma głośnikami w tym sub. Wychodziły też wersje bez radia i z bardzo okrojoną ilością głośników

Dlatego właśnie że kabel tam jest ale głosnika niet.. wątpie że wyszło z 10-cioma głosnikami ponieważ subwoofera tez nie ma, ale tam żadnych kabli nie widze.. poza tym w podszybiu jest kabel ale nie ma głośnika, mało tego ktoś za dobrze nie wiedział jak odkręcic i połamał troche kratke ;/

Nie ma sie co przejmować już bo kupiłem już taki głośnik na allegro więc zamontuje i ma grać :)

Opublikowano
Witam

Kompletuje pełne audio do mojej audicy. Mam zamiar kupić głośnik centralny, bo sprawdziłem i pusto.

Teraz pytanie, czy ktoś przeciągał instalacje i jak to zrobić może ktoś mi pomoże w tym temacie. Jeśli jest dużo zabawy z tym.. oddam do CarAudio to mi pociagną cała instalacje bo do suba w bagaju też nie mam kabli. Ale chciałbym ograniczyć koszty, jakoś boję sie rozbierać autko na cześci ;)

Pozdrawiam

Ponawiam pytanie czy ktoś wie jak najlepiej przeprowadzić kable pod głośnik centralny..?

^^

Opublikowano
Witam

Kompletuje pełne audio do mojej audicy. Mam zamiar kupić głośnik centralny, bo sprawdziłem i pusto.

Teraz pytanie, czy ktoś przeciągał instalacje i jak to zrobić może ktoś mi pomoże w tym temacie. Jeśli jest dużo zabawy z tym.. oddam do CarAudio to mi pociagną cała instalacje bo do suba w bagaju też nie mam kabli. Ale chciałbym ograniczyć koszty, jakoś boję sie rozbierać autko na cześci ;)

Pozdrawiam

Ponawiam pytanie czy ktoś wie jak najlepiej przeprowadzić kable pod głośnik centralny..?

^^

odkręć kratkę w podszybiu i spróbuj przepchać tam jakiś cienki drucik (w miarę sztywny) w stronę bezpieczników i przekaźników pod kierownicą, powinien CI tam się pokazać, zapinasz za ten drucik kabel głośnika i przeciągasz :)

Opublikowano

Dzięki, będę próbował. Przynajmniej wiem gdzie pchać ;)

Opublikowano
..... Przynajmniej wiem gdzie pchać ;)

takich rzeczy chyba nie trzeba tłumaczyć :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.