Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Cieknąca pompa paliwa.


adam1212

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dzisiaj poczułem paliwo chodząc koło samochodu. Zdjąłem pokrywę silnika i zauważyłem, że cała pompa z boków jest wilgotna - jeszcze w sobotę zmieniałem poduszki/gumki pod pokrywą silnika i wszystko było ok. - ale mrozy zrobiły swoje.

Cieknie paliwo z boków pod drugim elementem przykręcanym od góry pompy na śruby (pierwszy to jakaś pokrywa). Cieknie na łączeniu 2 elementu z korpusem . Na zdjęciach od zielonej linii w dół.

Pewnie jakaś uszczelka. Jak nazwać to ustrojstwo, czy można to zrobić samemu i jak, co ewentualnie kupić.

PICT0039.jpg

PICT0040.jpg

[br]Dopisany: 16 Grudzień 2010, 19:45_________________________________________________Szukałem na forum ale znalazłem tylko o uszczelce pod dekielkiem/pokrywą pompy. Czy tą drugą uszczelkę można również próbować wymienić samemu, czy zgłosić się do pompiarza. Może już ktoś miał taki wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o uszczelkę pod nastawnik pompy VP37, możesz samemu ją wymienić jeśli dysponujesz vagiem by potem prawidłowo ustawić wartość dawki paliwa. Tu masz tematy w tym zakresie :

http://www.google.com/search?q=%22uszczelka+pod+nastawnik%22&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7GGLL_en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...