Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] TDi odpala jak latem


knipex

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie podzielic pewnymi spostrzezeniami na temat odpalania silnika TDi po dluzszym postoju przy ujemnych temperaturach.

Tak wiec swoja a4 przygotowalem na zime a bynajmniej tak mi sie wydawalo :

Wymienilem swiece zarowe(jedna nie grzala a pozostale grzaly ale na srodku i to po kilku sekundach)

Wymienilem plyn chlodzacy i termostat.Najlepiej robic to jednoczesnie bo gdy wykrecimy termostat to wyleci caly plyn i nie pomieszamy nowego ze starym ktorego zawsze troche by zostalo.

Sprawdzilem akumulator: 12,5 powinien przetrzymac.

Wydawalo sie,ze bedzie ok i woz powinien ladnie palic...a jednak nie.Palil ciezko i wygladalo na to,ze nie wszystkie gary odpalaja od razu bo strasznie trzeslo silnikiem przez kilka sekund.

Kilka miechow wczesniej kumpel namowil mnie na bezplatna wymiane oleju bo mowi co sobie bedziesz brudzil rece.Kupisz olej w tej firmie i wymienia ci za darmo. Zgodzilem sie z oporami bo wole robic to sam.

Okazalo sie ,ze szef tej firmy kazal nalac do silnika polsyntetyk.Postanowilem zmienic na pelny syntetyk(5W40 Castrol) ale jakos nigdy nie mialem czasu i dopiero kilka dni temu wymienilem olej i filtr co sie okazalo balsamem dla silnika.Teraz przy temperaturze -15 odpala tak jak latem i nie mam zadnych problemow.Wierzcie lub nie jeden obrot i chodzi.

Pozostaly tylko glupie docinki sasiadow w stylu jak mi odpalil rano a gdy mowie,ze na dotyk to mowia,ze jeszcze za maly mroz bo jak bedzie -20 to moj diesel na pewno nie odpali ...hehe.Czekaj kiedy audik zostanie pod blokiem.

Ciagalem w tym sezonie juz niejednego benzyniaka w ktorym padl akumulator badz rozrusznik i moge smiac sie im w twarz.

To tyle.Moze komus sie przyda na poranne odpalanie bo zauwazylem,ze wszyscy wymieniaja termostaty,swiece i czujniki ale o oleju nikt nie mowi a moze warto nawet gdy do wymiany pozostaje jeszcze kilka tysiaczkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszłej zimy jak milem audi 80 b4 z silnikiem 1z to też miałem takie docinki, że 18 letni samochód mi nie odpali...Ale bez problemu odpalałem jak było -27 stopni. jest taki stereotyp, że jak diesel to na pewno będą problemy z odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jest polska mentalność..

"łee dizel w zimę będziesz latał, bo nie odpali, ropa zamarznie itp"...

a tak naprawdę to jeśli są dobre świeczki, aku pomijając sprawę oleju to diesel odpali i koniec.

największe zło to lpg na zimę - wiem, bo sam użytkuję, nie dosyć, że benzyna musi być bo na gazie mógłby się parownik (membrany?) zmrozić, to wystarczy trochę lewego powietrza i inne duperele, żeby już nie chciał poprawnie pracować na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre aku, sprawne świeczki, zdrowe serducho i nie może nie odpalić :good:

plus prawidłowe ustawienie kąta wtrysku no i dobrej jakości ON :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał kolega Chriss, musi być dobrej jakości paliwo, a w tym kraju niestety nie jest to takie proste bo prkatycznie każdy coś kombinuje i nawet tankując sie na renomowanych stacjach tak naprawde nie mamy 100% pewności, że lejemy paliwo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ja leje 10W40 Motula a po za tym kąta wtrysku nie sprawdziłeś czy jest ok a to ważne ale tak jak koledzy napisali dobre paliwo świece akumulator i ma palić bez żadnego ale dlatego tylko tankuje na shell już tyle lat i a4 i 80 tkę drugą ważną rżeczą jest korekcja na wtryskach i pompa wtyskowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o paliwo to bardzo ważna rzecz.I nie ważne czy to będzie Shell czy BP bo to i tak w większości z jednej beczki lane,ważne by tankować na sprawdzonych stacjach dużych koncernów najlepiej gdzieś w centrum,a nie tankować gdzieś na małych stacyjkach na uboczu gdzie jest mały ruch i można po kombinować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...