Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] ASR-tamtej zimy działał a tej juz nie-nowe informacje...


sajmon8526

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Mam kolejny problem z autem a mianowicie z ASR-em.Wiem i jestem tego pewny ze w tamtym roku działał zimą bo lód i snieg sprawiały ze szybko sie załaczał.Przez reszte roku nie szarżowałem nim ani nie zrywowałem bo kupiłem nówki oponki i oszczedzałem.tego roku przszłła zima i problem.koła boksuja i ASR nie załacza sie nie zmnijsza obrotów kól i nie przychamowuje.Daje gaz w deche a on nic rwie jak szalony i nie ma reakcji .Czytałem troche na forum o tej usterce i kolega opisał ze bedzie walniety sterownik a w nim lina can czy cos takiego.ABS u mnie działa nie mam z nim problemów(odpukac) :evil:ale ASR nie działa.Mam kilka pytan na które chciałbym abyscie mi odpowiedzieli jakbyscie mogli i chcieli.A w poniedziałek jade sprawdzic go vagiem i mam nadzieje ze cos pokaze.Co mogło sie zdarzyc ze działal a nagle jak gdyby nigdy nic przestał? przy koach nic nie było robione wiec czujniki ABS-u pewnie i musza byc ok.A dalej nie mam pojecia.Przycisk chyba działa bo nie grzebałem w nim nigdy jak i innych przyciskach i wszystko działało.A jeżeli chodzi o ten sterownik to gdzie on sie powinien znajdowac?Jedni pisza ze pod tylna kanapa,jeszcze nie zagladałem ale zajrze jutro bo dopiero dzis zorientowałem sie ze ASR nie działa:/do pracy mam inne auto a Audi na lans albo trase.Macie jakies pomysły?Jak sprawdzic ze to faktycznie ten sterownik sie zrypał?Z góry dzieki za pomoc.Normalnie rece opadaja mi juz z tym autem:/pozdrawiam serdecznie[br]Dopisany: 18 Grudzień 2010, 17:47_________________________________________________witam.Dzis sprawdziłem pod tylna kanapa czy jest sterownik od ABS/ASR i nie ma go tam czyli jest w innym miejscu wiec gdzie moze byc moze gdzies za radiem albo popielniczka w tunelu?A czy ASR ma swoj bezpiecznik?A przekaźnik też jakis ma?Jutro bede na Vagu u znajomego to zobaczymy co pokaze sie w błedach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik ASR jest razem ze sterownikiem ABS

podłacz VAG-a moze cos wywali

a tak na marginesie po co Ci to ustroństwo ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wkoncu ktoś napisał:).Wiesz bo w tamtym roku mi działał i pomagał zima bardzo nawet przy wyjeździe z zasp a drogi mam masakryczne i ten system zdawał egzamin a teraz w tym roku padło cos i nie funkcjonuje.Przydaje sie a jak juz jest to wolałbym aby działał :wink4:.Jutro własnie zobacze błedy bo podjade do znajomego na vaga i zobaczymy co pokaze.Czytałem własnie na forum jak pisałes ze własnie pada w sterowniku linia can i ze ABS działa a ASR nie działa.Chyba u mnie to wlasnie sie stało bo przy aucie nic nie było robione a przestał własnie działac ten ASR.[br]Dopisany: 19 Grudzień 2010, 19:25_________________________________________________cześć wszystkim.Dzis byłem na kompie i vag w hamulcach pokazał mi taki błąd

00529-brak sygnału o obrotach silnika

03-00-Brak sygnału

Czy ktos wie co z tym zrobic? gdzies znaleźć przyczyne przy silniku?Czy to jakis czujnik czy coś innego?jak uwazacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik połozenia wału kaputt

dziwne troche skoro silnik pracuje

trzeba sprawdzic połaczenia na wtyczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam silnik pracuje dobrze na niego i jego moc narzekac nie moge bo pieknie sie jeździ. a co do tego ASR to był tylko ten bład i zadnego innego.[br]Dopisany: 20 Grudzień 2010, 19:18_________________________________________________a czy to moze byc związane to z tym ze kiedys był tu automat a teraz jest manual?kiedys miałem problemy z wyskakujacymi biegami na fisie i dziwne to było i pojechałem do mechanika i mi mówił ze były błedy w silniku odnosnie skrzyni automatycznej.Podobno mam jeszcze sterownik automatycznej skrzyni biegów.Wiec wtedy jakos wiosna rozkodował cy jak to powiedziec wyłaczył mi ten sterownik kompem i tylko to zrobił.A wiem ze wczesniej tamtej zimy asr działał jak nalezy.wiec moze przez to kodowanie cos mogło sie wydarzyc ze asr nie działa?Wiem ze wlacznik działa bo sprawdzalismy w blokach pomiarowych i obroty pokazuje i włacnik tez sie ukazuje ze włacza i nie włacza.Takze nie wiem mentlik mam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale warsztat jest opis wymiany skrzyni z automata na manual i jest opis jak pozbyc sie sterownika skrzyni, przydałoby sie tez sprawdzic całe okablowanie bo sygnał predkosci obr silnika napewno szedł tez do skrzyni i moze wystarczy puscic go bezposrednio do sterownika ABS/ASR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.nie wiem co mogło sie stac ze teraz on nie działa ale takie błedy

00529-brak sygnału o obrotach silnika

03-00-Brak sygnału

jak napisał mi kolega devastation to przyczyna walnietego czujnika połozenia wału. nie mam nawet czasu zeby wejsc do kanału i zobaczyc jak on sie trzyma i jak z kostka jest wogóle. a najlepiej go moze wykrece i zawioze do sprawdzenia czy jest dobry.Ale jak jeste dobry to by chyba problemy z sinikiem były raczej.Cholera wie[br]Dopisany: 21 Grudzień 2010, 19:55_________________________________________________cześć.Musze sobie kupic vaga bo normalnie to nie robota robic cos i jeździc na kompa daleko:/dzis miałem ostatni dzien w pracy to jutro sobie wyjme czujnik ze skrzyni i sprawdze czy dobry.A jak on bedzie dobry to spróbuje jeszcze aktywować sterownik automatycznej skrzyni biegów bo na wiosne był dezaktywowany i moze to było przyczyna braku sygnału predkosci obrotowej silnika.Czytałem ze czujnik połozenia walu najpierw przekazuje impuls do komputera silnika a komputer jakos później wysyła dwa sygnały ale nie wiem gdzie.i wiem ze te sygnały ze sterownika silnika i sterownika skrzyni nie beda sie zgrywac to bedzie błedny sygnał predkosci obrotowej badź jego brak i moze tak jak w moim przypadku ASR ne bedzie działal poniewaz jest braksygnału predkosci obrotowej silnika i czegos brakuje.A wczesniej jak sterownik skrzyni był aktywny jak juz nie było skrzyni automatycznej tylko manual to wszystko działało i ASR tez.I moze ponowne aktywowanie sterownika autamata naprawi ASR..Ale mam nadzieje ze to faktycznie bedzie wina czujnika połozenia wału i ze go tylko bede musiał zmienic i ze wtedy bedzie grało.Jak myslicie?Ma ktos moze wieksza wiedze na ten temat?Z góry dzieki i pozdro[br]Dopisany: 22 Grudzień 2010, 20:43_________________________________________________hey.Dzis wkoncu wszedłęm do kanału ale najpierw musiałem wynieśc z niego ogromna ilosć wiader wody:/ zajrzałem gdzie znajduje sie ten czujnik połozenia wału i znalazłem go.Wygląda zewnetrznie na dobry nie uszkodzony.Nie odkrecałem go jeszcze ale zrobie to poźniej poniewaz teraz przygotowania swiąteczne sami wiecie:)Ale napotkałem problem.Znalazłe nad połosia przy skrzyni drugi jakis czujnik nad osłona od przegubu.Czy on tez jest jakims czujnikiem obrotów? kto wie i mógłby mi powiedziec?poźniej zejde do kanału i odkrece ten na wale i przeczyszcze bo moze bedzie też zapierdzielony opiłkami itp.A ten drugi czujnik nie wiem zabardzo.[br]Dopisany: 23 Grudzień 2010, 14:26_________________________________________________AAA i te czujniki sa w niewielkiej odległosci od siebie.Jeden ten wyzej połozenia wału a ten nizej jak sie nazywa i od czego jest dokładnie?

23_12_2010_audi_017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyzej dołączyłem zdjecie kostki od czujnika połozenia wału.Jest uszkodzona od strony kompa czyli kostka nie od samego czujnika bo tam wszystko jest całe tylko ta kosta co idzie do ecu.Ale silnik normlanie chodzi piny sie trzymaja tylko plastik jest połamany troche z tyłu i delikatnie kable uszkodzone.Ale czy to by miał wpływ na brak sygnału predkosci obrotowej silnika?kostka i kablami ruszałem na odpalonym aucie i reakcji zadnej nie było wszystko grało ja nalezy tylko nie sprawdziłem czy działa asr bo nie wyjezdzałęm z garazu.A jeszcze jedna sprawa nie mam zdjecia ale jest jeszcze jeden czujnik który jest wyzej od tego czujnika od wstecznego nie ma wpietej kostki tylko sam czujnik jakis jest. czyli sa trzy.Od połozenia wału nad przegubem od wstecznego i jeszcze jeden wyzej troche jakis jest.Od czego on moze byc?Co sądzicie o tym zdjeciu.Nie wykrecałem jeszcze czujnika połozenia wału jak wyglada ale jutro to zrobie bo dzis juz czasu nie było a w chałupie jeszcze sporo roboty jest.Co byście jeszcze radzili zrobic panowie?

Przepraszam bardzo ale zapomniałem tez napisac ze jak sprawdzałem auto vagiem to silnik był odpalony i diagnoza była robiona na pracujacym silniku.wiec kiedy sprawdzałem ABS-y to własnie wyskoczyły ma takie błedy

00529-Brak sygnału o pbrotach silnika

03-00 brak sygnału

Dołaczam rowniez zdjecie kostki od czujnika połozenia wału.prosze o ocene

23_12_2010_audi_017.jpg

[br]Dopisany: 23 Grudzień 2010, 19:02_________________________________________________witam.Mam jeszcze pyatnie.Czy ASR ma jeszcze swój przekaźnik?Czy właczanie i wyłączanie przyscisku powinno powodawac ze bedziemy słychac pstrykniecie czy pukniecie jakby w przekaźniku?dzis jest niedziela to dam sobie spokój z garazem i jeszcze musze odsniezyc zeby do garazu djsc bo ładnie zasypało.[br]Dopisany: 26 Grudzień 2010, 16:10_________________________________________________Witam wszystkich:)Dzis wkoncu znalazłem czas na to aby sprawdzic autko.Skołowałem sobie schemat sterownika ABS-u i Sterownika silnika.Postanowiłem sprawdzic przejscie sygnału ze sterownika silnika do ABS-ów.Dwa przewody przy ECU piny 5 i 45 i przy ABS-achpiny 13 i 27 .Przejście jest nie ma zadnej przerwy.W ABS-ach nadal pojawia sie bład

00-529-Brak sygnału o obrotach silnika

03-00-Brak sygnału

Czyli niby cześc jest dobra.Co musiałbym jeszcze sprawdzic?Zabrakło mi jzu pomysłów.Moze teraz czujniki?jak uwazacie?A moze to sterownik pomy ABS siadł?MAm pytanie na allegro znajdowałem sterowniki ABS/ASR jeden sterownik do dwoch rzeczy.Czy u mnie jest takie gdzies poza tym przy pompie ABS?A ten co jest za popielniczka a raczej tunelem srodkowym który jest przykrecony na dwie sróby to od czego jest bo jak wyjme popielniczke to widze tak jakis sterownik ale od czego on jest nie dałem rady zobaczyc.Którys z kolegów moze wie?Co to za ustrojstwo mi psuje ASR?pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi na kóre czekam z niecierpliwoscia.[br]Dopisany: 11 Styczeń 2011, 18:30_________________________________________________witam przyczyna nadal niw yjasniona naprawde żaden z kolegów nie ma pomysłu?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a błędy na VAG-u takie same czy inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ABS/ASR jest ten sam do obu układów. A sprawdzałes czy w silniku nie ma błedu od czujnika pred. obrotowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak w silniku nie mam błedów jedyne co to bład o zle zakodowanym sterowniku.musze sie dobrac do sterownika skrzyni bo kiedys była amutomat a teraz jest manual i musze zmienic kodowanie silnika na manuala ale najpierw sterownik skrzyni musze wypiac.w silniku nie nie ma zdanych usterek.Takze niby wszystko dobrze.Nie wiem jak ale musze sprawdzic kazdy czujnik na jedej i na drugiej głowicy i połozenia wału.musze je zmierzyc.W sumie to ciezko mi uwierzyc ze to moze byc sterownik ale ja specjalista w dziale elektroniki narazie nie jestem;)[br]Dopisany: 18 Styczeń 2011, 20:14_________________________________________________Jutro zadzwonie do faceta który naprawia sterowniki i opowiem mu co sie dzieje i zobaczymy co mi poradzi i zaraz potem napisze abyscie mogli mi pomóc i doradzic w tym czy ma racje czy tez nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...