Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Często smierdzi benzyną w kabinie.


Norge10

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Dzisiaj napotkałem na podobny problem. Tylko że u mnie jest chyba coś gorszego. Wyjechałem 1.5h temu na zakupy, w pewnym momencie samochód zaczął jakby przerywać na wolnych obrotach. Na postoju z nawiewów wydobywa się zapach benzyny ( nie spalin ), podczas jazdy nie śmierdziało. Wskazówka paliwa w oczach schodziła mi do zera. Samochód mam przerobiony na gaz. Jak przełączę na gaz , to mam ten sam efekt, tj samochód przerywa i zaczyna w kabinie śmierdzieć gazem ( tylko podczas postoju) . Pod maską również śmierdziało, jednak nie zauważyłem mokrych plam. Co to może być? Błagam o pomoc :) w czwartek czeka mnie wyprawa do Bydgoszczy, a pociągiem jechać nie będę :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapach beznyzny moze byc wywolany zalewaniem silnika. Jednym z powodow zalewania auta nadmierna iloscia paliwa jest nawalenie czunijka temp cieczy. Zapach spalin w kabinie moze bys spowodowany przerwaniem weza odmy lub jakies czesci jej ukladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sprawdziłbym czy układ dolotowy jest cały.

Bo jak by był to przewód paliwowy to chyba by gazem nie śmierdziało...

Dobrze myśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ... wczoraj byłem z wozem u mechanika, na odcinku 5km moje audi pozbyło się 25l benzyny :wallbash: Okazało się, że wężyk paliwowy był sparciały i wylatywało paliwo. Tego samego dnia wróciłem samochodem do domu, ciągle zalatywało mi 95 , ale tyle się jej na wdychałem że wydawało mi się że już jestem przewrażliwiony, bo samochód normalnie jechał i wskazówka nie leciała do rezerwy. Dzisiaj rano ruszyłem w trasę 35km i znowu miałem podobne objawy, czyli mocne drgania przy postoju, oraz przy lekkim dodawaniu gazu. Dodatkowo jadąc na gazie ubywało mi znowu benzyny ( co prawda nie tak drastycznie jak poprzedniu, ale wciąż :( ) jadąc na gazie czułem w kabinie gaz, zaś na benzynie, rzecz jasna benzynę. Znowu oddałem samochód do mechanika, jednak ten rozkłada ręce i nie wie co zrobić :(

Co to może być waszym zdaniem?

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś podobny problem miałem drobny wyciek przy wężu wyjścia z baku, łapał lewe powietrze i się dławił, a w aucie waliło jak na stacji uszczelniłem to żywicą i było :good: połóż się pod autem i zobacz gdzie kapie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem samochód :) Okazało się że 1 z wtryskiwaczy nawalił i zalewał cały czas silnik benzyną :)

25 l/5 km ??? Ty masz pewnie dziurę w zbiorniku !

5km w korku (jakieś 40 minut jazdy) :) , ale faktycznie wynik niezły ... to była masakra!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...