Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jakie zmiany do 1.8T biorąc pod uwagę montaż gazu ?


-grzechu-

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj jeśli wymienisz turbo,wtryski, itd.. to logiczne że jeśli seryjne wtryski benzynowe w 1.8T gdzie są 280cc nie wystarczą to gazowe również nie.Instalka BRC-Sequent24 jest prawdopodobnie seryjnie przygotowana na 196KM bo ma reduktor o takiej własnie wydajności.Przypuszczam też że wtryski też nie wydolą.Nie myśl sobie, ze przy silniku wymienisz turbo itd.. a przy instalacji nie będziesz musiał nic wymieniać.Modyfikacja silnika wiąże się z modyfikacją instalki LPG.Jak już powiedziałem na instalce najlepiej mieć jakis zapas.A co do sprawowania się instalki BRC przy wyższych mocach i doładowaniu to wszystko sie kręci wokół dostarczenia odpowiedniej ilości paliwa w jednostce czasu.Jeśli reduktor będzie za słaby to będzie to grozic ubogą mieszanką a co za tym idzie to już nie musze mówic. Dlatego jak już powiedziałem możesz się przy montarzu instalacji już troche zabezpieczyć wkładając wielki reduktor i większe szybsze wtryski,aby pózniej przy modach nie wymieniać znów pół instalacji.Słyszałem, że Japońskie Keichin są podobno najszybsze.Do tego obowiązkowo fi8.Ale jeśli oczekujesz od kogoś jakiejs bezwzględnej gwarancji (bo tak to zrozumiałem) na to że jak kupisz 1.8T zagazujesz i zaczniesz się bawic w jakies grubsze mody wszystko będzie super ok to nikt ci takiej gwarancji nie da,bo poprostu nikt tego jeszcze chyba nie robił. Nie jest to takie proste i wymaga większego nakładu pracy i własnych przemyśleń.Napewno nie zrobisz tego tanio!!

Ale powodzenia jeśli się zdecydujesz to będe z niecierpliwością czekał na wyniki i informacje od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem nadzieję że nie będę pierwszy, że ktoś już przetarł szlak i teraz podzieli się informacjami;)

Dziś patrzyłem na stronę TTC i masters pod kątem jakie przyrosty mocy daje chip w 2.8 i byłem mile zaskoczony

obie te firmy obiecują wzrost mocy do około 210ps i momentu do około 300NM czyli jakieś 10% co o tym sądzicie?

To przecież nie są jakieś chipy z allegro gdzie podane przyrosty są najczęsciej wyssane z palca ale dwie

szanujące się i polecane firmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem nadzieję że nie będę pierwszy, że ktoś już przetarł szlak i teraz podzieli się informacjami;)

Dziś patrzyłem na stronę TTC i masters pod kątem jakie przyrosty mocy daje chip w 2.8 i byłem mile zaskoczony

obie te firmy obiecują wzrost mocy do około 210ps i momentu do około 300NM czyli jakieś 10% co o tym sądzicie?

To przecież nie są jakieś chipy z allegro gdzie podane przyrosty są najczęsciej wyssane z palca ale dwie

szanujące się i polecane firmy!

to teraz zadzwoń do nich i wypytaj o to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...