Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na ile Wam starcza 4 litrowy zbiornik płynu do spryskiwaczy?


klmn

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem zadowolonym właścicielem audi a4 b7. No i mam pytanie takie jak w temacie. Płyn do spryskiwaczy schodzi mi dramatycznie szybko (xenonów nie mam). Tydzień i muszę wlać kolejne 4 litry. Udało mi się osuszyć garaż, wstawić samochód, dolać płynu do końca i zweryfikować plamy pod samochodem następnego dnia. Wycieków nie było. Natomiast dziś znów musiałem dolewać. Też tak macie, że tydzień i dolewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz bywa że robię dłuższą trasę ,błoto pośniegowe,jazda za tirem i cztery litry wypryskam

W normalnych warunkach powinno starczyć na dłużej

To zależy ile km robi się w tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że dla właścicieli B7 koszty płynu do spryskiwaczy to drobnostka :decayed: a wracając do tematu to wszystko zależy od pogody i jak długą trasę się pokonuje, u mnie nieraz bywa tak że nie dolewam go przez 3tyg. a nieraz w ciągu dnia trzeba dolewać dwa razy, tak więc nie ma na to reguły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem zadowolonym właścicielem audi a4 b7. No i mam pytanie takie jak w temacie. Płyn do spryskiwaczy schodzi mi dramatycznie szybko (xenonów nie mam). Tydzień i muszę wlać kolejne 4 litry. Udało mi się osuszyć garaż, wstawić samochód, dolać płynu do końca i zweryfikować plamy pod samochodem następnego dnia. Wycieków nie było. Natomiast dziś znów musiałem dolewać. Też tak macie, że tydzień i dolewka?

Sąsiad.. Może masz jakąś nieszczelność, jak włączasz spryskiwacze to ciśnienie gdzieś wypycha płyn.

Jak stoisz w garażu to wycieków nie widać.

Sam powinieneś ocenić swój sposób używania sprysków i wywnioskować jest wyciek czy nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak temat. W poprzednim samochodzie (innej marki) w zimie mi starczało na miesiąc czasem dwa. A szyby w tej chwili jakoś wyraźnie bardziej czystej nie mam. Dlatego tydzień, czy sądząc po niektórych odpowiedziach jeszcze krócej wydało mi się podejrzane i podejrzewałem jakąś usterkę (być może typową), którą należy zlikwidować. Stąd ten temat. Skoro jest dziwny lub z d*py wyjęty, to chyba nie warto tracić czasu i energii, żeby w nim pisać...

A skoro jak widzę większość też tak ma to chyba nie ma problemu. Może pompki jakie mamy w audi są bardziej wydajne i dlatego więcej schodzi.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz spryski reflektorow?

mi starcza przy xenonach na jakies 2 tyg do miesiaca ale to zalezy od pogody i tego czy chce mi sie psikac duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad.. Może masz jakąś nieszczelność, jak włączasz spryskiwacze to ciśnienie gdzieś wypycha płyn.

Jak stoisz w garażu to wycieków nie widać.

Zacytuję sam siebie.

klmn nie obrażaj się, bo temat nazwany jest w taki sposób, że sugeruje zwykłe pytanie "A wam na ile starcza" - gdyby był nazwany "Podejrzewam nieszczelność... " to ludzie starali by się pomóc w znalezieniu usterki..

Tydzień to mało. Ale wiadomo, zależy jak eksploatujesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się absolutnie. Tylko nie bardzo widzę sens odpowiedzi, które wyrażają zaskoczenie tematem a nawet nie odniosą się do tego o co pytam.

Może faktycznie należało napisać wprost tak, że podejrzewam jakąś nieszczelność. No ale sądzę, że raczej jest to w miarę jasne, skoro skarżę się na to, że szybko płynu ubywa a plam w garażu nie ma. Także Nosfer, temat może i faktycznie nazwany tak sobie, ale sytuacja opisana wg mnie dość klarownie.

Cel w każdym razie osiągnąłem dowiedziałem się, że wielu użytkowników ma podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak temat. W poprzednim samochodzie (innej marki) w zimie mi starczało na miesiąc czasem dwa. A szyby w tej chwili jakoś wyraźnie bardziej czystej nie mam. Dlatego tydzień, czy sądząc po niektórych odpowiedziach jeszcze krócej wydało mi się podejrzane i podejrzewałem jakąś usterkę (być może typową), którą należy zlikwidować. Stąd ten temat. Skoro jest dziwny lub z d*py wyjęty, to chyba nie warto tracić czasu i energii, żeby w nim pisać...

A skoro jak widzę większość też tak ma to chyba nie ma problemu. Może pompki jakie mamy w audi są bardziej wydajne i dlatego więcej schodzi.

Pozdr

Zrób 400 km w pluchę to przekonasz się że 4l płynu będzie mało

Mi ostatnio w trasie zabrakło jechałem za tirem masakra zero widoczności,niestety musiałem na stacji dokupić a tam cena kosmos :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem, że właśnie gdzieś mi pękł albo odłączył się wężyk od tylniego spryskiwacza :(

bo po pierwsze nie działa z tyłu, a po drugie zauważyłem, że podczas prób spryskania tylnej szyby mam wyciek w okolicach lewego przedniego koła (dokładnie między kołem a drzwiami kierowcy ) niestety narazie nie mam za bardzo okazji wskoczyć na kanał albo podnośnik żeby zreknąć co jest dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zwykle starczało na XXX km (w warunkach YYY )ale ostatnio oszczędzam i starcza na XXX km (niestety warunki się trochę zmieniły -są teraz YYX).Będę prubował pobić rekord i postaram się przejechać XXX km ( w warunkach XXX oraz w YYX)

O zaobserwowanych wynikach niezwłocznie poinformuję.

A tak poważnie to Nosfer napisał wszystko w tym niezwykle ciekawym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...