Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mamy jakiś budowlańców w klubie?


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

25 na zaprawę,potem 15cm wełny na lico cegła 12cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odgrzewam kotleta.

Papiery się załatwiają, słup będzie na czas przestawiony. Mam kolejny problem, tym razem z sąsiadem który nie chce mnie puścić z wodą przez jego działkę bo dziad jeden będzie tak chciał wybudować garaże dla busów w co wątpię bo działka wąska jest i do tego odejdzie mu co najmniej 6m jakie musi łącznie odejść od granic żeby coś wybudować. Koledzy wiecie może jak prawo mówi o prowadzeniu mediów wzdłuż drogi gminnej? Ile muszę się odsunąć od w/w drogi żeby ciągnąć wodę wzdłuż niej?[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2011, 22:01_________________________________________________A może wiecie jakie są minimalne odległości wody od linii gazu hmmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wode nie musisz mnieć projektu :cool1: wiec to sprawa projektanta i to on powinien zgody załatwić w porozumieniu z wykonawcą :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawa wodociągów i wykonawcy skąd jak i przez co ty tylko możesz im pomóc ewentualnie mapke zagospodarowania terenu dać bo to kosztuje :decayed:

masz termin na przyłącze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to zrobić po świętach wielkanocnych. U mnie jest inaczej bo wodociągi nie interesuje nic, ja mam tylko dać im znać jak rura będzie w ziemi żeby ktoś przyjechał i to sprawdził a później podpisać umowę z nimi muszę. Tyle z ich strony resztą ja się muszę martwić. Przyłącz będzie mi robił brat który pracuje w firmie INSTALATORSKIEJ i oni późnij mi podbiją papiery że to niby oni robili jako wykonawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To droga gminna dojazdowa do domów w osiedlu i raczej pójdą na przecięcie jej a później ją będę musiał przywrócić do stanu sprzed cięcia. To nie będzie problemem bo asfalt w workach idzie kupić na miejscu. Co do tej odległości to pytam bo koleś chcąc wybudować coś w tym miejscu misi się odsunąć od tej linii gazu na pewno coś ponad 1m tak mi się wydaje więc moja linia wodociągowa nie będzie mu w niczym wadzić bo jak mówisz 50cm wystarczy od gazu się odsunąć a znowu od wody coś koło 1m trzeba odejść żeby coś budować to się to razem zazębia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam to zaczynam się przerażać bo kupiłem z żoną działke budowlana 1120 metrów tj 32x35 metra ale mam nadzieje ze wszystko pójdzie ok tym bardziej, że za sąsiada będe miał mojego najlepszego zioma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad też jest młodym ziomem ale ojca ma #!%^&*!(@ i widzisz jakie mi problemy robi. Z młodym miałem wszystko ugadane a ten musiał wcisnąć swoje 5gr. [br]Dopisany: 11 Kwiecień 2011, 05:54_________________________________________________Po 8 miesiącach dzisiaj dostałem pozwolenie na budowę :tongue4: 20 lipca wjeżdża koparka żaby zrobić przyłącz wody a 21 kopiemy piwnice. Trzymajcie kciuki koledzy żeby pogoda dopisywała, bo jak na razie pięknie się zaczęło. Linia telefoniczna zastała zmieniona, tak jak chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję kogoś do wylewek,tynków i sufitu podwieszanego w okol Wrocławia, marnie płacę :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to trzeba patrzeć na opinie ludzi bo czasem trafią się takie paproki że szok. Moja ekipa teraz bierze ławice pod jakiś budynek i ogólnie wykopy + zalanie tego wszystkiego zajmie im około 2 tygodnie, jakiś dupny budynek stawiają i po tym do mnie walą :naughty: Delikatne opóźnienie ale nie z ich winy a pogody, trzeba to jakoś zrozumieć.[br]Dopisany: 24 Lipiec 2011, 22:58_________________________________________________Koledzy takim to sposobem zakończyłem budowę domu. Na wtorek planuję zakończyć krycie dachu. Okna zamówione. Teraz mam do was kolejne pytanie odnoście kredytu. Do tej pory radziłem sobie swoimi siłami co spowodowało że zaoszczędziłem 80tyś zł w porównaniu z ceną domu w stanie surowym zamkniętym podawaną na stronie studia projektowego. Łączny koszt 120 000zł. W przyszłym roku biorę ślub i chciał bym już iść na swoje. Czy wzięlibyście kredyt pod hipotekę by wykończyć dom? Pasuje mi jeszcze z 90 000zł żeby iść na swoje. Jak to jest z tym kredytem rodzina na swoim, ma to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz innych mozliwości to bierz kredyt, teraz to chyba wszyscy na kredytach żyją a 90 tys to nie duzo (tzn jak taki kredyt) bo po 200-300tys biora na 50 lat. Na wykończenie to chyba nie dostaniesz rodziny na swoim. Niedawno troszke pozmieniali przepisy. Przez pierwsze kilka lat państwo za ciebie spłaca część odsetek, ale ogolnie to bez szału ale... W BS jest taki kredyt dobrze oprocentowany chyba do 100tys pod hipoteke że nie musisz nic im przedstawiać tzn na co przeznaczasz (mozesz na jakieś mody :polew:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS czyli Bank Spółdzielczy tak?

Rodzina na swoim ma teraz zmniejszoną powierzchnię domu do 75m2 więc u mnie to i tak nic nie pomoże. Mam konto w ING, jutro podjadę do banku i popytam i do BS też podejdę z ciekawości.

Jak chcesz kredyt to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wcześniej napisał na wykończenie domu "Rodziny na swoim" nie dostaniesz, jedynie jakiś inny kredyt hipoteczny. W zasadzie to wyboru nie masz, jak chcesz w miarę szybko zamieszkać to bez kredytu się nie obejdzie. A jak będziesz miał przypływ gotówki to zawsze możesz go wcześniej spłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...