Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mamy jakiś budowlańców w klubie?


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ile powinny fundamenty (częściowe podpiwniczenie) stać zanim podciągnie się góre ?

Budynek ma stać na gruncie z dużą zawartością gliny, na lekkim spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile powinny fundamenty (częściowe podpiwniczenie) stać zanim podciągnie się góre ?

Budynek ma stać na gruncie z dużą zawartością gliny, na lekkim spadku.

dobrze było by jak by postały przez zimę,ale niekoniecznie.

myślę,że po 2-3 tygodniach można spokojnie jechać w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie, bo przez opieszałość projektanta nie zdążyłem przed zimą nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie macie ceny w swoich okolicach za 1m2 wylewki materiał + robocizna?

ostatnio na bieżąco 50 zeta za m2 z 15 cm styropianu i całym materiałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cena dość jak na styro 15cm tylko pytanie jeszcze jaki styropian dali? jakiego producenta?

justyr czy jakoś tak :wink4: trzy razy po 5cm, a i odradzam wylewki przy ujemnej temp :no: i oczywiście nie daj sobie wcisnąć innego cementu jak tylko górażdże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolega z sąsiedniego powiatu dom buduje:) powodzenia życzę jak czytałem masz brata od instalacji sanitarnych:) ale jak coś pytaj pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Przepraszam, że tak wkopuję się w temat, mam jedno pytanie.

Czy po wylaniu fundamentów istnieje możliwość przeprowadzenia wydłużenia jednej strony budynku np. o metr czy już wszystko pozamiatane? :wallbash:

Jeśli tak co będzie należeć pozmieniać w projekcie? Rozumiem, że konstrukcja dachu się zmieni i będzie trzeba na nowo go projektować?

Pozdrawiam.

P.S. Przed pokryciem fundamentu folią padał deszcz i w jednym miejscu trochę jej stało (musi być jakaś nierówność).

Nie zaszkodzi ta woda przykryta folią przez zimę fundamentom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przedłużenia to będzie problem z kierownikiem bo u mnie pilnował żeby było co do cm wylane, a jeśli idzie o samo wydłużenie o 1m to raczej kicha będzie bo ani to nie będzie miało jakiegoś podparcia. Jak dla mnie to ja bym się w to nie bawił, bo później będzie pękanie itp. na ścianach raczej.

Ja bym tą wodę usunął bo z tego co mi mówiono to będzie się beton łuszczył no i woda + zimno robi swoje. [br]Dopisany: 19 Listopad 2011, 17:39_________________________________________________

No to cena dość jak na styro 15cm tylko pytanie jeszcze jaki styropian dali? jakiego producenta?

justyr czy jakoś tak :wink4: trzy razy po 5cm, a i odradzam wylewki przy ujemnej temp :no: i oczywiście nie daj sobie wcisnąć innego cementu jak tylko górażdże

Na wiosnę chcę wylewki robić i tynki. Szukam ekipy bo nie chcę na ostatnią chwilę brać jakich paproków bo szkoda się później denerwować. Dzięki za poradę do do cementu.[br]Dopisany: 19 Listopad 2011, 17:41_________________________________________________

Widzę kolega z sąsiedniego powiatu dom buduje:) powodzenia życzę jak czytałem masz brata od instalacji sanitarnych:) ale jak coś pytaj pozdrawiam

A no tak z sąsiedniego :)

Domek w Łąkcie Górnej stoi to możesz rzucić okiem jak lecisz na Bochnię, jakieś 200m przed kościołem w Łąkcie po prawej go widać, czarny dach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście chciałbym to zrobić wszystko poprawnie pod względem technicznym. Z tego co się na razie dowiedziałem będzie do tego wymagane sporządzenie projektu zastępczego + uzyskanie nowego pozwolenia na budowę, więc chyba sobie daruję to zabawę.

Jakie tynki będziesz kładł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też cementowo-wapienne na pewno do piwnic a na parter i poddasze się okaże.

ficjor

Ja też chciałem robić projekt zamienny bo chciałem przedłużyć dach nad taras bo po odbiorze chcę podmurować na razie taras i zrobić tam pokój gościnny (jadalnię) ale jak usłyszałem koszt to stwierdziłem że poczekam na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że nie zabiorą nam w ramach oszczędzania, ulgi - zwrotów vat na mat. bud.

A skąd bierzecie liste materiałów ? jest to gdzies na necie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomej daje ona to wszystko robi za 100 zł wiec nie trzeba sie motac z internetem i roznymi innymi pierdolami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dałem w piątek wszystkie faktury swojej księgowej z pracy i ona mnie rozliczy, szkoda siedzenia na kompie, szukania, nerwów jak się tego nie robiło.[br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 17:17_________________________________________________Szwagier teraz robi w firmie wykończającej wnętrza, zajmują się np. naciąganymi sufitami itp. Mówi że mi zrobi cacuszko jak się będzie robiło wykończenie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodzi bardziej o to żeby wiedzieć czy kupić np. dany towar budowlany, taki co bede mial mozliwośc odliczenia, niż podobny ale który nie bede mógł rozliczyć. Chyba warto sie zainteresować bo na całej budowie domu to VAT robi duzą kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...