Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Czy pada sprzęgło


herman82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pogrzebałem trochę na forum ale pisze żeby się upewnić...Na 99% chyba pada mi sprzęgło. Dzisiaj wracając do domu, stówka na zegarze, piąty bieg, wciskam gaz w podłogę a tu nic- obroty idą w górę, prędkościomierz w miejscu i słychać taki dziwny stłumiony świst spod silnika. Później zdarzyło mi się to jeszcze na innych biegach.

Poza tym już od dłuższego czasu są szarpnięcia przy ruszaniu-nauczyłem sie już tak ruszać żeby ich nie było, ale występują. Dodatkowo sprzęgło bierze przy samej górze. Przy wyciskaniu sprzęgła nie słychać żadnych stuków. Biegi wchodzą precyzyjnie i miękko, żadnych zgrzytów

Poruszę jeszcze temat dwumasy bo pewnie tez jest do wymiany- silnikiem od jakiegoś czasu zaczęło mocniej telepać na wolnych obrotach i mocniej trzepie budą przy gaszeniu.

I jeszcze jedno, pewnie to wróżenie z fusów, ale czy zrobię jeszcze ze 200km na tym sprzęgle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz całosc do wymiany

jak siada dwumas czuc szarpanie przy gaszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem :wallbash:tylko bez tego swistu masz sprzęgło do wymiany mi się zaczęło ślizgać w drodze na wczasy nad morze przejechałem na tym sprzęgle jeszcze 1000km bo musiałem dojechać na nie i wrócić spokojnie zrobisz 200km tylko sprzęgła nie forsuj , a ile masz nalatane na autku.? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ile masz nalatane na autku.? :mysli:

Na pewno 180 kkm (licznikowe) :gwizdanie:

Sorki za :ot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznikowe jest 220kkm :) [br]Dopisany: 06 Styczeń 2011, 18:49_________________________________________________tak też myślałem. trza szykować kase i do roboty. wysłałem już zapytanie do tom77 o ceny. chyba wrzucę komplet luc`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie kpl. sprzegło u siebie zobacze w jakiej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ponad 2 klocki to 2100zł czy 2900zł ??????????

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne objawy slizgajacego sie sprzegla jakis rok temu. Trwalo to 2 dni a potem sie uspokoilo i do dzisiaj jezdzi ok. Jedyne czego nie robie (i z reguly nigdy nie robilem) to ostre strzaly ze sprzegla na 1 biegu np z pod swiatel. Za to lubie dynamicznie przyspieszac na 3, 4 i 5 biegu (slizganie nie powtorzylo sie)

I chodzi elegancko jak do tej pory. Sprobuj je troche przypalic moze mu sie jeszcze polepszy. Ale moze najpierw zrob te 200km ktore masz do zrobienia :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne objawy slizgajacego sie sprzegla jakis rok temu. Trwalo to 2 dni a potem sie uspokoilo i do dzisiaj jezdzi ok. Jedyne czego nie robie (i z reguly nigdy nie robilem) to ostre strzaly ze sprzegla na 1 biegu np z pod swiatel. Za to lubie dynamicznie przyspieszac na 3, 4 i 5 biegu (slizganie nie powtorzylo sie)

I chodzi elegancko jak do tej pory. Sprobuj je troche przypalic moze mu sie jeszcze polepszy. Ale moze najpierw zrob te 200km ktore masz do zrobienia :kox:

Właśnie od jakiegoś czasu oszczędzam sprzęgło o nie startuje ostro z 1 a podobnie tak ty lubie deptać ją np na 3, ale dziś ślizgało sie od drugiego biegu w góre.

A tak wogóle to jak je "przypalić"- nigdy nie spotkałem sie z takim zabiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyszło 2400 zł :decayed:

właśnie dostałem maila od tom77. Komplet luk`a 1590pln. Sachs 1670pln + robota 300pln chyba że będę sam się grzebał-kolejne doświadczenie- bezcenne :naughty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300zl to ja bym tego nie robił

szkoda łapy sobie brudzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300zl to ja bym tego nie robił

szkoda łapy sobie brudzic

też tak myślę, a mechanik pewniak, więc oddam furke bez stresu w dobre ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...