Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Zużycie oleju podczas zimy?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy zauważył może ktoś zwiększone zużycie oleju silnikowego podczas zimy (mrozy)? Kontrolowałem poziom oleju latem i jesienią kilkakrotnie i wszystko było ok, dzisiaj sprawdzam i poziom jest na minimum dolałem ok 1 litra. Oliwe leję specific 505.01 wyminiłem ją w czerwcu do wymiany zostało mi jeszcze 4 tyś km i właśnie tak się zstanawiam czy niskie temperatury mogą jakoś wpływać na zwiększone zużycie oliwy.

Opublikowano

Niskie temperatury = jak najbardziej mają wpływ na większe zużycie oleju :naughty:

Opublikowano
  • Autor

To się trochę uspokoiłem, widocznie AVF lubi sobie trochę łyknąć oliwy jak się zrobi zimno :naughty:.

Opublikowano

spokojnie jest w normie.. no chyba że łyka Ci 5 litrów w miesiąc, wtedy bym się zaczął zastanawiać..

:polew: :polew:

Opublikowano

Przeważnie każdy diesel na 10 tys km wypija od 0.5 do 1 l także nie masz się czego obawiać :hi:

Opublikowano
Przeważnie każdy diesel na 10 tys km wypija od 0.5 do 1 l także nie masz się czego obawiać hi

głupoty piszesz

Ale jak zobaczyłem tamat sam ide zobaczyc swoj poziom

Opublikowano
  • Autor

No i jak z twoją oliwą łyknął sobię trochę? :D

Opublikowano
Przeważnie każdy diesel na 10 tys km wypija od 0.5 do 1 l także nie masz się czego obawiać hi

głupoty piszesz

Ale jak zobaczyłem tamat sam ide zobaczyc swoj poziom

K

Kolega krzychu-trn nie pisze głupot , bo diezel ma prawo wziąść olej ,ale nie musi . Jeżeli posiadasz książkę obsługi swojego pojazdu to zobacz że podane jest tam że diesel może wziąść olej nawet do 0,2 l na 1000km np. przy szybkiej jeździe , niskich temp. czy obciążeniu :tongue4:

Opublikowano

Ja do wymiany mam 4tys. i z bańki 4L nic mi już nie zostało :(

Opublikowano

a jaki masz przebieg

Ja do wymiany mam 4tys. i z bańki 4L nic mi już nie zostało :(

a jaki masz przebieg

Opublikowano

191

Opublikowano

moj pali 1 litr na 15tys (rok) wiec tez mysle z e Krzychu pisze prawde

Opublikowano

moj pali 1 litr na 15tys (rok) wiec tez mysle z e Krzychu pisze prawde

To jest normalne,tak jak,że zimą trochę więcej wezmie

Opublikowano

Powiem szczerze że nie słyszałem jeszcze o dieslu który chodż grama nie weżmie. Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że na 7 tys km które zrobiłem dolałem 0,3 L oleju :)

Opublikowano

Powiem szczerze że nie słyszałem jeszcze o dieslu który chodż grama nie weżmie. Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że na 7 tys km które zrobiłem dolałem 0,3 L oleju :)

To jeszcze mało słyszałeś :wink4:

Mój nie bierze ani grama a jest po programie i ma grubo ponad 250k km przebiegu.

Btw - fajna naklejka, szkoda tylko że w battalionie nie jesteś :wallbash::thumbdown:

_________________________________________________

W zimę warto sprawdzić stan odmy.

Opublikowano

191

To malutki przebieg coś masz nie tak że ci tak olej łyka.

Opublikowano

Powiem szczerze że nie słyszałem jeszcze o dieslu który chodż grama nie weżmie. Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że na 7 tys km które zrobiłem dolałem 0,3 L oleju :)

To jeszcze mało słyszałeś :wink4:

Mój nie bierze ani grama a jest po programie i ma grubo ponad 250k km przebiegu.

Btw - fajna naklejka, szkoda tylko że w battalionie nie jesteś :wallbash::thumbdown:

_________________________________________________

W zimę warto sprawdzić stan odmy.

Ja to autko kupiłem we wr

Powiem szczerze że nie słyszałem jeszcze o dieslu który chodż grama nie weżmie. Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że na 7 tys km które zrobiłem dolałem 0,3 L oleju :)

To jeszcze mało słyszałeś :wink4:

Mój nie bierze ani grama a jest po programie i ma grubo ponad 250k km przebiegu.

Btw - fajna naklejka, szkoda tylko że w battalionie nie jesteś :wallbash::thumbdown:

_________________________________________________

W zimę warto sprawdzić stan odmy.

Ja posiadam to autko od września i poprostu zostało tak jak jest :) a naklejka jest dobra także ją zostawiłem, a poprzedni właściciel należał do battalionu :wink4:

Opublikowano

Powiem szczerze że nie słyszałem jeszcze o dieslu który chodż grama nie weżmie. Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że na 7 tys km które zrobiłem dolałem 0,3 L oleju :)

To jeszcze mało słyszałeś :wink4:

Mój nie bierze ani grama a jest po programie i ma grubo ponad 250k km przebiegu.

Btw - fajna naklejka, szkoda tylko że w battalionie nie jesteś :wallbash::thumbdown:

_________________________________________________

W zimę warto sprawdzić stan odmy.

tak jak piszesz mi na bagnecie nawet milimetr nie ubyło
Opublikowano

Powiem szczerze że nie słyszałem jeszcze o dieslu który chodż grama nie weżmie. Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że na 7 tys km które zrobiłem dolałem 0,3 L oleju :)

To jeszcze mało słyszałeś :wink4:

Mój nie bierze ani grama a jest po programie i ma grubo ponad 250k km przebiegu.

Btw - fajna naklejka, szkoda tylko że w battalionie nie jesteś :wallbash::thumbdown:

_________________________________________________

W zimę warto sprawdzić stan odmy.

tak jak piszesz mi na bagnecie nawet milimetr nie ubyło

jak ci nawet milimetr nie ubyło to auto chyba stoi w garażu :polew:

ja u siebie do zmiany nie dolewam . jak autko mi nowym olejem zalewają to mam na maximum a jak zmieniam olej to widać że na miarce troszkę ubyło . ale żeby nawet milimetr diesel oleju nie wzią :polew: to jakieś bajkopisarstwo

Opublikowano

Powiem szczerze że nie słyszałem jeszcze o dieslu który chodż grama nie weżmie. Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że na 7 tys km które zrobiłem dolałem 0,3 L oleju :)

To jeszcze mało słyszałeś :wink4:

Mój nie bierze ani grama a jest po programie i ma grubo ponad 250k km przebiegu.

Btw - fajna naklejka, szkoda tylko że w battalionie nie jesteś :wallbash::thumbdown:

_________________________________________________

W zimę warto sprawdzić stan odmy.

Ja to autko kupiłem we wr

Powiem szczerze że nie słyszałem jeszcze o dieslu który chodż grama nie weżmie. Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że na 7 tys km które zrobiłem dolałem 0,3 L oleju :)

To jeszcze mało słyszałeś :wink4:

Mój nie bierze ani grama a jest po programie i ma grubo ponad 250k km przebiegu.

Btw - fajna naklejka, szkoda tylko że w battalionie nie jesteś :wallbash::thumbdown:

_________________________________________________

W zimę warto sprawdzić stan odmy.

Ja posiadam to autko od września i poprostu zostało tak jak jest :) a naklejka jest dobra także ją zostawiłem, a poprzedni właściciel należał do battalionu :wink4:

Tak tak już mnie uświadomili. Przepraszam :hi:

_________________________________________________

A wracając do tematu zimy i oleju i w ogóle oleju.

Jeśli znika olej to trzeba sprawdzić:

- turbnina (czy ma luzy)

- egr (czy się nie poci)

- odma (czy drożna, niepęknięta itd)

- sprawdzić czy nie ma podcieków na wężach, opaskach, uszczelkach (uszczelnić, wymienić)

- biały dymek (uszczelniacze zaworowe, pierścienie)

I tak można długo ale jeśli nie bierze więcej niż pół litra od wymiany do wymiany to nie ma się czym martwić. Chyba, że jest się świrem takim jak ja :tongue4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.