Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zużycie oleju podczas zimy?


czesia

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to ze madrosc walna..... Nowe diesle biora olej i niewiem zabardzo z czego to sie bierze :) moj na 12 tysiecy od miany wyknał 1 litr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze na wymiane kupuje 4L oleju i to mi wystarcza na 10tys.km :) 3,7L na wymiane a reszta na dolewke, zima tez :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakieś bajkopisarstwo
niezajeżdżone auta nie łykają oleju

kazdy bierze coć 02l na 15 tyś ale bierze

Ty wiesz czy mi ubywa pewnie jeździsz moim autem :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważył może ktoś zwiększone zużycie oleju silnikowego podczas zimy (mrozy)? Kontrolowałem poziom oleju latem i jesienią kilkakrotnie i wszystko było ok, dzisiaj sprawdzam i poziom jest na minimum dolałem ok 1 litra. Oliwe leję specific 505.01 wyminiłem ją w czerwcu do wymiany zostało mi jeszcze 4 tyś km i właśnie tak się zstanawiam czy niskie temperatury mogą jakoś wpływać na zwiększone zużycie oliwy.

Witam

Cudów nie ma. Jeśli w lato nic nie wypił tylko w zimę i nie ma rzadnych wycieków , a styl jazdy ten sam to może sugerować na podrobiony olej. - najpewniej jakiś jednosezonowy letni olej który na zimę się nie nadaje lub poprostu jakiś mineralny.

Jeśli kupiłes olej na allegro albo z innego żródła niż od autoryzowanego dystrybutora to jest to bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, mój na 12 tys nie bierze nic, jeżdżę na motulu - bynajmniej nie zauważyłem na bagnecie ubytku.

Mam trochę nalatane ponad 200k

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, panowie temat o braniu oleju już był, większość kolegów zgodziła się że siniki TDI mogą sobie trochę łyknąć oliwy ale mi chodziło raczej o spostrzeżenia czy jakoś znacząco może mieć na to wpływ niska temperatura za oknem czy ktoś zauważył taką zależność, podoba mi się argument mariuszby, że może być lewy olej -ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój na 12 tys nie bierze nic, jeżdżę na motulu - bynajmniej nie zauważyłem na bagnecie ubytku.

Mam trochę nalatane ponad 200k

jak ci sie moze na biezaco stan paliwem uzupelnia to pewnie ze nie zauwazysz roznicy w stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tu pisać skoro nie którzy piszą że nic im nie bierze. A co to zajechania silnika :polew: trochę kolego przesadzasz z takimi tekstami. Może i się koledze olej z paliwem miesza tego nikt nie wie :polew:

Nie ma co tu pisać skoro nie którzy piszą że nic im nie bierze. A co to zajechania silnika :polew: trochę kolego przesadzasz z takimi tekstami. Może i się koledze olej z paliwem miesza tego nikt nie wie :polew:

Krzychu-trn bardzo dobrze to podsumowałeś :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój na 12 tys nie bierze nic, jeżdżę na motulu - bynajmniej nie zauważyłem na bagnecie ubytku.

Mam trochę nalatane ponad 200k

jak ci sie moze na biezaco stan paliwem uzupelnia to pewnie ze nie zauwazysz roznicy w stanie :)

I akurat tak idelanie tyle samo weźmie oleju i paliwo doleje, żeby stan się utrzymywał taki sam??? piszecie cuda .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była przenośnia kolego. Zamknijmy ten temat bo nie ma po co go dalej ciągnąć. Kolega się zapytał czy to jest normalne ze w zimę bierze wiecej oleju odpowiedz otrzymał takze wydaje mi się że temat można uznać za zamknięty. A tak na marginesie to minimalnie oleju zawsze weżmie no chyba że kolega prowadzi tryb emeryta i wyjezdza autem raz na tydzień wtedy mogę przyznać że nic mu nie bierze :kox: pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była przenośnia kolego. Zamknijmy ten temat bo nie ma po co go dalej ciągnąć. Kolega się zapytał czy to jest normalne ze w zimę bierze wiecej oleju odpowiedz otrzymał takze wydaje mi się że temat można uznać za zamknięty. A tak na marginesie to minimalnie oleju zawsze weżmie no chyba że kolega prowadzi tryb emeryta i wyjezdza autem raz na tydzień wtedy mogę przyznać że nic mu nie bierze :kox: pozdrawiam :hi:

Około 25-30 tys jeżdzę rocznie, do wymiany mam jeszcze 3 tys więc przypatrze się dokładniej - może do tego czasu coś ubędzie. :chytry:

Temat oczywiście zamykamy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...