Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie nawigacji do A4 B8


smoky7

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli jest antenka na dachu a niema panelu MMI to od telefonu jest ta antena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym dołożyć do A4 Allroada nawigacje.Mam system CONCERT i planuje założenie wersji mmi 2g high lub 3g high.Czy różnica w cenie tych dwóch wersji jest duża??? Czy w funkcjonalności są one podobne??? Czy HDD jest tylko jedną większą różnica na korzyść mmi 3g high???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3G HIGH masz twardy dysk , ogladanie filmów; teledyski itd. , ekran LED , wbudowany bluetooth

Wszystk ozalezy ile chcemy wydac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zakupu a4 b8 i właśnie zauważyłem ,że wybrane przeze mnie auto nie ma tych wszystkich przycisków na konsoli środkowej, czyli jak już wiem, nie ma navi.

Jak bardzo uboższe jest auto bez takiej navi? Co mają model z navi więcej, niż te bez? Nie wiem, czy jest to tylko bajer, czy naprawdę warto szukać z navi.

Jeśli już z navi to jakiej szukać? Wyczytałem tu,że są różne, po czym je można rozróżnić przeglądając ogłoszenia i zdjęcia? Kupowane auto będzie z 2009 lub 2010roku (nie wiem,czy wszystkie rodzaje navi były stosowane w tych rocznikach, czy te z DVD ,itp. były wkładane dopiero później...?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie :)

Niestety nie wszystko mój komp zechciał otworzyć ;(

Napiszcie prosto z mostu proszę: kupować tego bez navi,czy szukać jeszcze?

No i jeśli jest jakiś sposób na rozszyfrowanie po fotkach który typ navi ma dane auto też poproszę o sposób (albo chociaż oznaczenie (kod) w wyposażeniu auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy nawigacji z MMI Audi A4 B8



12.2007 do 06.2009 MMI Basic Plus 2G => 6 "wyświetlacz monochromatyczny (czarno-czerwony), zmieniarki CD na 6 płyt
12.2007 do 06.2009 MMI 2G Navigation Plus => 6,5 "kolorowy wyświetlacz, rozdzielczość 400x240, zmieniarka CD na 6 płyt


Zmiany modelu / 22kW i 29kW między liftingu 2009.

07.2009 do ....... MMI 3G Basic Plus => 6.5 "kolorowy wyświetlacz LCD, rozdzielczość 400x240, gniazdo 2x SDHC, napęd DVD, mapy na karcie SD lub DVD
07.2009 do nawigacji MMI 3G ....... Plus => 7 "kolorowy wyświetlacz LCD, rozdzielczość 800 × 480, mapy 3D nawigacja, Joystick, 2x SDHC, napęd DVD, dysk twardy 40GB (10GB muzyki jego Jukebox), mapy na dysku


Od listopada 2011 roku (MJ2012) obsługuje nawigację MMI Plus Dostęp online (Audi connect)

Aby szybko odróżnić MMI MMI 2G i 3G, zwrócić uwagę na napis w konsoli środkowej:
- MMI 2G "Audi cd zmieniarka"
- MMI 3G "Audi multimedialne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, bardzo mi pomogłeś :)

Systemy nawigacji z MMI Audi A4 B8



12.2007 do 06.2009 MMI Basic Plus 2G => 6 "wyświetlacz monochromatyczny (czarno-czerwony), zmieniarki CD na 6 płyt
12.2007 do 06.2009 MMI 2G Navigation Plus => 6,5 "kolorowy wyświetlacz, rozdzielczość 400x240, zmieniarka CD na 6 płyt


Zmiany modelu / 22kW i 29kW między liftingu 2009.

07.2009 do ....... MMI 3G Basic Plus => 6.5 "kolorowy wyświetlacz LCD, rozdzielczość 400x240, gniazdo 2x SDHC, napęd DVD, mapy na karcie SD lub DVD
07.2009 do nawigacji MMI 3G ....... Plus => 7 "kolorowy wyświetlacz LCD, rozdzielczość 800 × 480, mapy 3D nawigacja, Joystick, 2x SDHC, napęd DVD, dysk twardy 40GB (10GB muzyki jego Jukebox), mapy na dysku


Od listopada 2011 roku (MJ2012) obsługuje nawigację MMI Plus Dostęp online (Audi connect)

Aby szybko odróżnić MMI MMI 2G i 3G, zwrócić uwagę na napis w konsoli środkowej:
- MMI 2G "Audi cd zmieniarka"
- MMI 3G "Audi multimedialne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy spotkał sie już ktoś z was z takim rozwiązaniem ? dołożenia nawigacji do B8 http://www.xcarlink.co.uk/product.php?productid=362&cat=4&page=1

Sam jestem ciekawy jak się to sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po montażu mmi (obecnie mam concert)nie będzie problemów z błędami w vcds? Ewentualnie na co trzeba zwrócić uwagę zlecając komuś montaż???.Co to jest ta ochrona komponentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po montażu mmi (obecnie mam concert)nie będzie problemów z błędami w vcds? Ewentualnie na co trzeba zwrócić uwagę zlecając komuś montaż???.Co to jest ta ochrona komponentu?

Nie powinno byc błedów jedynie w 5F jesli brak jest aktualnego softa .

a który rok auta masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po montażu mmi (obecnie mam concert)nie będzie problemów z błędami w vcds? Ewentualnie na co trzeba zwrócić uwagę zlecając komuś montaż???.Co to jest ta ochrona komponentu?

Nie powinno byc błedów jedynie w 5F jesli brak jest aktualnego softa .

a który rok auta masz ?

A4 Allroad produkcja 05.2010 z polskiego salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko do wymiany masz , dodatkowo trzeba połozyc swiatłowody

Jakby co to mam kilka takich NAVI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wrclaguna.


Jeszcze jedno pytanie może z innej beczki. Czy akumulator 92ah 520A wystarczy do wyposażenia z mmi 3g ?Obecnie mam w standardzie taki i nie wiem czy będę musiał zmieniać.


Dodam jeszcze ze mam akumulator agm pod start/stop obecnie.

Edytowane przez croatia1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z góry przepraszam jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu. Przymierzam się do montażu  nawigacji 3G basic w moim Audi a4 polift , (obecnie mam radio conncert) wiem ,że trzeba dołożyć wiązkę elektryczną i światłowody . Moje pytanie brzmi ,czy wiązka elektryczna i światłowody w nawigacji 3G basic , są takie same jak w nawigacji 3G  plus , czy wiązka z Audi a4 b8 polift jest taka sama jak w Audi a5 polift ?Pytam , ponieważ mam możliwość kupienia wiązki do nawigacji 3G basic z Audi a4 b8 polift , albo do nawigacji 3G plus z Audi a5 polift , Zastanawiam się czy wiązka z Audi a5 polift  jest poprowadzona w tych samych miejscach co w Audi a4 b8 polift i będzie ona pasować w oryginalnych miejscach ?Wiem ,że lepiej od razu założyć 3G plus, ale okazyjnie kupiłem 3G basic (oczywiście z legalnego źródła ) i dlatego pytam o różnicę w wiązkach ,gdyż w przyszłości może uda się założyć 3G plus , jeśli wiązki będą pasować , ewentualnie  , którą wiązkę lepiej dołożyć od razu ?Ostatnie moje pytanie , czy w zestaw  nawigacji 3G basic wchodzi ; ekran 6,5 cala , panel sterujący , jednostka centralna , tuner radiowy z koszem , antena dachowa ,moduł gateway , czy ewentualnie potrzebuje coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...