Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Pasek od alternatora


swiru_2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Może ktoś miał taki problem: po wymianie paska od alternatora po przejechaniu około 5000 km pasek rozerwał sie na strzępy, wymieniłem na nowy i już widzę że ma jeden boczek "nadgryziony"(przejechałem około 3000 km) czym to może być spowodowane? znajomy mówił coś o rolkach tylko nie wiem o których i jak można je sprawdzić? Proszę o podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to wymieniałe cały rozrząd i wszytsie paski , mechanik mówił że wymienia napinacz i rolkę tylko nie wiem czy to nie był napinacz od klimy.[br]Dopisany: 10 Listopad 2007, 16:31 _________________________________________________można tak naprawdę sprawdzić ten napinacz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik mówił że wymienia napinacz i rolkę

a byleś przy tym i patrzyłeś mu na ręce albo dal oddal ci stary napinacz? no oczywiście od klimy to również mógł być.

można tak naprawdę sprawdzić ten napinacz????

tak, na początek sprawdź jak wygląda optycznie czy nie jest krzywy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napinacz jest pod kątem w stosunku do paska wieloklinowego to trzeba go szybko wymienić, podobno nie wystepuje zamiennik i trzeba brać oryginał. Mój mechanik powiedział, że zerwany pasek może wkręcić się w rozrząd, a wtedy juz wiadomo może być nieciekawie jak przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...