Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Odpięcie instalacji gazowej II generacja


Chowix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie. Nie lubię na gazie jeździć ciągłe kłopoty z tym i chciałbym odłączyć gaz bo denerwuje mnie przełączanie na benzynę za każdym razem jak chce go odpalić. I teraz wystarczy odpiąć sterownik z gazu i po sprawie czy trzeba w coś ingerować ?

Instalacja D.T. Gaz System II Generacji z parownikiem silniczkiem krokowym itd. Poza tym chciałbym mieć normalny obieg płynu chłodzącego (chyba pompa nie wyrabia bo na biegu jałowym mam letnie powietrze w nawiewie), a tam pociągnięte węże paru metrowe że bym się tym owinął no niestety..

Proszę o jakieś propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiecie samego sterownika unieruchomi Ci auta na dobre musisz zrobic zworki od wtryskiwaczy we wtyczce przy steroniku lpg, najlepiej cakiem usunąc instalacje i wszelkie elementy jezeli nie bedziesz chciał juz montowac tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij bezpiecznik instalacji gazowej, znajdziesz go pod maską. To najprostszy i najszybszy sposób.

Jak chcesz dobrze, to należy zdemontowac całość.

Co do słabego grzania to posprawdzaj węże pod maską, które ciepłe, które mniej. Będziesz widział gdzie to ciepło się zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednio miałem instalację z mikserem to mogłem samym "guzikiem w kontrolce" przełączyć w pozycje pracy na samej benzynie (były trzy pozycje - u Ciebie nie ma w ogóle kontrolki?). Po przełączeniu w pozycję "benzyna" cały czas pracował na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...