Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie a`la Ambilight


Rekomendowane odpowiedzi

Palnuje zakup tego zestawu:

http://allegro.pl/zestaw-tasma-led-rgb-2-5-m-sterownik-zasilacz-i1396895622.html

Ktos eksperymentowal z podswietleniem plazmy od tyłu? na YT wyglada to miodnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wygląda to kontrowersynie ale udowodniono, że dodatkowe światło dobiegające z boku ekranu telewizora pomaga odprężyć wzrok i działa kojąco na oczy. Może to być dodatkowo zapalona lamp lub właśnie taki pasek LED.

Jedyna rzeczy, do której bym się przyczepił w proponowanym zestawie to fakt, że nie będzie on reagował dynamicznie na kolory w obrazie TV (tak jak to ma miejsce w oryginalnym Ambilight) a będzie pracował wg. swojego schematu (tego co ustawisz na dołączonym pilocie).

Z tego co widziałem istnieją rozwiązania pozwalające podpinane pod TV i reagujące dynamicznie na to co się dzieje na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wygląda to kontrowersynie ale udowodniono, że dodatkowe światło dobiegające z boku ekranu telewizora pomaga odprężyć wzrok i działa kojąco na oczy. Może to być dodatkowo zapalona lamp lub właśnie taki pasek LED.

Jedyna rzeczy, do której bym się przyczepił w proponowanym zestawie to fakt, że nie będzie on reagował dynamicznie na kolory w obrazie TV (tak jak to ma miejsce w oryginalnym Ambilight) a będzie pracował wg. swojego schematu (tego co ustawisz na dołączonym pilocie).

Z tego co widziałem istnieją rozwiązania pozwalające podpinane pod TV i reagujące dynamicznie na to co się dzieje na ekranie.

Wiem, ze jest rozwiazanie Ambilight dla ubogich:

http://mirley.firlej.org/mirlight2

jest to rozwiazanie jednak do monitow do kompa (komp przelicza wartosci kolorow). do tv jest problem niestety.

nie jest to rozwiazanie ogolno dostepne, drogie itp.

Takze pozostaja zwykla listwa LED. Bire RGB poniewaz jest tylko troche drozsza od jednokolorowej, a dzieki sterownikowi moge sciemniac i rozjasniac diody za pomoca pilota. kolory akurat sa mi zbedne bo i tak bede uzywal staelgo swiatla bialego albo cieplego białego. dyskoteka jest tylko na filmie pokazowym i nie trzeba tego uzywac na co dzien.

jak dla mnie jest to idealne rozwiazanie. juz zamowione. porobie fotki jak przykleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ambilight, to ambilight. Kolejny TV w domu to też będzie Philips z Ambilight'em, polecam jak ktoś przymierza się do kupna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z|robiłem listwę RGB - wyszlo super. polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z|robiłem listwę RGB - wyszlo super. polecam.

pokaż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...