Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] AFN 1,9 TDI - urwałem "fajkę" od świecy


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie chciałem sprawdzić czy świece grzeją i jedna fajka od świecy mi pękła, jak to wymienić?? To się odkręca jakoś, ściąga czy jak?? Dotyczy to silnika 1,9TDI AFN 110KM, fajki się nakłada na świece. No i jak to się właściwie nazywa, bo szukam na allegro ale nie mogę znaleźć, może używam złej nomenklatury, bo jak dzwoniłem do sklepu to gość nie potrafił zakumać co ja chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa kapturki na swiece w aso 1 cos kolo 40zl.....jak pekl to albo pri albo szrot lub ewentualnie samorobka jakas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękł bo zdejmowałem przy -15 i ten plastik stracił swoją elastyczność i zdjąć to zdjąłem ale nie chciał wejść i go na siłę chciałem wepchnąć i jak go stuknąłem od góry to pękł.

Ale jak to cholerstwo zdjąć z kabla??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękł bo zdejmowałem przy -15 i ten plastik stracił swoją elastyczność i zdjąć to zdjąłem ale nie chciał wejść i go na siłę chciałem wepchnąć i jak go stuknąłem od góry to pękł.

Ale jak to cholerstwo zdjąć z kabla??

nie wymienia się samej fajki tylko razem z kablem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO a gdzie ten kabel idzie dalej (bo on gdzieś tam idzie w stronę podszybia, nie przyglądałem się dokładnie), dużo jest z tym roboty (w sensie co trzeba rozebrać)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinasz, lutujesz i na koniec izolacja.

Kurka tak to bym nie chciał robić. Nie lubię sztukować, ale jak nie będę miał wyjścia to tak zrobię, czy można zdjęcie z etki gdzie te przewody wchodzą??

Rozumiem że to jest tak że to są 4 oddzielne kable i one idą w jednej osłonie i bez problemów ten jeden kabel się uda wyciągnąć i później nowy przeciągnąć. Każdy z tych kabli wchodzi pod jeden zacisk gdzieś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już był wątek na forum o tych fajkach. Koleżka kupował w serwisie i do fajki było jakieś 15 cm kabla, więc nie ma innej możliwości niż dolutowanie do starego. Tak mi się coś kojarzy, ale głowy nie dam uciąć. A kable wchodzą pod deskę do przekaźnika zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabla jest około 2m z fajką .Ja też nie lubię druciarstwa,ale jak obejrzałem wiązkę którą miałbym pruć to dałem sobie spokój ,bo wolałem nie narobić większych szkód.

I tak jak pisali wcześniej ,faje dostępne są w ASO po 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak

[br]Dopisany: 11 Styczeń 2011, 14:58_________________________________________________Masz na zbyciu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miejscowość w Twoim profilu jest prawdziwa to chyba się nie uda za 40 zł pędzić :) Przesyłka pewnie też ze 20 zł więc wyjdzie mi na to samo jak kupie w aso, ale dzięki za propozycję.[br]Dopisany: 11 Styczeń 2011, 15:03_________________________________________________Może mi się uda gdzie w swoich okolicach takie coś dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze tylko dodam że "stukanie" w te fajki bądź świece może się skończyć tragicznie więc nie polecam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...