Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Prośba o analizę logów - 2 x notlauf i inne.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wrzucam logi z AFN-a szwagra.

Dwa dni temu wystąpił pierwszy a wczoraj drugi notlauf. Autko ma 212 tyś. więc i katalizator może być zapchany (jutro do wywalenia prawdopodobnie). Kilka może kilkanaście dni było niejeżdzone a wcześniej to sam sprzedawca wie.

Aku jest do wymiany jeśli ma to jakieś znaczenie dla logów.

W błędach oczywiście 575. Nie wiem co to za błędy w adresie 35.

Address 01  
1 Fault Found:
00575 - Intake Manifold Pressure
     17-10 - Control Difference - Intermittent

Address 35  
Component: ZV-Pumpe, Funk   D05
2 Faults Found:
00957 - Key 3
     09-00 - Adaptation Limit Surpassed
00958 - Key 4
     09-00 - Adaptation Limit Surpassed

CHyba jest problem z termostatem bo autko było jeżdzone z godzinkę przed vagowaniem a temp oscylowały około 80* chyba że 1* na zewątrz powodowało taką sytuację.

Chyba niedomaga przepływka ale nie wiem jak bardzo takie różnice mogą powodować utratę mocy. Chodzi mi o grupę 008.

Turbulum wygląda ok.

Dlaczego nie ma nic w 013 w kolumnie Cyl 4 ?? Wtrysk ktoś ukradł czy co :mysli::polew:

Reszty jeszcze nie oceniałem.

Prosze o opinię.

b61db8c39d072dcem.jpg

f6868e6f61c29c8fm.jpg

5e6f58ff222dec29m.jpg

c9b8fa708ced4109m.jpg

Opublikowano

te z 035 to dlatego, że dawno nie uzywane auto... masz 3 wtryski, bo to ich korekcja do wzorca

Opublikowano
  • Autor

A co z resztą logów ? Czy diagnoza do LMM i turbo była trafiona?

Możesz rozwinąć myśl o błędzie z 35 ? W sumie o korekcie do wzorca też bo przyznam się nie kumam :confused4:

Opublikowano

sorki, dyskutuję na innym forum i tak na szybko chciałem..;

to 35 :

długo nie korzystał nikt z kluczyków zapewne, wtedy się może pojawić ten błąd...

Albo bateryjki ...

a propos wzorca :

masz korekcję do wtrysku sterującego, a wtrysków masz 4, więc w vagcomie podane są 3 (4 - 1 sterujący)

myślę, że obrazki wyjaśnią inny :)[br]Dopisany: 11 Listopad 2007, 23:00 _________________________________________________aaaa... albo może są zakodowane 4 klucze :) i dlatego wyrzuca taki błąd (a kluycz szwagricho ma pewno mniej)

by trzeba było zobaczyć w kanałach 20-25 w grupie 17/25 jak to wygląda

Opublikowano
  • Autor

Ok z tymi korekcjami się domyśliłem a co do błędów w 35 to rzeczywiście samochód chwilę stał ale przede wszystkim bateryjka siadła.

Z tymi kluczami sprawdzę.

Opublikowano

temperatura poniżej 80 stopni celcjusza ... [jak słusznie zauwazyłes termostat do wymiany ...]

po wymianie termostatu zapraszam z nowymi logami do oceny .... ;)

Opublikowano
  • Autor

Zadam jeszcze pytanie uzupełniające. :embarrassed:

Nie przeprowadzałem dokładnego badania czujników G2/G62 ale na desce temp wody stała jak słup 90*, za to na vagu pokazywało to co w logach.

Czy to na pewno bedzie termostat czy może czujnik G62. A może muszę coś dokładniej potestować. NIe chcę kupować niepotrzebnie termostatu jeśli się okaże dobry.

Opublikowano

na desce masz wskaźnik obrazujący sytuację, a nie przyrząd pomiarowy.

Sugeruj się tym, co masz w vag-comie raczej ;)

Opublikowano
  • Autor

No właśnie się tym zasugerowałem i tematem TDI Diagnostyka.

Tam jest napisane o tym że są dwa czujniki jeden na deske i ten działa poprawnie a drugi na potrzeby ecu i tu właśnie nie wiem bo temperatury są różne.

Nie chcę ciągnąć szwagra na niepotrzebne koszty jakby się okazało że to tylko czujnik.

Chyba wykręcimy termostat i zobaczymy jak się zachowuje w garnku z wrzącą wodą :chytry: i to pewnie wyjaśni wszytsko.

Opublikowano

No właśnie się tym zasugerowałem i tematem TDI Diagnostyka.

Tam jest napisane o tym że są dwa czujniki jeden na deske i ten działa poprawnie a drugi na potrzeby ecu i tu właśnie nie wiem bo temperatury są różne.

Nie chcę ciągnąć szwagra na niepotrzebne koszty jakby się okazało że to tylko czujnik.

Chyba wykręcimy termostat i zobaczymy jak się zachowuje w garnku z wrzącą wodą :chytry: i to pewnie wyjaśni wszytsko.

Sprawdź najpierw w VAGu 007 w ENGINE i porównaj z 003 w INSTRUMENTS.

Jeżeli te same to termostat, jeżeli sporo różne to czujnik.

Chyba, że źle zrozumiałem wątek.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Bardzo dobrze zrozumiałeś. Jutro postaram się to sprawdzić i ewentualnie wymienić.[br]Dopisany: 14 Listopad 2007, 22:15 _________________________________________________Kolejne testy potwierdziły nieprawidłowe działanie termostatu. Na kanale 49 w klimatronicu w momencie jak na blacie jest prawie 90* jest około 78* i jeśli zatrzyma się samochód temp jeszcze spada. Na inne sprawdzenia nie było czasu.

Odkryliśmy też jedną rzecz. Wężyk który wychodzi "z tyłu" obudowy filtra powietrza był ściągnięty.

Na zdjęciu w kółku.

ce46d4b9d16699b4m.jpg

Do czego on służył ? Czy błędne wskazania LMM mogły wynikać z tego odłączonego wężyka ?

Logów na razie nie było jak zrobić bo śniegu kupa leży.

I jeszcze jedna kwestia która mnie zastanawia. W B5 cały czas działa jeden wentylator ? A drugi załącza się jak już jest naprawdę gorąco ? [br]Dopisany: 16 Listopad 2007, 23:05 _________________________________________________Ok podbijam temat.

Termostat wymieniony silnik ładnie się zgrzewa do około 90 stC. Tutaj wszytsko jest już ok. (termostat Wahlera :chytry: a co :D)

Ponowione logi do wnikliwej analizy przedstawiam niżej.

<a href="http://picasaweb.google.pl/miroPrzeworsk/VagBadanieB5/photo#5153541521548682066"><img src="http://lh5.google.pl/miroPrzeworsk/R4UOtY8io1I/AAAAAAAAAJI/VAfcjb1D6zc/s144/000%20BASIC.JPG" /></a>

<a href="http://picasaweb.google.pl/miroPrzeworsk/VagBadanieB5/photo#5153541521548682082"><img src="http://lh5.google.pl/miroPrzeworsk/R4UOtY8io2I/AAAAAAAAAJQ/YE_duS4qi4E/s144/001%20i%20005.JPG" /></a>

<a href="http://picasaweb.google.pl/miroPrzeworsk/VagBadanieB5/photo#5153541525843649394"><img src="http://lh6.google.pl/miroPrzeworsk/R4UOto8io3I/AAAAAAAAAJY/7aFHynzJQbY/s144/003%20BASIC%20I%20DYN.JPG" /></a>

<a href="http://picasaweb.google.pl/miroPrzeworsk/VagBadanieB5/photo#5153541525843649410"><img src="http://lh6.google.pl/miroPrzeworsk/R4UOto8io4I/AAAAAAAAAJg/NtPwTGwC23A/s144/008%20i%20011.JPG" /></a>

A i z nowych błędów pojawiło sie to:

Address 56   -------------------------------------------------------
 Controller: 4B0 035 186  
 Component: Radio       0001
 Coding: 00017
 Shop #: WSC 06325
1 Fault Found:
00854 - Radio Display Output in dash Panel insert
     49-10 - No Communications - Intermittent

Opublikowano

mozna delikatnie skorygowac kat wtrysku ...

kiedy wymieniales filtr powietrza ... ? [lmm nisko mierzy i delikatnie obcina dawki]

reszta wyglada na OK ...

Opublikowano

mozna delikatnie skorygowac kat wtrysku ...

kiedy wymieniales filtr powietrza ... ? [lmm nisko mierzy i delikatnie obcina dawki]

reszta wyglada na OK ...

I daweczkę bym też trochę obniżył - jest 4.4 mg/R, a warto by było zjechać do 3 mg/R.

Spanky, a nie wydaje się Tobie, że EGR może być trochę brudny ?

Opublikowano

I daweczkę bym też trochę obniżył - jest 4.4 mg/R, a warto by było zjechać do 3 mg/R.

Spanky, a nie wydaje się Tobie, że EGR może być trochę brudny ?

niby mozna ... ale taka wartość tez nie jest zla ... ;) [według specyfikacji jej gorna granica to az 9 mg/R wiec miesci sie w przedziale ... :tongue4: ]

on zawsze jest brudny :wink4: [a dlaczego uwazasz ze jest za brudny :naughty:]

Opublikowano

niby mozna ... ale taka wartość tez nie jest zla ... ;) [według specyfikacji jej gorna granica to az 9 mg/R wiec miesci sie w przedziale ... :tongue4: ]

Wiem, że jest w normie, ale mimo wszystko ustawiłbym tak jak powinno być optymalnie :)

[a dlaczego uwazasz ze jest za brudny :naughty:]

A jakoś tak mam przeczucie :naughty:

Opublikowano

Wiem, że jest w normie, ale mimo wszystko ustawiłbym tak jak powinno być optymalnie :)

jak skoryguje kat wtrysku [zeby byl optymalny ;)] to jak bedzie potrzeba to mozna skorygowac ....

[zakres jest od 3-9 czyli optymalnie 4.5 ] :wink4:

Opublikowano

[zakres jest od 3-9 czyli optymalnie 4.5 ] :wink4:

Ale ustawia się przeważnie 3 :wink4:

Opublikowano

[zakres jest od 3-9 czyli optymalnie 4.5 ] :wink4:

Ale ustawia się przeważnie 3 :wink4:

no bo na tyle generalnie pozwala nastawnik i taka wartosc [zazwyczaj maksymalna] daje poczucie wiekszego moczu z dołu ... :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Tak mi się wydawało że lmm źle mierzy. Czy to już kwalifikuje go do wymiany ? Filtr nie był wymieniany ale jest czysty sprawdzony.

Przypomnę że nie chodzi o mój AVF tylko o AFN-a

Da się samodzielnie ustawić kąt wtrysku Vagiem czy już mechanika trzeba odwiedzić ?

Tam logi na 000 były na troszkę nienagrzanym silniku ale to chyba nie przeszkadza ?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

witam te logi to z mojego A4 :wink4: czyli tragedi niema wymiana termostatu pomogła generalnie a z kątem wtrysku coś sie zrobi, narazie auto znowu jeździ i od tamtej pory nie pojawiło sie ponownie tryb avaryjny i chwała mu za to . . .

za pomoc w logowaniu wielkie dzieki miro_x dzieks szwagier :thumbup:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.