Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Błąd Airbag i brak komunikacji z modułem poduszek.


Gacek51

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej audi A4 B6 mam problem z kontrolką Airbag,zczytałem błąd i wywala

17931-Crash signal from Airbag

Controller Implausible Signal

P 1523-35-10---Intermittent

połaczenia pod fotelami i maską sprawdziłem,błąd mam w grupie 01 engine i nie moge go skasować.

Drugi problem to brak komunikacji z modułem poduszek ,probowałem Vag-iem i Dominatorem(Polski Vag) i nic , czy jest mozliwosc sprawdzenia w jakis sposob tego modulu ? czy błedy mogą byc spowodowane tym faktem ? wiem ze w ostatecznosci bede musial wymienic go na inny ,ale sprubuje za wasza pomoca go uratowac.

A skąd jest zasilany ten modul,bo moze padło zasilanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mam uwalonu sensor ktory ma numer 8E0959655,znalazłem u goscia taki sensor ale z oznaczeniem 8E0959655 A i nie wiem czy bedzie pasował ,czy mozna je zamienic ?

Udało sie kupic sensor taki jak ma byc,załozony i działa,błedów brak

Diagnoza - uwalony sensor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny przypadek ,a mianowicie dziś rano po odpaleniu auta zapaliła się kontrolka air bag.Podłączyłem vaga żeby zobaczyć co jest,i nie mogę połączyć się ze sterownikiem poduszki,dodatkowo wszedłem do sterownika silnika tam wywaliło błąd 17931 p1523-008,po skasowaniu błędu znów powraca.Czy możliwe że sterownik padł ?. Czy kupienie sterownika z allegro o takich samych numerach (u mnie siedzi 8E0959655B)załatwi sprawę?

Czy trzeba będzie go przekodować ?Czy może coś poważniejszego .

---------- Post dopisany 20-11-2012 at 19:10 ---------- Poprzedni post napisany 15-11-2012 at 17:09 ----------

Witam ponownie

zakupiłem sterownik z allegro o tych samych numerach.

po podłączeniu wywaliło kilka błędów

01044

01228

01219

01794

01220

zmieniłem kodowanie na na 0011702 wykasowałem błędy ,tylko jeden został 01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number

nie mogę przyuczyć tego vinu

wchodzę w adaptacje (10) sterownika AIRBAG - kanał 81. Zapisuje tam wartość 02905 test i save

i nic nie chce zapisać nowej wartości ,błąd powraca .Używam vaga 311-2 czy może innym vagiem pójdzie .proszę o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.jutro podjadę do kumpla, ma vcds jakiegoś najnowszego ,oby pomogło

---------- Post dopisany 21-11-2012 at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany 20-11-2012 at 19:59 ----------

A więc po podłączeniu u kumpla vcds nadal nie można przypisać vinu ,kumpel mówi że ta funkcja jest nie dostępna (disabled), ale udało mu się skasować błąd 01794,i air bag zgasł,

Po okolo 15 min,jazdy znów kontrolka air bag,po ponownym rozruchu silnika spokój na ok.15 min.i błąd powraca.Ponownie podłączyliśmy vaga i dodatkowo doszedł błąd 00474 - Control Module for Immobilizer,Co dalej z tym począć ?

---------- Post dopisany 24-11-2012 at 13:42 ---------- Poprzedni post napisany 21-11-2012 at 21:12 ----------

Problem poduszki rozwiązany:banan:

Zastosowałem opis jednego forumowicza (nie pamiętam którego),a mianowicie przekodowałem sterownik na kodowanie 0010602 (standard)

potem wykasowanie błędów ,następnie przyuczenie vin..znowu kasowanie błędów .potem kodowanie właściwe dla mego auta czyli 0011702

,kasowanie błędów i wszystko ok:banan:

Ps.przyuczanie vin trzeba wklepywać aż do skutku , u mnie może za 7 razem.

operacja robiona kabelkiem viaken vag 311-2

Dzięki wszystkim za wskazówki

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...